Mapy

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 10, 2017, 10:37:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Wie ktoś jak w paintnecie zrobić mapę? To jest przebarwić jakiś określony obszar. Np. zaznaczam Polskę i daję na czerwono. Potrzebne do Kyonu i innego jeszcze mojego projektu :)
I jeszcze zrobić granice!

Todsmer

W GIMP-ie (i każdym innym poważniejszym programie graficznym) wystarczy zrobić warstwy. Jeśli Paint.NET to umożliwia, to pewno najlepsze rozwiązanie. W innym przypadku daj sobie spokój z Paint.NET-em :)
  •  

Henryk Pruthenia

Ma warstwy.
I co dalej?
Jak to wygląda w Gimpie?

Todsmer

Ja dodaję nową, przeźroczystą warstwę (bądź białą, wtedy muszę ustawić jej przeźroczystość, żeby widzieć, co pod spodem), rysuję na niej kontury mapy (np granice państw, wybrzeża), a potem robię proste wypełnienie kolorem. Czasem oczywiście trzeba użyć więcej warstw, np kontur wybrzeża, a potem w innej kontury państw.
  •  

Henryk Pruthenia

Dzięki!
Oczekujecie nowej generacji map!


Feles

Zrób w Inkscape, albo dowolnym innym programie do grafiki wektorowej. Nie tylko będzie ci łatwiej kolorować (o ile każdy kraj zrobisz jako jeden kształt, to będziesz mógł zmienić kolor jednym kliknięciem myszy), ale również będzie się dało przeskalować bez wyglądania chujowo.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Henryk Pruthenia

Dobra, odświeżam - ostatnio wypłynął Inkarnate, chociaż mają jakieś tam obostrzenia co do używania mapek w różnych śmiesznych miejscach.
Ktoś zna coś jeszcze innego?
Coś, co pomogłoby mi przerobić czarno-białą mapę na pełnoprawną mapę dość dużego obszaru świata, choćby miało to zająć i parę lat (wiedzcie, że mam doświadczenie w takim dziubganiu XD)

Henryk Pruthenia

O!
To zdaje się pomocne!

Chyba poeksperymentuję z Ziemlią.