Skargi na moderatorów i administrację

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Maj 21, 2013, 15:28:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Moja skarga:
Czemu mój post został usunięty z tematy http://jezykotw.webd.pl/f/index.php?topic=997.msg43268#new?
LarsEinar mię obraził a mój post (który był skargą na to), został usunięty... Czy dostał on jakąś za to karę?
Bo nikt tutaj nigdzie nie informuje nikogo, co i jak się dzieje. To durnota, że nie widać tego, co robicie...

Fanael

#1
Cytat: Henryk Pruthenia w Maj 21, 2013, 15:28:45a mój post (który był skargą na to), został usunięty...
Został wydzielony, bo zapoczątkował mały offtop.

Also podwójne standardy.
  •  

Towarzysz Mauzer

Postuluję odbanowanie Dynozaura* i ew. tylko wlepienie mu jakiegoś ostrzeżenia za "fuck this gay forum", bo poza tym to całkiem słusznie proponował wrócenie tematu o pruskich toponimach - tylko trochę flamogennego, a za to podsuwającego ciekawą naukową rekonstrukcję-rusyfikację nazw - i wywalenie offtopu do dupnicy.

* no i względnie resztę czeredy, ale tematu nazw rodzajów traktów w polskich miastach nie odżałuję.

Inna sprawa, że faktycznie powinniśmy bardziej zacząć szanować robotę moderatorów. Ale może wpiszmy sobie to po prostu jako postanowienie noworoczne, a nie od razu banujmy? Taka luźna propozycja - żadna skarga, nie miałem tego gdzie na pisać, ot co.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Noqa

Ok, do rozważenia.
Ostatecznie on jeden chociaż bywał tu dla merytorycznych rozmów.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Silmethúlë

Ostrzeżenia zupełnie nic nie dają. Ja tam jestem za banami w takich przypadkach. Choć trzy miesiące to za długo. Ja bym wlepiał bany na tydzień, do miesiąca za jakieś naprawdę mocne przewinienia. A jeśli ktoś zasłużył na bana powyżej miesiąca, to znaczy, że zasłużył na bana permanentnego i z takim człowiekiem żegnamy się na zawsze, nie na trzy miechy.

Rzekłem.
  •  

spitygniew

Teoretycznie rozwiązaniem mogłoby być też istniejące na niektórych forach negatywne ocenianie postów, przekładające się, wraz z pozytywnymi, na ocenę użytkownika (tak pozytywna, jak też minusową). Inna sprawa jest taka, że na jednym forum z ową funkcją a na którym się udzielam nie zawsze odzwierciedla to poziom wartościowości użytkownika, bo w dyskusjach zabarwionych politycznie dostaje się za zgodność/niezgodność z poglądami oceniającego (a że akurat tam dominuje skrzywienie na prawo, ja sam mam ocenę ujemną), ale u nas ostatnio jakoś te tematy nie wyskakują za często, więc można by spróbować. Tak, wiem, że niska opinia nie jest tak ostrym odstraszaczem jak ban, ale przynajmniej jest demokratyczna, a nie wywołująca od razu kontrowersji.
P.S. To prawda.
  •  

Feles

Spróbowałem jakoś ogarnąć ten burdel z wątkiem.

Canis i Vilèn mają swoje bany skrócone teraz do siedmiu dni. Dynkowi bana zdjąłem.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Ghoster

#7
[...........]
  •  

Dynozaur

Cóż, dobrze się stało, że ów ban nie potrwał zbyt długo. Nie będę za to dziękował, bo chyba tylko Klocuch12 jest w stanie dziękować złodziejowi za zwrócenie mu konta, które uprzednio ukradł...

Głupio tylko, że tak się stało, bo gdyby moderator wykonywał swą pracę prawidłowo, to sytuacja ta nie miałaby miejsca. Nie można przeoczyć faktu, że kompletnie offtopowa i nie mająca sensu ani związku z językami dyskusja o obrazie uczuć religijnych doczekała się osobnego wątku i to w dziale językowym, podczas gdy produktywna dyskusja na temat nazw w Prusiech (wiem, że to wracający temat - ale są gorsze) została zesłana do szołtboksa. To wszystko wyglądało, jakby moderator nie umiał przyznać się do swoich błędów (ten był wyjątkowo rażący) i brutalnie uciszał tych, którzy mu je wytykają (a przy okazji brakuje mu poczucia humoru).

Tym bardziej szkoda, że ostatnio na forze pojawiło się parę ciekawych i merytorycznie wartościowych wątków, w których miałem okazję brać udział (ten o nazwach ulic był [jest?] dość budujący, jak zresztą zauważył tow. Mauzer).

No cóż, było minęło, smród pozostanie, ale już chyba wszyscy zdołaliśmy się do tego smrodu przyzwyczaić... Pis ałt!
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Noqa

Nikt jej nie zsyłał. Vilen sam kontynuował zamknięty temat w shoutboxie. Ty żadnej prośby o wydzielenie nikomu nie składałeś. (Poza tą "prośbą" będącą prostackim offtopem)
Druga rzecz, że bynajmniej nie dostałeś bana za to, że offtopy były nie tam gdzie trzeba, jak chciałbyś chyba sugerować.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Feles

Cytat: Noqa w Styczeń 11, 2014, 01:23:57
Nikt jej nie zsyłał. Vilen sam kontynuował zamknięty temat w shoutboxie.
Może dlatego kontynuował, że z niewiadomego powodu wątek, w którym pojawił się historyczno-lingwistyczny offtop nie został ani wydzielony, ani przeniesiony, tylko zostawiony w ,,conlangach" i zamknięty.
Co doprowadziło do tego, ze w jednym momencie posty na jeden wątek znalazły się w trzech.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Noqa

Jak wspominałem rezygnuję z moderatorstwa (Co jak widzę Feles już wykonał). Mogę teraz spokojnie patrzeć na forum z myślą, że ja z tym burdlem chciałem coś zrobić.

Zamknąłem temat, bo składał się głównie z błędnych jego interpretacji, postów o tychże i o tym, że temat jest w złym dziale. Znalazł się wśród tego też offtop historyczny.
Ani nikt go nie wydzielił, ani nikt o to nie prosił; Vilen zaczął w Shoutboxie, nikt mu nie zabronił założenia tematu. Nikt nie poprosił też by rozmowę z shoutboxia wydzielić.
Insynuacja, że moją winą jest, że niepodjąłem specjalnie inicjatywy w ramach domyślania się, kto czego chce, jest śmieszna.

Jak wspomniałem, to już nie moja sprawa.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Widsið

  •  

Ghoster

#13
[...........]
  •  

Canis

Zgłaszam oficjalny sprzeciw wobec bana dla Ghostera. Feles, odblokuj mu konto.
Wobec kontrowersji dot. lingwistyki albo sięga się po źródła i udowadnia rozmówcy, że jest w błędzie, albo się go ignoruje. Wstawienie blokady na konto i przyszycie metki trolla do użytkownika to nie tylko żałosny sposób na poradzenie sobie z dyskusją, ale po raz setny udowadnia, że Feles nie rozumie roli administratora i nie nadaje się do niej, a ogólnoforumowe przyzwolenie na taką sytuację uważam za absurdalne. Zwłaszcza, że odkąd Noqa znalazł się tam, gdzie jego miejsce (czyli w tematach językoznawczych i byle z dala od stołka) ostatnio wszystko na forum było dobrze, nawet powiedziałbym, że najlepiej od przenosin na ten serwer.

Zarazem ogłaszam, że ten post ma na celu jedynie publiczne wyrażenie mojej pogardy do Felesa i nie zamierzam dyskusji na ten temat drążyć. Jakichkolwiek przeciwników i zwolenników moich poglądów w tej sprawie zamierzam zignorować.

Idę oglądać anime, wcinając ciastka.
  •