Kyon, Epizod 2: Krok w Przyszłość!

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Czerwiec 12, 2017, 01:36:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pluur

Wolicie Olsenię, czy Rubanię? Bo zastanawiam się które wykorzenić przy najbliższej okazji.
  •  

Henryk Pruthenia

A co chcesz z nimi dokładnie zrobić?

Pluur

  •  

Henryk Pruthenia


Henryk Pruthenia

UWAGA!
ZBIÓRKA!!!
Niech każdy z Was wyrazi, czy czuje się gotowy do następnego etapu.
Niech każdy z Was opisze kto u Was aktualnie rządzi, i w jakim stanie jest państwo.
Szybko, szybko!

Kazimierz

Cytat: Kazimierz w Sierpień 30, 2017, 10:55:32
Związek Plemion Bu (Bujotuoñ)

Ustrój: Związek plemienny, monarchia
Poziom cywilizacji: 2,8 (średni)
Waluta: 1 hoañ = 64 ui (inne waluty również używane)
Język: Język buański
Położenie: Południowo-zachodnie wybrzeże Pangei
Podział administracyjny: plemiona (16), miasta królewskie (3)
Obecny władca: król Oru Duok
Religia: Buae
Krajobrazy: Lesista sawanna (na zachodzie), góry, lasy namorzynowe (na wschodzie), uprawy ohużu
Eksport: drewno, ohuż, żywność
Import: wszystko inne
  •  

Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Grudzień 02, 2017, 07:51:23
UWAGA!
ZBIÓRKA!!!
Niech każdy z Was wyrazi, czy czuje się gotowy do następnego etapu.
Niech każdy z Was opisze kto u Was aktualnie rządzi, i w jakim stanie jest państwo.
Szybko, szybko!
Czuję się prawie gotów, chciałbym opisać jeszcze (choćby dla siebie jeno) religię. Jednak to może nastąpić w III epizodzie od bidy.
W Monarchii (Olsenia, Szyszenia, Rubania i Surd) rządzi Tan II. Poza Szyszenią sprawowane rządy są stabilne, Szyszeni chętnie sprzymierzyli by się z Kauradami przeciw Monarchii. A apropos nich to są obecnie największym dla Monarchii zagrożeniem.
  •  

Widsið

  •  

Henryk Pruthenia

Do 20 grudnia najpóźniej. Trzeba wykorzysta przerwę.

Borlach

Też czuję się prawie gotów, mam jeszcze w głowie sporo rzeczy których nie zdążyłem wrzucić na wiki. I to nie tylko odnośnie samego Ajdyniru, ale też innych krajów - Kejrenu, Aang Qor czy Talonbatu.
No w ostateczności mogę to też robić i w nowym epizodzie

Tymczasem w Ajdynirianie...

Imperium jest obecnie rządne przez Rhavanis'a III, władcę mądrego i sprawiedliwego, który jest już jednak sędziwego wieku. W państwie panuje spokój i dostatek, wciąż też izoluje się od zewnętrznego świata.     
Rhavanis ma dwójkę dzieci, pierworodnego syna i o rok młodszą córkę. Imperium zajmuje należne mu miejsce władcy świata w pełnej chwale!
W ogóle to jest takim ajdyniriańskim Markiem Aureliuszem.

Kejren jest słaby, targany niepokojami wewnętrznymi i klęską głodu. Cesarstwo jest jedynie cieniem dawnej chwały. Władza cesarska chwieje się w posadach, państwo ocalało przed Aang Qor jedynie poprzez wejście w niewygodny "sojusz" z Ajdynirem. Na prowincji postrach sieją Synowie Harpii, zwani także Renegatami, walczący o wolność i niepodległość dla swojego ludu.

Postępy fanatycznego Aang Qor zostały powstrzymane na polu bitwy, a Inkwizytor zmuszony był ugiąć kolana przed Boskim Władcą. Nie oznacza to jednak że zostali spacyfikowani - najeźdźcy ze wschodu siedzą cicho, czekając na swoją chwilę.

Wasalne państwa Ajdyniru na północy cieszą się okresem stabilności. Wszelkie animozje między państewkami trzymane są w ryzach przez karcące spojrzenie wielkiego sąsiada.
Nad Rikkadanem wisi jednak groźba wojny domowej - niektóre klany krzywo patrzą na obecnego Patriarchę i ajdyniriańskie zwierzchnictwo i wpływy, spiskując.Mimo sporych sił są jednak uznawani przez elity rządzącego klanu za polityczny folklor, w dużej mierze ignorowani. A Patriarcha prowadzi rozmowy z Imperatorem o poprowadzeniu Wielkiej Ekspedycji na Najdalszy Zachód.

Na Stepach Południa następuje tymczasem jednoczenie kauradzkich plemion przez wojennego watażkę. Kauradowie - barbarzyńcy i dzikusy, którzy przybili na Step kilkaset lat wcześniej i wypędzili wiele z tamtejszych ludów na ziemie Imperium, znów podnoszą głowy, patrząc na bogactwa wyżej od nich stojących cywilizacji. 
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Właśnie, o taki krótki opis właśnie mi chodzi!
Proszę innych by poszli za borlaszym przykładem! :)

Pluur

#626
Cytat: Henryk Pruthenia w Grudzień 02, 2017, 15:16:04
Właśnie, o taki krótki opis właśnie mi chodzi!
Proszę innych by poszli za borlaszym przykładem! :)
Mam owo powiększyć?

EDIT: Trzaby też uzupełnić to
  •  

Widsið

#627
Tę tabelę to trzeba zrobić od nowa, bo teraz do niczego nie służy na dobrą sprawę.
No i to kolejny przykład na waszą niechęć do porządku alfabetycznego :D

Edit: Przerobię ją jutro - zawrzemy też tam trochę danych, o które prosi HP, więc postujcie current status.

Edit: Zadbajcie, żeby wszystkie kraje były w tym szablonie.
  •  

Borlach

Pododawałem już tam wszystkie swoje krainy.
Edit: tam znaczy do szablonu xD
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Canis

Hmm, jest jakiś formularz, który powinienem wypełnić odnośnie tego zapytania o zbiórkę?
  •