Kyon, Epizod 2: Krok w Przyszłość!

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Czerwiec 12, 2017, 01:36:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

ɈʝĴ

Cytat: Spiritus w Czerwiec 16, 2017, 16:07:45
Cytat: ɈʝĴ w Czerwiec 16, 2017, 15:42:56
Cytat: Spiritus w Czerwiec 16, 2017, 15:30:23
Cytat: ɈʝĴ w Czerwiec 16, 2017, 14:46:30
Spiritusie, jak chcesz to możesz ulokować trochę Murów na terenie cesarskiej Prefektury?
To znaczy, posłowie jacyś z pewnością będą tam stacjonować. Można zaplanować i coś więcej, jak chcesz.
Myślałem o czymś tak jakby taki cesarski Kraj Basków, wiesz, z jednej strony ,,wszyscy'' chcą niepodległości, ale jednak dalej jest to pod władzą cesarstwa.
Może nawet byłby tam jakiś specyficzny dialekt murskiego? Może w przeszłości byłyby jakieś powstania, wojny etc.?
Podoba mi się ten pomysł. Musiał to by tylko być jakiś region nadmorski.
To się dobrze składa Prefektura jest wyspą (numer 11).
Spoiler
[Zamknij]
  •  

Widsið

Cytat: Henryk Pruthenia w Czerwiec 16, 2017, 15:22:25
Mógłbyś zaznaczyć te obszary? Mapa jest naprawdę tylko prowizoryczna.
W załączeniu.
  •  

Henryk Pruthenia

#77
Cytat: Widsið w Czerwiec 16, 2017, 17:09:14
Cytat: Henryk Pruthenia w Czerwiec 16, 2017, 15:22:25
Mógłbyś zaznaczyć te obszary? Mapa jest naprawdę tylko prowizoryczna.
W załączeniu.
A nie chcesz może tego obszaru jako oddzielny region, z Qinem oczywiście? 

EDIT: Chociaż nie, bliżej im do reszty południa.

Henryk Pruthenia

Poprawiłem już. Zaczynam zajmować się kolejnymi obszarami/stronami świata.

Widsið

Na wiki najświeższe informacje nt. Qin. Jeśli coś na forum nie zgadza się z tym, co tam jest napisane, wiki zawiera najaktualniejszy stan wiedzy
  •  

Canis

Żeście tak schowali Kyon teraz, że go nie sposób w ogóle znaleźć ze strony głównej. Dziwne, zwłaszcza teraz, w okresie podniesionej aktywności. ;p

Odniosę się jeszcze do:
Cytat: Todsmer w Czerwiec 12, 2017, 15:32:54
Zapisywałem się do konworldu, a nie do gry.
Kyon miał mieć elementy gry, stąd od początku nazywałem uczestników graczami. Niekoniecznie musi je mieć, było to jednym z wielu luźnych pomysłów.

Tak jak pisałem, zrzekam się wszystkich posiadłości oprócz Tangii i jej terytoriów zamorskich.
Wciąż chciałbym, aby Tangia była znana jako dość silne militarnie państwo (potężna flota wojenna).
Tangijską kulturę charakteryzuje strach przed kontynentem, ich ambicją jest kontrola "gwiazd", jak to nazywają, czyli mniejszych wysp na oceanach.
Interesują mnie też częściowo tereny polarne.
  •  

Widsið

Cytat: Canis w Czerwiec 17, 2017, 12:34:27
Żeście tak schowali Kyon teraz, że go nie sposób w ogóle znaleźć ze strony głównej. Dziwne, zwłaszcza teraz, w okresie podniesionej aktywności. ;p
Nie schowaliśmy, coś się popsuło, zajrzyj do Organizacji.
  •  

Henryk Pruthenia

O, właśnie, musisz to naprawić wszystko. W sensie układ forum się zepsuł. I jeszcze jedno: opisz, jak możesz, geografię Tangii i nazwy wysp na wikiKyonie, nim znikniesz.
I też mam parę pytań:
1) Jakiego koloru są ludzie Pinu, Sechtonu etc?
2) Co myślisz o tych erectusach (na wiki pisze, że nie miało być żadnych elfów~krasnali, i czy to pod to podpada)?
3) Co ze smokami Borlacha?

Canis

Cytat: Widsið w Czerwiec 17, 2017, 12:36:57
Cytat: Canis w Czerwiec 17, 2017, 12:34:27
Żeście tak schowali Kyon teraz, że go nie sposób w ogóle znaleźć ze strony głównej. Dziwne, zwłaszcza teraz, w okresie podniesionej aktywności. ;p
Nie schowaliśmy, coś się popsuło, zajrzyj do Organizacji.
A, ups. Odpisałem tam.

Cytat: Henryk Pruthenia w Czerwiec 17, 2017, 12:40:02
O, właśnie, musisz to naprawić wszystko. W sensie układ forum się zepsuł. I jeszcze jedno: opisz, jak możesz, geografię Tangii i nazwy wysp na wikiKyonie, nim znikniesz.
I też mam parę pytań:
1) Jakiego koloru są ludzie Pinu, Sechtonu etc?
2) Co myślisz o tych erectusach (na wiki pisze, że nie miało być żadnych elfów~krasnali, i czy to pod to podpada)?
3) Co ze smokami Borlacha?

1) Jeżeli robimy analogię do Ziemi, to: Tangia, Pinu - coś w stylu Polinezji, tym byli inspirowani. Część Pinusów, bo to jest clusterfuck narodów, na pewno będzie półczarna lub czarna, jak w Melanezji.
2) Sounds good to me.
3) Nie popadajmy w elfy i krasnale... ale dla smoków można by uczynić wyjątek bo są zajebiste. Tylko pytanie co z tymi smokami będzie, nie chciałbym teraz mieć Daenerys płynącej mi do Tangii i zatapiającej moją wspaniałą, luminescencyjną flotę smokami. Natomiast jeżeli mowa o wierze w smoki, to ja nie widzę żadnych przeszkód.
  •  

Henryk Pruthenia

Chodzi bardziej o wielkie gady. Nie latające.
Przy okazji jak podoba się system losowań?

Canis

Sechtu i Pinu zrzekam się na rzecz Henryka Pruthenii. Może on prowadzić oba projekty wedle swojego uznania.
  •  

Henryk Pruthenia

Dziękuję bardzo, postaram się poprowadzić te kraje ku jasnej przyszłości! :D

Pluur

CytatJeżeli robimy analogię do Ziemi, to: Tangia, Pinu - coś w stylu Polinezji, tym byli inspirowani. Część Pinusów, bo to jest clusterfuck narodów, na pewno będzie półczarna lub czarna, jak w Melanezji.
Czyli całe południe Kyonu to Polinezyjczycy?
  •  

Spiritus

#88
Cytat: Canis w Czerwiec 17, 2017, 12:34:27
Tangijską kulturę charakteryzuje strach przed kontynentem, ich ambicją jest kontrola "gwiazd", jak to nazywają, czyli mniejszych wysp na oceanach.
Interesują mnie też częściowo tereny polarne.
To oznacza, że Tangia musiałaby była popaść w konflikt z Murią, która pokonawszy Wielką Wodę (czy jak to tam chcecie nazywać :P), podejmuje intensywne próby kolonizacji położonych na niej wysp.

Swoją drogą, ZTCP, to HP też pisał o neszszyjskich koloniach na oceanie. Czy to oznacza, że mamy trzech konkurentów walczących o dominację na morzu?

Mi się pomysł na te nielotne "smoki" podoba. Przecież nie ma chyba żadnych przeszkód, żeby jakiś waran trochę przerósł :d.

Poza tym, poruszyliście temat prehistorii Kyonu. No właśnie, może trzeba by przemyśleć pradawne wędrówki ludzi i (innych) zwierząt?

EDIT:
Cytat: Pluur w Czerwiec 17, 2017, 13:28:35
CytatJeżeli robimy analogię do Ziemi, to: Tangia, Pinu - coś w stylu Polinezji, tym byli inspirowani. Część Pinusów, bo to jest clusterfuck narodów, na pewno będzie półczarna lub czarna, jak w Melanezji.
Czyli całe południe Kyonu to Polinezyjczycy?
O właśnie, akurat. Mi się pomysł polinezyjskich Enenków podoba. Można by założyć, że ichniejsi Polinezyjczycy wędrowali wzdłuż południowego wybrzeża. Ma to sens - migracja wzdłuż morza jest bardziej rozsądna niż zagłębianie się w Wielką Pustynię :P.
  •  

Pluur

Prądy morskie: http://imgur.com/a/0kyWD - wziąłem pod uwagę chęci huraganów w Murii, ocieplenie swego terytorium, a reszta w sumie losowo.
Poprawione regiony kulturowe: http://imgur.com/a/6NulT Może se to być Pluria, ewentualnie coś związanego ze wschodem.

CytatTrzecia sprawa - zastanawiam się nad rolą Enenków w regionie. Początkowo planowałem zrobić z nich lud dosyć odizolowany, jako że większość cywilizacji rozwijała się raczej na drugim końcu globu, teraz jednak wydaje mi się to mało prawdopodobne, szczególnie że Enenkowie nie tworzą jednego unitarnego państwa, które mogłoby podjąć decyzję o izolacjoniźmie. Z pewnością więc pojawią się takie państwa-miasta, które będą miały ochotę wejść w jakieś konszachty z innymi ludami, by zdobyć dominację nad innymi. Pluur, Canis -- ktoś, coś?
Jedno jest pewne -- zaliczanie Enenków do szeroko pojętej "Kanisji" jest błędem -- będą oni stanowić zupełnie odrębny ośrodek kulturowy.
Zdolnymi do dalszych podróży morskich są w ramach Monarchii Olseskiej Miasto Surd (na południu) oraz Rubania (na Wyspie Południowej). Rubania jednak wybrała północ za drogę ekspansji, z kolei Surd zajmuje się zachodem (jak jeszcze Canis posiadał swe państwa w tych terenach to właśnie przez to państwo planowałem ewentualne kontakty). Surd trudni się handlem, posiada, jak na warunki Plurii/Orientyki (plagiat), sporą flotę (porównując potęgi morskie Zachodu i Północy raczej przestarzałą, ale zdolną do nieco dłuższych podróży). W założeniach Surd to miasto-państwo, które kulturowo jest ściśle związane z Olsenią (troszkę na wzór Państwa Krzyżackiego i Niemiec). Bardzo chętnie potworzę coś z Tobą a propos wzajemnych relacji i tym podobnych.
  •