Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

lehoslav

Cytat: Silmethúlë w Luty 28, 2012, 00:42:19
to se nevrátí...

http://www.youtube.com/watch?v=lLKIXsd6kh8&t=26m55s

"...i nec Hercules contra plures, nie poradzi Herkules przeciw dużej liczbie osób..."

Panie Miodek, po polsku to "i Herkules dupa, kiedy ludzi kupa"!
  •  

Dynozaur

#646
Tusk hawarit pa russki.

LULZ. Aż komentarze wyłączyli xD

Ale ruskie "сь" wymawia pięknie. Ciekawe dlaczego...

Panie premierze, prosimy, nie odzywaj się pan w innym języku niż... w ogóle się najlepiej nie odzywaj!
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Canis

  •  

Wedyowisz

@Dyno: to raczej białoruskie -ся (zresztą trymajcie jest mało rosyjskim wyrazem).

@Canis: if you can't decline it or conjugate it, then piss on it.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Feles

Cytat: lehoslav w Luty 28, 2012, 11:13:22Panie Miodek, po polsku to "i Herkules dupa, kiedy ludzi kupa"!
Pan Miodek też mówić nie Polska?
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Dynozaur

Cytat: pittmirg w Marzec 01, 2012, 15:33:13
@Dyno: to raczej białoruskie -ся (zresztą trymajcie jest mało rosyjskim wyrazem).

Taaa, to typowy "polskoruski".

Skojarzyło mi się z osławionym "Trimajcie oczi na tablyczkach" z reklamy Netji.

Ale tam to miało uzasadnienie - miało być komiczne i zrozumiałe, a Tusk tu był POWAŻNY.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Silmethúlë

I mówił poważnie poprawnym poważnym białoruskim.

A jak ci się nie podoba, to napisz swoje żale na kartce, włóż ją do koperty, po czym masz moje pozwolenie, żeby kopertą się podetrzeć i ją spuścić w ubikacji, z bogiem.
  •  

Dynozaur

#652
Cytat: Silmethúlë w Marzec 01, 2012, 18:15:45
I mówił poważnie poprawnym poważnym białoruskim.

A jak ci się nie podoba, to napisz swoje żale na kartce, włóż ją do koperty, po czym masz moje pozwolenie, żeby kopertą się podetrzeć i ją spuścić w ubikacji, z bogiem.

Jeżeli opis pod filmikiem nie kłamie:

Cytat29.02.2012, Warszawa| - Chciałbym powiedzieć kilka słów obywatelom Białorusi. Bądźcie dzielni. Trzymajcie się! Niech żyje Białoruś! - zwrócił się premier do obywateli Białorusi w ich ojczystym języku.

...to wyraźnie chodzi tu o rosyjski. A nie powiesz mi, że był to poprawny rosyjski (poza tem, nie sądzę, że nawet Biełarusy mówią "PARU słow", "trimajcje sja" czy "budźcie mocnymi" (z polskim "c")). To, co wypowiedział Donek to jakaś mieszanka wszystkiego, co się rusza.

I nie mam kurwa pojęcia, o jakie "żale" ci chodzi.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Mścisław Bożydar

Sory Dynek, ale ponad 50% Biełarusów uważa że ich ojczystym jest biełaruski... a to że mówią po rosyjsku to swoją drogą.
I może nie jestem ekspertem w dziedzinie białoruskiego, ale to "paru słow" daje po uszach.
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Silmethúlë

Zalew na temat tego, ze Białoruś łączy się z białoruskim, a nie rosyjskim, i że są ludzie, którzy tak naprawdę mówią.

Ale fakt, to "paru słow" jest dziwne. Spodziewałbym  się raczej jakiegoś słowau or sth.
  •  

Dynozaur

#655
Cytat: Mścisław Ruthenia w Marzec 01, 2012, 19:06:00
Sory Dynek, ale ponad 50% Biełarusów uważa że ich ojczystym jest biełaruski... a to że mówią po rosyjsku to swoją drogą.
I może nie jestem ekspertem w dziedzinie białoruskiego, ale to "paru słow" daje po uszach.

Za to 99% podręczników i 96% opracowań slawistycznych uparcie twierdzi, że w (literackim, o djalektach nie mówię) serbochorwackim występuje miejscownik. Ale co z tego, skoro go nie ma (jest zawsze równy celownikowi)?

Równie dobrze Donek mógłby wysłać Angeli życzenia na Święto Przejścia w języku dolnołużyckim.

Cytat: Silmethúlë w Marzec 01, 2012, 19:15:37Zalew na temat tego, ze Białoruś łączy się z białoruskim, a nie rosyjskim, i że są ludzie, którzy tak naprawdę mówią.

A Kazachstan łączy się z kazachskim. Niestety, przeczy to faktom.

Cytat: Silmethúlë w Marzec 01, 2012, 19:15:37Ale fakt, to "paru słow" jest dziwne. Spodziewałbym  się raczej jakiegoś słowau or sth.

Chodziło mi raczej o "paru".

A nawet jeżeli tekst był poprawny gramatycznie - to co z tego? Ktoś mu to napisał na kartce, zapewne fonetycznie, jak papieżowi. Nie ma się czem podniecać.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

Prof. Krzysztof Tomasz Witczak (Łódź), "Wpływ języka polskiego na język ausrański na przykładzie wulgaryzmów"

http://filolog.uni.lodz.pl/konferencje/2011-11-15/Program%20konferencji%20.doc

niestety treści referatu nie ma... :(
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

Cytat: Dynozaur w Marzec 01, 2012, 21:05:18
Ausrański? WTF?

no praindoeuropejski [czy - jak wolisz - aryjski] made in PRL.
nie znałeś? o_O
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

lehoslav

  •