Marność i doniosłość: cywilizacja olseska

Zaczęty przez Pluur, Wrzesień 19, 2016, 23:00:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

Todsmer

Dlaczego na tej mapie masz klify wysokie na co najmniej 5700 metrów?
  •  

Pluur

#31
Cytat: Todsmer w Czerwiec 21, 2017, 01:00:09
Dlaczego na tej mapie masz klify wysokie na co najmniej 5700 metrów?
To problem?  Jeżeli chodzi o te wysokie klify to wzorowałem się na Twojej mapie wysokościowej.
EDIT: Chociaż tak teraz myśląc to średnio logiczne i obniżę te tereny (bo chodziło Ci pewnie o Wyspę Południową). Z drugiej strony najwyższy klif świata posiada przeszło 1600 m.n.p.m. (Mitre Peak). Najwyższe szczyty Kyonu mają bodajże w okolicach 12.000 m.n.p.m, proporcjonalnie na Kyonie klify mogły by mieć przeszło 2000 m.n.p.m. Ok przesadziłem z tymi 5000, zaraz poprawię.
  •  

Todsmer

Chodziło mi praktycznie o cały pokolorowany obszar mapy. Dla map hipsometrycznych zazwyczaj błędem jest, jeśli nie ma płynnego przejścia między poszczególnymi poziomami. Dopuszczalne jest to tylko w przypadku pionowych uskoków.
  •  

Pluur

Rozumiem już chyba o co Ci chodzi. Te klify na wyspach mniejszych, szczyty wewnątrz równin i tamte góry najwyższe. Chyba się poddam.
  •  

Todsmer

Do tego masz jeszcze rzeki płynące pod górę.
  •  

Pluur

  •  

Pluur

  •  

Pluur

  •  

Henryk Pruthenia

Żeby zrobić link wewnątrz wiki nie musisz mieć odnośników, możesz zrobić coś takiego [[Domyślna strona do której ma to iść|Wyświetlany tekst sąźśśśś]].
Ogólnie fajnie się zapowiada. :)

Pluur

CytatŻeby zrobić link wewnątrz wiki nie musisz mieć odnośników, możesz zrobić coś takiego [[Domyślna strona do której ma to iść|Wyświetlany tekst sąźśśśś]].
Ano wiem, ale nie pomyślałem o tym. Dzięki!

CytatOgólnie fajnie się zapowiada. :)
Dzięki! x2
  •  

Pluur

Utworzyłem stronę o głównym mieście Wschodu Kyonu - Kozonie. Póki co jest to zalążek.
  •  

Henryk Pruthenia

Hmmm, będzie trzeba się zastanowić, jak zrobić mapę miast na świecie... TO może być dość trudno - pojedyncze kropki-piksele wraz z współrzędnymi? Nie wiem. Ale fajnie, dobrze się zapowiada, weź zrób jakieś kategorie dodaj (Miasta Kyonu?) czy coś.

Pluur

CytatHmmm, będzie trzeba się zastanowić, jak zrobić mapę miast na świecie... TO może być dość trudno - pojedyncze kropki-piksele wraz z współrzędnymi? Nie wiem.
Proponuję czarne piksele w rozmiarach 3px na 3px dla stolic i jedna (lub 2px na 2px) kropka na mniejsze. Chociaż?

CytatAle fajnie, dobrze się zapowiada, weź zrób jakieś kategorie dodaj (Miasta Kyonu?) czy coś.
Ano zaraz podłączę.
  •  

Henryk Pruthenia


Pluur

  •