Językotwórstwo (conlanging) i światy > Conworldy i althisty

Mapy

(1/7) > >>

Yenzor:
Czy to możliwe, że nie ma tu jeszcze wątku na mniej lub bardziej robocze mapy do conworldów i althistów? Nie znalazłem, więc niniejszym go stwarzam. Zacznę od wrzucenia mapki do mojego mikroalthistu, w którym Czechy zostały zgermanizowane, ale za to istnieje państwo Pomorze oraz naród i język pomorski.

Henryk Pruthenia:
Czemu Morawy zostały podzielone na troje? Czemu Prusy w Polsce, a Gdańsk w Pomorzu, jeżeli de facto całe południowe Kaszuby są w Polsce? Takoż Neumark i Berlin.

Ogólnie pomysł z podmianą Połabia na Czechy zawsze był fajny, ale mapa jak dla mnie szkaradna xd

Yenzor:

--- Cytat: Henryk Pruthenia w Maj 17, 2020, 07:42:21 ---Czemu Morawy zostały podzielone na troje? Czemu Prusy w Polsce, a Gdańsk w Pomorzu, jeżeli de facto całe południowe Kaszuby są w Polsce? Takoż Neumark i Berlin.

--- Koniec cytatu ---

No ale ziomek, w tym świecie nie ma czegoś takiego jak Kaszuby. To znaczy są, ale Kaszuby to tutaj po prostu Pomorze na wschód od Odry, które całe nie zostało zgermanizowane. Ogólnie, odnosisz się do krain historycznych, które powstały w specyficznych historycznych okolicznościach. Gdyby historia państwowości i podziałów politycznych zachodnich Słowian potoczyła się nieco inaczej jeszcze przed ich chrystianizacją i w jej trakcie, to i krainy historyczne byłyby inne. Ale dziękuję za opinię. To raczej robocza mapka, pewnie jeszcze ją będę poprawiał albo robił od nowa, może jakoś uwzględnię twoje uwagi xd Tylko no układ ma być właśnie mniej więcej taki, tzn. zależało mi, żeby Polska i Niemcy miały podobną wielkość i ciężar polityczny co, w w naszym świecie.

Henryk Pruthenia:
Ja osobiście po prostu lubię granice Pomorza jak przed II WŚ, a tu bym widział to z Połabiem po Berlin, ale to tylko kwestia gustu. Xd

Canis:
Ktoś tu chyba naprawdę nie lubił Czech...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej