Jakie języki chcielibyście znać?

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Maj 03, 2019, 10:20:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Úlfurinn

Cytat: Úlfurinn w Maj 03, 2019, 20:44:32
No, to moja lista jest dosyć długa xD
Będę ją prawdopodobnie na bieżąco edytował ze względu na to, że nadal jestem niezdecydowany. xD
Pogrubioną czcionką są języki, których się uczę.

Pozwoliłem sobie legko zgapić pomysł z podziałem na oczekiwaną znajomość:
język, który chcę opanować biegle
język, który chcę opanować aktywnie na poziomie B2+ lub C1
język, który chcę opanować aktywnie na poziomie B1+ lub B2
język, który chcę opanować aktywnie na poziomie A2+ lub B1

Dojście do odpowiedniego poziomu nie oznacza zakończenia nauki danego języka przeze mnie, jednak od tego poziomu przechodzę z nauki aktywnej do pasywnej.


  • Macedoński
  • Niemiecki
  • Serbsko-chorwacki
  • Hiszpański
  • Islandzki
  • Rumuński
  • Gruziński
  • Kaszubski
  • Ormiański
  • Łaciński
  • Grecki
  • Duński
  • Grenlandzki
  • Nowopseudogrecki
  • Staro-cerkiewno-słowiański
  • Azerski
  • Turecki
  • Słoweński
  • Baskijski
  • Farerski
  • Perski
  • Baskijski
  • Łotewski
  • Żmudzki
  • A(na)lbański
  • Amharski
  • Niderlandzki
  • Luksemburski
  • Fiński
  • Maoryski
  • Mongolski
  • Węgierski
  • Tybetański
  • Czukocki
  • Chiński
  • Birmański
  • Malajski
  • Nawahijski
  • Sankryt
  • Hebrajski (biblijny)
  • Aramejski
  • Walijski
  • Inuktitut
  • Portugalski
  • Irlandzki
  • Arabski
  • Koreański
  • Nałatl
  • Marszalski
  • Kiribacki
  • Staroangielski




Cele zrealizowane:

  • rosyjski
  • angielski

Ale w sumie pierwsze dwa punkty z listy też są blizkie do realizacji :P
smrt zidum
  •  

Henryk Pruthenia


Todsmer

Czemu Grewed sam cytuje swój post sprzed paru tygodni? xD
  •  

Torkan

A  baskijskiego będzie się aż dwa razy uczył. xD
  •  

Grímkel

#19
No to moja lista tak się prezentuje:

Najprawdopodobniej:
1.Mohawk
2.Navajo
3.Hiszpański
4.Rosyjski
5.Inuktitut
Mniej prawdopodobnie:
6.Łacina
7.Włoski
8.SCS
9.Fiński
Najmniej prawdopodobne, aczkolwiek chciałbym się nauczyć:
10.grecki klasyczny
11.węgierski
12.czukocki
13.mongolski
14.jakiś austronezyjski

CookieMonster93

#20
Apdejt
Co zacząłem:
1. Angielski (C1/C2, chyba bliżej C2. Chciałbym zdać certyfikat C2, ale no stress, generalnie brakuje mi do tego dobrego pół roku nauki, ale trzeba się zmusić)
2. Niderlandzki (obecnie B2, chcę dojść do C1, od nowego roku zapisuję się na indywidualne zajęcia, jak starczy hajsu)
3. Chiński (mandaryński), obecnie niemal HSK5, czyli B1. Chciałbym posługiwać się bieglej w mowie, niekoniecznie mieć super wysoki poziom, HSK6/B2 byłoby spoko. HSK6 to mój taki cel 'na za dwa lata'. ;) Na razie trochę ćwiczę w domu, przypominam sobie stare notatki, odświeżam znaki. ;)
4. Czeski (zaczynam, ciągle brakuje mi czasu, by go wcisnąć w grafik; marzy mi się B2/C1. Przerobiłem póki co jakieś 5 lekcji)

Czego nie zacząłem:
5a. Włoski (chyba jedyny język z tej listy, którego faktycznie chciałbym się aktywnie uczyć i planuję po opanowaniu celów z pierwszej listy)
5b. Rumuński (może rozważę zamiast włoskiego, nieco bardziej mi się podoba, ale jednak włoski chyba się bardziej przyda)
6. Słoweński (mój ulubiony slavlang, uwielbiam rozróżnienie /e/, /ɛ/ oraz /ə/
7. Norweski (szwedzki też byłby spoko, ale nie lubię umlautów... więc estetycznie pismo norweskie na plus)

Taki mój życiowy goal przed 30. rokiem życia to:
Angielski C2, niderlandzki C1, czeski B2, chiński B2. Chyba dopiero potem wezmę się za coś innego, bo ciągle się łapię na tym, że dużo zaczynam, a potem nic z tego nie wychodzi. :D
Ciężko mi się zmusić do niderlandzkiego, bo wykładowcy mnie niesamowicie zniechęcali na uczelni |*|.

Ostatnio długo mnie tu nie było, ale zacząłem przeglądać stare projekty i może niedługo coś odkurzę i wrzucę. ;)
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

커래얟쓰

#21
Dobry boże, jak zobaczyłem swój stary post tutaj to się przeżegnałem, ale skoro ciastek zrobił apdejt to i ja zrobię...

GRUPA C
1. Angielski - Ładny i cholernie przydatny nie ważne co się robi w życiu. Czego chcieć więcej. Docelowo C1~C2
2. Koreański - Polski to moja matka, koreański to moja żona... C1~C2

GRUPA B
3. Mandżurski - ...a mandżurski to ta miłość życia co zmarła przedwcześnie. Nie wiem jak mierzyć znajomość wegetującego języka klasycznego z drugiego końca świata ale B1~B2 będzie w pytkę.
4. Francuski/Włoski/Norweski/Szwecki/Rosyjski - Wciąż nie wiem który z nich. Ma być ładny, normicki i przydatny. Włoski spełnia pierwszy punkt najlepiej, a norweski, rosyjski czy francuski niekoniecznie. Z drugim i trzecim za to francuski i ew. rosyjski najlepiej dają radę. Zobaczymy co życie przyniesie. Docelowo B2

GRUPA A
5. Łacina - to jest ten język którego nieznajomości się trochę wstydzę. Nie żebym uważał że jest on niezbędny do życia - wręcz przeciwnie. Poprostu jako europejczyk zainteresowany lingwistyką czuje że powinienem znać przynajmniej jej podstawy. Takie A2 będzie satysfakcjonujące.
6. Chiński - W trakcie, ale mozolnie idzie i nie wiążę z nim szczególnie przyszłości. Docelowo A2 ale jak będzie wyżej to się nie obrażę...
7. Mongolski - Jest mi potrzebny ze względu na punkt 2 i 3. Analizowanie podobieństw między nimi to moje hobby więc jest on jest do znajomości biernej bardziej. 

GRUPA - NO ŁADNE albo brzydkie ale przydatne ALE ŻYCIA MI ZABRAKNIE
Wietnamski, Indonezyjski, Turecki, Sanskryt, Birmański, Japoński, Hebrajski, Starohebrajski.


Staram się być realistą...
  •  

Spacepunker

1. Manx
2. Walijski
3. Norweski
4. Bułgarski
  •  

spitygniew

Bułgarski? Mandżurski? Inuktitut? Ja po prostu chciałbym nauczyć się normalnie mówić po angielsku, for God's sake.
P.S. To prawda.
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Spacepunker w Grudzień 03, 2020, 13:01:02
1. Manx
2. Walijski
3. Norweski
4. Bułgarski
W sumie norweski u mnie to chwiejna B1, a walijski zapomniana A2. Trza wrócić...

F1req

⚔️ Nie chcemy Ci*ra na forze.

Spacepunker

Po bułgarsku mówi z 4 razy więcej osób i jest trochę prostszy
  •  

Úlfurinn

Cytat: Spacepunker w Grudzień 04, 2020, 13:04:23
Po bułgarsku mówi z 4 razy więcej osób i jest trochę prostszy
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

xD xD xD xD xDD xD xDDD xD xDD xDDD xDD xDD xD xD xD xD xDD xD xDDD xD xDD xDDD xDD xDD xD xD xD xD xDD xD xDDD xD xDD xDDD xDD xDD xD xD xD xD xDD xD xDDD xD xDD xDDD xDD xDD xD xD xD xD xDD xD xDDD xD xDD xDDD xDD xDD xD xD xD xD xDD xD xDDD xD xDD xDDD xDD xDD
smrt zidum
  •  

Todsmer

Cytat: F1req w Grudzień 03, 2020, 19:02:07
Po co komuś bułgarski jak jest macedoński
Mówisz o dialekcie bułgaroalbańskim? xDDD
  •  

Nicefor

Takimi oto językami (i na jakem poziomie) chciałbym władać w przyszłości:
- angielski - C1;
- rosyjski - C1;
- fiński - B2;
- hiszpański, suahili - B1;
- islandzki, walijski - A2;
- nawaho, perski - A1;
Entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem.
  •