Kyon, Epizod 2: Krok w Przyszłość!

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Czerwiec 12, 2017, 01:36:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

Borlach

O, Pieseł zmartwychwstał! Witaj z powrotem XD
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Canis

Jaka jest średnia populacja dużych miast (stolic ważnych państw) i jaka jest populacja państw?
  •  

Borlach

Co do populacji państwo to różnie z tym bywa - Imperium zamieszkuje grubo ponad 30 milionów mieszkańców. Państwo jest niewiele mniejsze od Rosji ale 70% populacji zamieszkuje północne i północno-zachodnie prowincje, przede wszystkim Serce Imperium (na mojej mapie prowincje od 1 do 6), doliny rzek Eqarosi i Ar̄ea oraz wybrzeże Morza Słonego. Także urbanizacja jest całkiem spora, Djyazhoar miał być jednym z największych miast świata. Myślałem żeby miał koło miliona ludności, niczym Rzym za czasów Imperium.

Konkretniejsze dane odnośnie swojej populacji przedstawił Widsid:
http://jezykotw.webd.pl/wiki/Konfederacja_Siedmiu_Miast#Podzia.C5.82_terytorialny

Szczerze mówiąc to byłem do tej pory przekonany że Zhanzhou też ma koło miliona mieszkańców, i że Djyazhoar będzie mu nieco ustępować pod względem ludności, ale widzę że liczby są jednak mniejsze. Myślicie że też powinienem obniżyć, czy liczba milion jest dopuszczalna?

Jjj też wspominał coś o tym że stolica Tiłoharyano ma 500 tyś ludności z tego co pamiętam.

Co do reszty to nie wiem, chyba nie było o tym dokładniejszych informacji 
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Powinniśmy jeszcze tak nie skakać - nie wiem, co komu da, że w jakimś mieście będzie żył ten milion ludzi. To Jjj powinien to zmienić - chyba przesadził trochę. :P

Co do populacji - był kiedyś tu jakiś program, dzięki któremu dało się obliczać powierzchnię, więc gdyby tak zrobić, i dodać jakąś gęstość dla różnych obszarów (najlepiej odpowiednią dla czasów historycznych), to dałoby się łatwo wtedy policzyć. Co do wielkości miasta - Tangia ma być gęsto zaludniona, więc duże miasto raczej jest całkiem możliwe, w szczególności, że Majowie żyjąc w podobnym klimacie dawali sobie radę. W ogóle zastanawiam się, jak daleko posunięta jest u Ciebie wycinka lasów itp. :P

ɈʝĴ

Cytat: Borlach w Sierpień 27, 2017, 13:48:43
Jjj też wspominał coś o tym że stolica Tiłoharyano ma 500 tyś ludności z tego co pamiętam. 
Jeśli jest za dużo to mogę zmniejszyć. Pamiętam, że jakoś to do siedmiomieścia odnosiłem.
  •  

Canis


Spójrzcie na populację Londynu (wybrałem interesujące nas lata).

I teraz na populację Pekinu.

Wszystko chyba zależy od charakteru kraju.
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: ɈʝĴ w Sierpień 27, 2017, 14:00:31
Cytat: Borlach w Sierpień 27, 2017, 13:48:43
Jjj też wspominał coś o tym że stolica Tiłoharyano ma 500 tyś ludności z tego co pamiętam. 
Jeśli jest za dużo to mogę zmniejszyć. Pamiętam, że jakoś to do siedmiomieścia odnosiłem.
Kapkę trzeba by było. :) W przyszłości się odkujesz, gdy będą miliony ludzi :P

Tak, o tym też mówię. Mi się zdaje, że Tangia byłaby tak w pół drogi między jednym i drugim :P
Ale wybór zależy do Ciebie :p

Úlfurinn

Stolica Erutii ma ~120 000 ludzi, a wliczając pozostałe miasta (których jest łącznie 8) i kilka cywilizowanych wsi to mam ok. 550 000 mieszkańców. Do tego dochodzą jeszcze dzikie plemiona na wschodzie i południu. :p

Przy okazji planuję stworzyć (do jutra) na południu do Erutii nowe, niewielkie państwo na poziomie ~3.4, które byłoby sojusznikiem Ərütatrav brötıt.
smrt zidum
  •  

Borlach

#428
Ale to w takim razie co z Imperium?
U mnie wygląda to tak że imperialna stolica jest pewnym symbolem potęgi kraju. Wszyscy zjeżdżają tam za chlebem, w poszukiwaniu lepszego życia. Poza tym to w końcu siedziba Imperatora - boga na ziemi, więc przekonanie o tym że będąc tam jest się bliżej boskości też byłoby istotne. 
Ale oprócz Djyazhoaru mam też kilka innych miast o starożytnym rodowodzie i dość silnym poczuciu dumy i odrębności, przede wszystkim dawna stolica - Assurhan. To też byłyby pokaźne miasta

Edit: Jeśli to południowe państwo graniczyłoby z Kauradami to mogłoby współpracować czasami z Ajdyniriem i może Olsenią(?) w oczyszczaniu szlaków handlowych z tych przeklętych barbarzyńców 
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Spiritus

Jeśli chodzi o Szur, to liczba ludności jest dosyć równo rozprowadzona, z wyjątkiem tego, że w niektórych miejscach w grę wchodzi wysokość (już kiedyś o tym pisałem, w SpaceEngine Szur to topograficznie taka Grecja na sterydach :P). Największe trzy, cztery miasta będą miały po 100-200 tys. mieszkańców, i liczby te będą stopniowo spadać wraz z zmniejszającą się rolą danych ośrodków miejskich. Po upadku ostatniej tuwwskiej hegemonii i początku wojen religijnych populacja Szuru spadła, jednak wraz z nastaniem nowego porządku znów zaczęła się powoli odradzać. Myślę, że będzie gdzieś na poziomie 60 milionów (i powoli rośnie).

Jeśli chodzi o Murię, to wzdłuż południowego wybrzeża (poza samym południem, gdzie dominować będą lasy namorzynowe) będzie największe zagęszczenie ludności. Północ jest bardzo słabo zaludniona. Ogół populacji to jakieś 45 milionów.

Pojowie to będzie jakieś 1,5-3 milionów, z dużym błędem statystycznym.

Opieram się głównie na danych japońskich, chińskich i polskich. Wiem, że populacje Szuru i Murii są dosyć spore, ale te obszary wcale nie są małe - oba mają gdzieś w okolicach miliona kilometrów kwadratowych - i oba leżą w całkiem przyjemnym, morskim klimacie.
  •  

Pluur

Ludzie?! 30, 45, 60 milionów? Czy nie ustaliliśmy, że cywilizacji, które osiągają poziomy najwyższe będą wynosić (wszystkie razem) bodajże 150 milionów ludzi? Wyliczaliśmy to i myślałem, że to przeszło (wg tego na Wschodzie żyło by plus minu 5 milionów ludzi). Po za tym nie mamy XVI wieku, a XII (w znacznej mierze - no chyba, że coś się zmieniło)...
  •  

Canis

Hold on, XII wiek nigdy nie był planach. Wyraźnie mieliśmy wyjść za średniowiecze w epokę wielkich odkryć, a nawet ciut za.
Czy coś się zmieniło podczas mojej nieobecności?
  •  

Spiritus

No właśnie, o ile się nie mylę, to najwyższy rozwój cywilizacyjny to okres około 1600 w Europie. I na takich właśnie danych opierałem się przy określeniu liczby ludności Szuru i Murii.

Pojowie są jeszcze w głębokim wczesnym średniowieczu, ale zamiekszują dosyć rozległy teren, więc ustaliłem, że taka populacja będzie odpowiednia.

Jak trzeba będzie, to się obniży.
  •  

Pluur

To może zacytuję naszą wiki:
CytatPod uwagę brani są tylko ludzie - żadnych elfów czy krasnali. Przeciętna cywilizacja znajduje się na poziomie rozwoju cywilizacyjnego około IX wieku na Ziemi. Szczyt rozwoju państwa (około 1% - 2% państw/ludów) może odpowiadać wczesnemu renesansowi ze szczyptą steampunku, gdzie maksymalnym osiągnięciem razy ludzkiej jest prymitywny silnik parowy[2].
Jeżeli zliczymy owe miliony  (czyli 2% całego Kyonu) to nie wyjadą już miliardy?
  •  

Borlach

U mnie te 30 milionów to ogół populacji, cała mieszanka ludów która wcale nie jest na jednolitym poziomie rozwoju. Jedynie Ajdyniriańczycy i ewentualnie Mhasalowie  mogą być zaliczani do listy tych top rozwiniętych ludów. Reszta to w większości średniowiecze, niekiedy bardzo wczesne, naprawdę wiele jest również ludów stojących cywilizacyjnie i kulturowo na poziomie plemiennym, oni wszyscy zostali podbici i ujarzmieni przez bardziej zaawansowanych Ajdyniriańczyków.

Z tego co pamiętam już nawet rozmawialiśmy kiedyś o tej liczbie 30 milionów i ustaliliśmy że jeśli sprawa stoi jak stoi to może być. 
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •