Polskie Forum Językowe

Zarządzanie forum => Organizacja => Wątek zaczęty przez: Towarzysz Mauzer w Listopad 05, 2018, 22:29:41

Tytuł: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Towarzysz Mauzer w Listopad 05, 2018, 22:29:41
Słuchajcie, nie jestem zbyt tu aktywny, bo mam żyćko. Co społeczność forumowa na mianowanie Boriwoja trzecim adminem?
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: 커래얟쓰 w Listopad 05, 2018, 22:30:56
Borlacha ?
A nie, już wiem.o kogo chodzi. Można to do dupnicy dać
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Henryk Pruthenia w Listopad 05, 2018, 22:48:16
Towarzysz ma rację. Widsid zniknął. Pisałem doń na mejla, nie ode, a, i jednak odezwał się. Miał jakiś mały wypadek, a potem awans.

Można go uznać za byłego admina.

Borzywój jest dobrym wyborem, jest bardziej wyważony od Canisa, więc raczej odetchniemy. Tylko niech nie pije wina.

Canis, czyń honory i przeprowadź zamach stanu!
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Ліцьвін w Listopad 05, 2018, 22:49:57
Jestem za.
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Kazimierz w Listopad 05, 2018, 22:51:11
I ja również.
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Úlfurinn w Listopad 05, 2018, 22:55:02
Towarzysz ma rację. Widsid zniknął. Pisałem doń na mejla, nie ode, a, i jednak odezwał się. Miał jakiś mały wypadek, a potem awans.

Można go uznać za byłego admina.

Borzywój jest dobrym wyborem, jest bardziej wyważony od Canisa, więc raczej odetchniemy. Tylko niech nie pije wina.

Canis, czyń honory i przeprowadź zamach stanu!

A wróci na forum? xD


Mi tam wszystko jedno, kto adminuje, byleby przywrócono nieznaną czynność
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Caraig w Listopad 05, 2018, 22:55:42
Aprobuję.
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Henryk Pruthenia w Listopad 05, 2018, 23:01:30
Hah, nie mogę.
Wybory conlangerskie - ten, kto przywróci nieznaną czynność, dostanie połowę forum i księżniczkę.
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Borlach w Listopad 05, 2018, 23:02:54
Księżniczkę Martę
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Dynozaur w Listopad 05, 2018, 23:02:58
Co do propozycji Mugglera, mam wrażenie, że ktoś tu próbuje "zjeść ciastko i mieć ciastko".

Mojem zdaniem (choć nie wszyscy muszą się z nim zgadzać) nasi dwaj hedadmini świadomie wyrzucili się poza nawias społeczności, rzucając (bez jakiejś specjalnej zapowiedzi) zabawki w kąt i pozostawiając forum w stanie nieciekawego impasu, który mamy obecnie i tak naprawdę blokuje nam wiele działań. A teraz jeden z naszych "śpiących królewiczy" postanowił sobie w obliczu (niewielkiej, biorąc pod uwagę to, co się drzewiej na forze działo) dramki wrócić "cały na biało" i łaskawie podejmować jakieś kroki. Aż się nie mogę oprzeć wrażeniu, że ta minidramka nie była takim zwykłym zbiegiem okoliczności...

Muggler i Remy już tym forem nie zarządzają (to jest stan de facto - zresztą sam Towarzysz M. pisząc, że "ma żyćko" sugeruje, że raczej nie zamierza wrócić do aktywnego adminowania). Tak więc, tu nie ma co łaskawie namaszczać jakiegoś "trzeciego admina", tylko mianować nowych PIERWSZEGO i DRUGIEGO admina. Ja postuluje, aby byli to Borzywoj i HP (w celu zachowania pewnej równowagi i pluralizmu). Widsith i Mauzer powinni zrzec się swoich funkcyj - będzie to nie tylko uznanie stanu de facto, ale także decyzja honorowa. Mojem zdaniem (z którem macie się prawo nie zgadzać), stracili oni moralne prawo do decydowania o forze.

A co do kwestji banów, którą chcąc nie chcąc poruszył Pluur, postuluję wprowadzenie zasady, że jeżeli ktoś ogłosi odejście z fora, to powinno mu się dawać rangę "Odchód" (ostateczna nazwa do ustalenia), równoznaczną z zablokowaniem możliwości pisania postów na czas nieokreślony. Nie postuluję usuwania kont takich użytkowników, żeby nie odcinać im możliwości lukrowania "Innych" (jeżeli chcą sobie lukrować - chociaż nie wiem, czy powinni), a także żeby utrzymać ich profile jako pamiątkę ich wkładu dla fora oraz w celu umożliwienia użytkownikom n.p. przeglądania wszystkich postów danego użytkownika (a także pomożeszy - bo mam nadzieję, że nowi admini [jeżeli ich mianowanie nastąpi] poczynią kroki w celu restytucji Nieznanej Czynności w pełnym jej zakresie). Takie rozwiązanie wydaje mi się konieczne w celu ukrócenia tego "odejściowego kabaretu", który trwa obecnie - to jak niektórzy użytkownicy robią z gęby wyciory jest deczkę smutne.
Jestem otwarty na alternatywne propozycje egzekwowania "deklaracyj odejścia" (mój pomysł nie musi być najlepszy), ale wydaje mi się, że coś trzeba w tej materji zrobić.

Mam nadzieję, że przynajmniej to przeczytaliście i moje postulata przynajmniej wywołają jakąś dyskusję.
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Úlfurinn w Listopad 05, 2018, 23:08:00
O, popieram pomysł Dynozaura
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Caraig w Listopad 05, 2018, 23:15:22
Co do rangi "Odchód" [widzę co tam zrobiłeś xD] nie popieram, ani nie potępiam. Za to na pewno postuluję odebranie funkcji moderatora Pluurowi (jakkolwiek mało znacząca ta funkcja w tym momencie by nie była), jako że dobrowolnie zdecydował się odejść - i nie ma, że się zagląda "co jakiś czas". Wóz albo przewóz.
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Henryk Pruthenia w Listopad 05, 2018, 23:27:07
Co do Widsida, to trzeba go zdetronizować. O tym, że Mauzer jest adminem dowiedziałem się teraz. Ja bym dał po prostu Todsmerowi admina (o ile się ten zgodzi, bo nie powiedział nic, zauważcie), a jak nie, to Canisowi i maniana.
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Dynozaur w Listopad 05, 2018, 23:53:03
To, że na adminów (lub admina - nikt nie powiedział, że musi być ich dwuch - może być jeden [jeśli udźwignie wszystko], ale troje lub więcej to już tłok) należy mianować aktywnych użytkowników chyba nie powinno podlegać większej wątpliwości.

Ale niemniej ważne jest też zdjęcie z tronu naszych "śpiących królewiczy". Dlaczego? Chociażby z powodu nowych, o których niektórzy tak się tu ponoć troszczą. Wyobraźcie sobie, że przychodzi sobie na forum N҃wy Uż҃nik. Ma on z jakiegoś powodu pytanie do admina. Szuka adminów (albo przeglądając różne temata lub też listę użytkowników) i znajduje Widsitha. I wysyła mu wiadomość, mimo że Widsitha ostatnio widziano na forze parę miesięcy temu... Już widzę, jak się biedaczek doczeka odpowiedzi.

Sytuacja może bardziej lub mniej życiowa, ale wydaje mi się, że przeźrzystość to dobra rzecz. A na pewno nie pomaga nam utrzymywanie jakiejś fikcji (co zresztą trochę umniejsza rangę admina) i pielęgnowanie (chyba tylko z jakiegoś dziwnie pojętego sentymentu) kukieł nieżywych adminów. Remy i Muggler, jeśli są zupełnie szczerzy, powinni to zrozumieć i sami uznać, że pora przekazać pałeczkę. A jeśli Muggler uważa, że jego pozycja admina jest foru rzeczywiście potrzebna, to niech to udowodni. Póki co tego nie pokazuje, pojawiając się na forze raz na ruski rok (i zwykle z tej obecności niewiele wynika).

Proponowałbym też zmniejszenie tej astronomicznej liczby moderatorów, bo ten eksperyment (przynajmniej mojem zdaniem) nie wypalił (i zresztą od początku był pokazówką). Na pierwszy ogień powinien pójść Pluur, bo (jak ktoś słusznie zauważył) jego pozycja moderatora jest niemniej fikcyjna niż admiństwo naszego duumwiratu. Podobnież Canis.

Postulowane rozwiązania mogą być lepsze lub gorsze, ale niewątpliwie "coś" zrobić trzeba.
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: 커래얟쓰 w Listopad 06, 2018, 00:09:51
Moje zdanie w kwestii propozycji dynozaura:

1. Jeśli starzy admini nie są już zbyt aktywni i nie pałają chęcią by dalej działać w owej funkcji powinni ich się zrzec. Żaden wstyd i hańba ot kolej rzeczy. Przeprowadźmy burze mózgów i wybierzmy nowych

2. Jestem za stonowanymi adminami. Jak nie mam nic do zarzucenia HP w kwestii zaangażowania tak nie wiem czy chciałbym go na admina xD

3. Jestem przeciwny blokowaniu użytkowników którzy odeszli tak jak przeciw wyciszaniu dynozaura. Oba walą cenzurą. Tak domyślam się co napiszecie- odeszli więc sami się "zbanowali". Ale takie jest moje zdanie w tej kwestii. Przynajmniej na chwilę obecną.

4. Skoro pluur odszedł jestem za zabraniem mu moderatorstwa.

5. Połowa forum dla tego kto przywróci nieznaną czynność. I księżniczkę. Tylko nie wiem kto nią jest
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Dynozaur w Listopad 06, 2018, 00:27:01
Co do punktu trzeciego - raczej chodzi mi zapobieżenie takim sytuacjom w przyszłości. Nie żeby teraz banować Pluura czy Obcego, bo to byłoby działanie prawa wstecz (w końcu, jak oni "rzucali zabawki", to taki przepis jeszcze nie istniał), tylko żeby po wprowadzeniu rangi "Odchód" (czy tam Dezerter/Nieaktywny/Trup - jak zwał tak zwał) użytkownicy wiedzieli, że od teraz "odchodzę" znaczy "odchodzę" i dalszy kabaret ragequitowy nie będzie już tolerowany.

W praktyce to może oznaczać, że ranga będzie nieużywana. Chodzi o to, żeby przestrzec starych i nowych użytkowników przed rzucaniem słów na wiatr.
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Todsmer w Listopad 06, 2018, 07:08:39
Cytuj
A co do kwestji banów, którą chcąc nie chcąc poruszył Pluur, postuluję wprowadzenie zasady, że jeżeli ktoś ogłosi odejście z fora, to powinno mu się dawać rangę "Odchód" (ostateczna nazwa do ustalenia), równoznaczną z zablokowaniem możliwości pisania postów na czas nieokreślony. Nie postuluję usuwania kont takich użytkowników, żeby nie odcinać im możliwości lukrowania "Innych" (jeżeli chcą sobie lukrować - chociaż nie wiem, czy powinni), a także żeby utrzymać ich profile jako pamiątkę ich wkładu dla fora oraz w celu umożliwienia użytkownikom n.p. przeglądania wszystkich postów danego użytkownika (a także pomożeszy - bo mam nadzieję, że nowi admini [jeżeli ich mianowanie nastąpi] poczynią kroki w celu restytucji Nieznanej Czynności w pełnym jej zakresie). Takie rozwiązanie wydaje mi się konieczne w celu ukrócenia tego "odejściowego kabaretu", który trwa obecnie - to jak niektórzy użytkownicy robią z gęby wyciory jest deczkę smutne.
Jestem przeciw - spowoduje to tylko natłok multi.

Co do admiństwa - no cóż, jak chcecie, nie będę protestował :P i tak taki admin nic nie robi xD
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Úlfurinn w Listopad 06, 2018, 07:10:46
Cytuj
A co do kwestji banów, którą chcąc nie chcąc poruszył Pluur, postuluję wprowadzenie zasady, że jeżeli ktoś ogłosi odejście z fora, to powinno mu się dawać rangę "Odchód" (ostateczna nazwa do ustalenia), równoznaczną z zablokowaniem możliwości pisania postów na czas nieokreślony. Nie postuluję usuwania kont takich użytkowników, żeby nie odcinać im możliwości lukrowania "Innych" (jeżeli chcą sobie lukrować - chociaż nie wiem, czy powinni), a także żeby utrzymać ich profile jako pamiątkę ich wkładu dla fora oraz w celu umożliwienia użytkownikom n.p. przeglądania wszystkich postów danego użytkownika (a także pomożeszy - bo mam nadzieję, że nowi admini [jeżeli ich mianowanie nastąpi] poczynią kroki w celu restytucji Nieznanej Czynności w pełnym jej zakresie). Takie rozwiązanie wydaje mi się konieczne w celu ukrócenia tego "odejściowego kabaretu", który trwa obecnie - to jak niektórzy użytkownicy robią z gęby wyciory jest deczkę smutne.
Jestem przeciw - spowoduje to tylko natłok multi.

Co do admiństwa - no cóż, jak chcecie, nie będę protestował :P i tak taki admin nic nie robi xD

Jak ktoś chce wrócić, to w takiej sytuacji pisze do admina, więc mulciaki nie będą się szerzyć
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Henryk Pruthenia w Listopad 06, 2018, 08:33:16
Podsumowując, czy możemy ustalić, że Todsmer zostaje nowym administratorem fora, TW Mauzer stałby się zwykłym moderatorem (dla równowagi, i tak jest prawie nieaktywny), Widsid zostaje administratorem emerytem, nikogo nie banujemy i nie bawimy się w żadne wojny.
Pasuje wszystkim?
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Borlach w Listopad 06, 2018, 09:34:17
Tak, mi jak najbardziej. I jestem przeciwny tej randze Odwrót i banowaniu, robicie z tego większy problem niż faktycznie jest.
Ale porządek z administracją zrobić trzeba.

Umarł administrator. Niech żyje administrator!
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Henryk Pruthenia w Listopad 06, 2018, 09:36:30
Ano, jak chcemy się kłócić o inne sprawy, to spoko, róbmy to sobie, ale najpierw zróbmy coś konkretnego.
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Tolasz w Listopad 06, 2018, 16:13:35
Proponuję, co następuje.
Po pierwsze, żeby admina wybrać przez głosowanie spośród chętnych, którzy przedstawią listę minimum 50 podpisów wyborców i wykażą się poparciem księdza z lokalnej parafii, a nie wyznaczenie przez starszyznę fora. Po drugie, na otwartej części fora zrobić wątek na rejdżkłity i każdy, kto chce na serio trzasnąć wrotami i odejść, się tam wpisze, a konto jego admin usunie. Rejdżkłity ogłoszone w innym miejscu będą nieważne, a użytkownik oficjalnie się ośmieszy i będzie można z niego bezkarnie drwić przez 3 miesiące.
Tyle ode mnie.
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Todsmer w Listopad 06, 2018, 17:13:40
Już tu jakis populista proponuje demokrację xD
Ale jesli by już robić głosowanie - zrobiłbym tak, że nie można zgłaszać swojej kandydatury, tylko cudze.
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Tolasz w Listopad 06, 2018, 18:22:28
Niechay się naypiérw chętni zgłoszą. Télko poważni proszę, to znaczy tacy, którzy maią co naymniéy sto a pięćdziésiąt postów i ieden opublikowany conlangus.
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: 커래얟쓰 w Listopad 06, 2018, 18:24:03
Borlach piszesz się na admina? Z twoim stonowaniem i neutralnym spojrzeniem nadawałbyś się
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Borlach w Listopad 06, 2018, 18:41:02
W sumie, mógłbym się i na admina pisać. A inni kandydaci?
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Ліцьвін w Listopad 06, 2018, 19:08:13
Proponuję Bukę von Kattowitz. ;)
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Úlfurinn w Listopad 06, 2018, 19:14:57
Proponuję Pluura
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Torkan w Listopad 06, 2018, 19:18:32
Proponuję Pluura i Dynozaura, coby aurea mediocritas zachować
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: 커래얟쓰 w Listopad 06, 2018, 19:26:49
Proponuję Pluura i Dynozaura, coby aurea mediocritas zachować
Przynajmniej będzie wesoło
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Borlach w Listopad 06, 2018, 19:38:45
Pfff. Na co nam administratorzy. Od razu wybierzmy Fuhrera!
Ale tak na serio to ja optuje za Todsmerem.
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: spitygniew w Listopad 06, 2018, 20:30:01
Mauzi, odpowiedz mi jakkolwiek na to, co ci wysłałem na priva, plz.
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Canis w Listopad 06, 2018, 20:46:21
Co wy z tym zamachem stanu?
Ja oddałem już zabawki Todsmerowi, tylko on może go dokonać.

Ale pewnie nie wie jak =DDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Henryk Pruthenia w Listopad 06, 2018, 20:52:30
Wybieram Todsmera. W sensie, że jest już wybrany, a nie głosuję xd.

To pomóż mu, trzeba zrobić porządek.
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Canis w Listopad 07, 2018, 07:25:06
A co na to sam Todsmer?
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Henryk Pruthenia w Listopad 07, 2018, 07:53:02
Zgodził się przecież.
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Todsmer w Listopad 07, 2018, 10:47:28
No ja wiem jak dokonać zamachu stanu, to nie problem :P
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Henryk Pruthenia w Listopad 07, 2018, 11:42:43
To dajesz!
Daj, plis, Widsidu rangę "Papież Emeryt"!
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Todsmer w Listopad 07, 2018, 17:02:35
Pucz dokonany :)
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Henryk Pruthenia w Listopad 07, 2018, 17:14:25
Wasza Wysokość!
Proszę, w imieniu ludu fora, (Polskiego fora!), fora Językotwórców, o przywrócenie nieznanej czynności, tudzież przeglądania pochwaliszy.

Na Zawsze Oddany,
Feldmarachall Heinrich von Preußen
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Henryk Pruthenia w Listopad 08, 2018, 16:45:15
Należy jakoś założyć blokadę na boty, bo dzisiaj mieliśmy prawdziwy ich atak.
Zablokowałem parę kont i parędziesiąt wiadomości, i co gorsze, atakowały dalej.
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Todsmer w Listopad 08, 2018, 17:03:39
Dodałem kolejny filtr, zobaczymy jak sobie teraz poradzi.

O której miałes ten atak?
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Henryk Pruthenia w Listopad 08, 2018, 19:25:29
Jakoś rankiem, albo około 10-11
 Nie pamiętam już dokładnie.

Jeszcze jedna rzecz: dałoby się ten SMF Spam block usunąć, czy jakoś dla niektórych odblokować? Bo to chyba to jest odpowiedzialne za to, że nie da się szybko pisać postów na dole.

Po tylu latach przyzwyczajenia jest to strasznie wkurzające.
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Todsmer w Listopad 08, 2018, 19:27:52
Odblokowałem jeden z blockerów, zobaczymy jak teraz - czy będziemy mieli najazd, czy nie :)
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Henryk Pruthenia w Listopad 08, 2018, 19:29:11
Dalej mam na dole to zablokowane.

A jak wyglądają pochwalisze? Da się do nich jakoś wrócić?
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Todsmer w Listopad 08, 2018, 19:29:58
A, to, czekaj, może się da w ustawieniach włączyć.

EDIT: Powinienes widzieć, ja sobie włączyłem i mogłem zobaczyć.
Tytuł: Odp: Ein kleiner Vorschlag
Wiadomość wysłana przez: Henryk Pruthenia w Listopad 08, 2018, 19:49:53
Ale co włączyłeś? Poruszyłem dwie kwestie, i obie nie działają. :/