Językotwórstwo (conlanging) i światy > Conworldy i althisty

Uniwersum języków Ueckich

(1/2) > >>

Mścisław Bożydar:
Pamiętacie mój Ueto ve Valas i pokrewne? To właśnie ich conworld. Tereny na których rozwijają się te języki przedstawiają się nastepująco:


Ludy północy są jermańskawe, Volsz to cuś na kształt słowian. Ueci to oczywiście elfowie, czy coś w tym guście. Historia zaczyna się w momencie, kiedy część Uetów postanawiają opuścić swoją prakolebkę. W kolejnych notkach rozpiszę się bardziej, teraz już mi się nie chce :|

Henryk Pruthenia:
Czemu mi to trochę przypomina Śródziemie? :D :D

I w czym była robiona mapa?

Mścisław Bożydar:
Mapa była robiona w programie "Ołówek" z małą pomocą ciupakowego programu Imagination.
Śródziemie może przypominać przez tę zatoczkę na dole, ale jej może nie być- po prostu nie miałem pomysłu na południową część kontynentu :D

Mścisław Bożydar:
Ok, historii ciąg dalszy.
Ueci zajmują obszar lesistych równin między górami Muriar a morzem. W ich językach dochodzi do pierwszych podziałów. Ueci zachodni są przodkami Uetów, którzy przyjmą bardzo dużo elementów z języka Volsz (Jeco fe valasiř). Tymczasem z południa przybywają Javijczycy, przez Uetów nazywani Ieto, czyli obcy. Obcy zakładają dwa miasta: Vath na wschodzie (w krainie Rinard) i Haab na zachodzie (oba miasta zaznaczone są kwadracikami). Od założenia Vath liczony jest czas, bo choć Ueci mieli własne sposoby mierzenia czasu, to zostały one z czasem zapomniane w późniejszych wiekach, a historię spisywali zwycięzcy, czyli Javijczycy.
Pierwszi Javijczycy posługiwali się dość skomplikowanym językiem zwanym Ukajav. Z czasem ten wygodny lud dążył o uproszczeń, aż powstał język Jav*.

*mój pierwszy conlang

Oto mapka:


Więcej o językach Ueckich: http://www.conlanger.fora.pl/nauka-conlangow,3/ueto-ve-valas,3125.html

zavadzky:
Chyba wszystko, co ma za górami jakieś tajemnicze ludy, jest podobne do Śródziemia :P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej