Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Silmethúlë

Łódź, ziemia obiecana.

Mógłbyś wywalić z tekstu słowa "Łódź" i "Piotrkowska", a i tak bym się domyślił skąd ten news.
  •  

Vilène

#796
Cytat: Silmethúlë w Kwiecień 27, 2012, 14:21:51
Mógłbyś wywalić z tekstu słowa "Łódź" i "Piotrkowska", a i tak bym się domyślił skąd ten news.
No tak, Łódź to polska stolica absurdu...

A tak BTW, wiecie jak po duńsku jest "błąd"? Fejl!

Poważnie.
  •  

Towarzysz Mauzer

Absurdalny nie jest samo wnikanie w treść szyldu - to by się przydało dużo częściej - lecz to, że nie wnika się w jakieś "Bed & Breakfast WTF", "Salony Ekskluzywnych Kebabów", a w całkiem udaną grę słów, co gorsza - że robi to konserwator, dalej - że dzieje się to w kraju, którego Rada Języka zajmuje się wszystkim, tylko nie tym, co najbardziej istotne, w kraju o języku, w którego słownikach jest "mainstreamowy", a nie ma "głównonurtowego" - i wiele innych absurdów.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Vilène

Cytat: Towarzysz Mauzer w Kwiecień 27, 2012, 16:21:47że dzieje się to w kraju, którego Rada Języka zajmuje się wszystkim, tylko nie tym, co najbardziej istotne
A czym wg ciebie powinna się zajmować?
  •  

Dynozaur

Poza tem, czy ta Seta, Meta, Galareta nie jest siecią?

Dam se łeb uciąć, że widziałem bilbord restauracji o takiej samej nazwie w Zakopcu.

I faktycznie, idjotyzm - przecież to potoczne sformułowanie, jak najbardziej używane. Zamiast czepiać się takich rzeczy, powinni coś zrobić z idjotycznie nazwanymi stadjonami (czy też "arenami") na nasze psia krew EURO.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Vilène

Cytat: Dynozaur w Kwiecień 27, 2012, 16:30:58
Poza tem, czy ta Seta, Meta, Galareta nie jest siecią?

Dam se łeb uciąć, że widziałem bilbord restauracji o takiej samej nazwie w Zakopcu.
I dobrze widziałeś. Jeszcze SMG jest w Warszawie przy Foksalu*, z tego co zdążyłem znaleźć.

* A może "przy Foksal"? Chuj wie, w końcu to miasto, w którym mówi się "na Oczkach"...
  •  

Feles

To RJP robi cokolwiek poza rozstrzyganiem zapisu "al-" w nazwach Arabskich i takimi tam?

---

Na temat: Jedna z turkmeń$kich ortografii uż¥wa£a znaków dolara, ¢enta, funta i jena.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Dynozaur

Cytat: Ⓐ Vilén w Kwiecień 27, 2012, 16:41:08* A może "przy Foksal"? Chuj wie, w końcu to miasto, w którym mówi się "na Oczkach"...

Co do takich nazw ulic - nigdy nie mogłem pojąć, dlaczego "Rozbrat" się nie odmienia.

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Vilène

Cytat: Dynozaur w Kwiecień 27, 2012, 17:12:50
Co do takich nazw ulic - nigdy nie mogłem pojąć, dlaczego "Rozbrat" się nie odmienia.
Z nazwami ulic warszawskich czasami są też większe jaja... jak np. powiedzieć, że się mieszka na ulicy "Przy Agorze"?

Albo inna ciekawa rzecz: w Warszawie istniała kiedyś ul. Władimira Komarowa... a warszawiacy mówili "na Komarowej"...
  •  

Noqa

Według obecnego tu mieszkańca Rozbratu jednak się odmienia.

Z Ilji Miecznikowa też jest ten problem ;-)
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Dynozaur

#805
Ale którego Rozbratu?

Bo jeśli chodzi o tę melinę w Poznaniu - to się odmienia. A jeśli chodzi o ulicę w Warszawie, na której mieściła się do niedawna siedziba PZPR - to się nie odmienia (przynajmniej w medjach panuje taki stan).

Co czyni tę sprawę jeszcze bardziej porypaną.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Noqa

Warszawskiego Rozbratu. Pisałeś przecież w kontekście Warszawy.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

Cytat: Ⓐ Vilén w Kwiecień 27, 2012, 17:25:22
Z nazwami ulic warszawskich czasami są też większe jaja... jak np. powiedzieć, że się mieszka na ulicy "Przy Agorze"?

albo "Pod Skocznią".
jest też "Posag 7 Panien".
i "Skorochód-Majewskiego". jest taki herb Skorochód?

Cytat: Ⓐ Vilén w Kwiecień 27, 2012, 17:25:22
Albo inna ciekawa rzecz: w Warszawie istniała kiedyś ul. Władimira Komarowa... a warszawiacy mówili "na Komarowej"...

jak w tym dowcipie z Kwiatową. :D
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Feles

Całkiem niedaleko mojego domu jest ulica "Za Dworcem".
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Dynozaur

Tak se patrzę na tekst Deklaracji Praw Człowieka w różnych językach na Geonamesach i trafiłem na ślązki, patrzę a tu:

CytatWšyjske ludźe rodzům śe swobodne a růwne we swojim werće a prawach. Sům uůne uobdařůne filipym a sůmńyńym a majům powinność wzglyndym inkšych jak brat s bratym postympować.

FILIPEM?

Jakim, do kurwy nędzy, filipem?
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •