Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

CookieMonster93

#1230
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Dynozaur

#1231
Cytat: CookieMonster93 w Sierpień 30, 2012, 15:59:45
Sklep o bardzo interesującej nazwie:
http://living.msn.com/life-inspired/the-daily-dose-blog-post?post=fbee429e-8781-4cbf-bf8e-d956034cd0c5

Hehe, słyszałem o tym. W ogóle, Indje to kraj gdzie panuje powszechna ignorancja takich spraw. Tam nawet ludzie noszą imiona typu "Hitler", "Stalin", bo zwyczajnie nie są świadomi, kim byli nosiciele tych nazw (oto przykład). No i szczerze - komu to przeszkadza? Chyba tylko jednej grupie etniczno-religijnej...

Skoro załatwili sobie legalną licencję na taką nazwę, zapłacili za nią, to nie można im tego zabronić.

PS: I do tego te komentarze - "skoro nie wiedział, kim jest Hitler, to co tam robi swastyka?". No kurwa, przecież swasta to jeden z najpopularniejszych indyjskich symboli - jest tam wręcz wszechobecny! No ale cóż... ja tu mówię o ignorancji Indusów, ale i tak białasy swoją ignorancją przebijają wszystkich...
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Silmethúlë

Szkoda tylko, że swastyka jest odwrócona tak jak jest. Gdyby szła w drugą stronę, byłaby typową nazistowską, wtedy w ogóle w zbieg okoliczności bym nie uwierzył.
  •  

Vilène

Cytat: Silmethúlë w Sierpień 30, 2012, 16:28:51
Szkoda tylko, że swastyka jest odwrócona tak jak jest. Gdyby szła w drugą stronę, byłaby typową nazistowską, wtedy w ogóle w zbieg okoliczności bym nie uwierzył.
Aaaar ju siur?



A tak apropo zbiegu okoliczności:

  •  

Silmethúlë

A fakt, lewoskrętna. Coś mnie się w mózgu przestawiło, wywróciło ją na drugą stronę.
  •  

Mścisław Bożydar

Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

tob ris tob

Dzień dobry :-)
  •  

Wedyowisz

Rumuny mogłyby przywrócić to ꙟ, bo to co oni wyczyniają z ichnim /1/ to jest abominacya. Ego gond-o quod illam orthographiam romaniscam est prostъ.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Towarzysz Mauzer

Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

CookieMonster93

English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Dynozaur

Przyuważone na Nowaczyk Shitfest Elblązkim Święcie Syfu Chleba:

Gouda zapisane jako "Gołda" (już pomijam absolutnie fakt, że powinno to się czytać "hałda", jeśli chcieli fonetycznie).
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Wedyowisz

Muszę kiedyś se skołować jakiś podręcznik do rumuńskiego, o ile coś takiego istnieje i trochę poprzypominać - na razie mam jakąś tam gramatykę po angielsku i rozmówki, może wtedy Manitu czy insza Opaczność się zlituje i będę miał z kim jechać w Marmarosze/Fogarasze/sth.

@up: szok i niedowierzanie.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Aureliusz Chmielewski

Cytat: Dynozaur w Wrzesień 01, 2012, 19:25:50
Przyuważone na Nowaczyk Shitfest Elblązkim Święcie Syfu Chleba:

Gouda zapisane jako "Gołda" (już pomijam absolutnie fakt, że powinno to się czytać "hałda", jeśli chcieli fonetycznie).

"Hejt" Dynozaura zawsze wywołuje u mnie uśmiech na twarzy :D
The n-word
  •  

Mścisław Bożydar

Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Jątrzeniot

  •