Zarządzanie forum > Wiki

Artykuł miesiąca - zasady

<< < (2/2)

Borlach:

--- Cytuj ---Ważna uwaga ode mnie w ogóle do Wiki:
Zrobić porządek z grafikami łamiącymi prawa autorskie. I mówię to poważnie, chcecie by nam zdjęli cały serwer z Internetu bo ktoś wrzuca coś bez źródła? Wprowadźcie trochę twardej dyktatury pod tym względem. Szczególnie Ty Borlachu, do roboty! Masz zajebiste artykuły, nie rób śmietnika grafikami, do których nie masz prawa. Co to jest, skąd to wziąłeś? Usuń je wszystkie, bezpowrotnie. Poszukanie źródła darmowych grafik i doklejenie źródła to nie jest wysiłek, WikiMedia znacie, to poznajcie jeszcze Unsplash i Icons8, poczytajcie jaka tam jest licencja.

Przede wszystkim nie uczcie nowych użytkowników nielegalnych praktyk. Widziałem od ludzi na tym forum tak absurdalne pytania, że zastanawiam się, czy oni są na poziomie wyłączania komputera wyciągając wtyczkę z gniazdka, nie mówiąc o jakichś licencjach... myślcie ludzie. Za to można iść do paki.
--- Koniec cytatu ---
A z wikipedii wziąłem, o stąd. Prawo autorskie pozwala na ponowny użytek, chociaż faktycznie powinienem jeszcze dodać link do źródła. Zdaje mi się, że już robiłem porządek w grafikach w moich artykułach i masę z nich wywaliłem. Ale możliwe, że coś przeoczyłem, zwłaszcza w zwierzętach. Potem sprawdzę je jeszcze raz.

Ale w takim razie można by też sprawdzić artykuł o florze i faunie Kyonu, bo tam też jest od groma grafik.

Canis:

--- Cytat: Borlach w Lipiec 30, 2020, 10:13:59 ---
--- Cytuj ---Ważna uwaga ode mnie w ogóle do Wiki:
Zrobić porządek z grafikami łamiącymi prawa autorskie. I mówię to poważnie, chcecie by nam zdjęli cały serwer z Internetu bo ktoś wrzuca coś bez źródła? Wprowadźcie trochę twardej dyktatury pod tym względem. Szczególnie Ty Borlachu, do roboty! Masz zajebiste artykuły, nie rób śmietnika grafikami, do których nie masz prawa. Co to jest, skąd to wziąłeś? Usuń je wszystkie, bezpowrotnie. Poszukanie źródła darmowych grafik i doklejenie źródła to nie jest wysiłek, WikiMedia znacie, to poznajcie jeszcze Unsplash i Icons8, poczytajcie jaka tam jest licencja.

Przede wszystkim nie uczcie nowych użytkowników nielegalnych praktyk. Widziałem od ludzi na tym forum tak absurdalne pytania, że zastanawiam się, czy oni są na poziomie wyłączania komputera wyciągając wtyczkę z gniazdka, nie mówiąc o jakichś licencjach... myślcie ludzie. Za to można iść do paki.
--- Koniec cytatu ---
A z wikipedii wziąłem, o stąd. Prawo autorskie pozwala na ponowny użytek, chociaż faktycznie powinienem jeszcze dodać link do źródła. Zdaje mi się, że już robiłem porządek w grafikach w moich artykułach i masę z nich wywaliłem. Ale możliwe, że coś przeoczyłem, zwłaszcza w zwierzętach. Potem sprawdzę je jeszcze raz.

Ale w takim razie można by też sprawdzić artykuł o florze i faunie Kyonu, bo tam też jest od groma grafik.

--- Koniec cytatu ---
Spoko. Zaczynam urlop, więc jak skończę świętować jego zaczęcie (bo w tym roku nigdzie nie jadę więc pozostaje się zrobić na wesoło) to możemy do tego przysiąść.
Jeżeli Twoje grafiki pozwalają na ich kopiowanie, użycie i rozpowszechnianie to spoko. Dodaj wtedy odnośnik do źródła, ale też informację o licencji.

--- Cytat: Henryk Pruthenia w Lipiec 29, 2020, 22:58:43 ---A czy nowe strony nie mały jakiś ograniczeń? Czy coś się zmieniło?

--- Koniec cytatu ---
Przyznaję, że nie zrozumiałem.

Kto jest adminem wiki? Todsmer?

Pluur:
Tym samym:

1. Przyjmuje się, że Artykuł Miesiąca może być nadany artykułowi, który znacznie rozwinął się w danym miesiącu.
2. Przyjmuje się, że jeżeli artykułów jest
a) do 3 włącznie - użytkownicy mają prawo do oddania jednego głosu
b) między 4, a 9 włącznie - użytkownicy mają prawo do oddania dwóch głosów
c) powyżej 9 - a więc w szczególności w przypadku artykułu roku - użytkownicy mają prawo do oddania trzech głosów.
3. Tymczasowo powołuje się dwie nowe rangi
a) Artykułu Językowego - który będzie przyznawany spośród kilku arbitralnie wybranych przeze mnie artykułów historycznych o językach. Każdy użytkownik forum ma jednak prawo zgłaszać swoje propozycje.
b) Artykułu Roku - który będzie przyznawany spośród wszystkich artykułów miesiąca na okres od grudnia danego roku do grudnia roku następnego. Głosowanie na ten Artykuł powinno zostać rozstrzygnięte przed okresem świątecznym.
JAKIŚ SPRZECIW?

4. Na tyle na ile pozwoli silnik wikipedii przeglądać artykuły (a zda się, że pozwoli) będą przyjmowane Artykuły Miesiąca na wstecz, a także jeżeli punkt 3. się przyjmie także Artykuły Roku
5.1. Co do ciekawostek - najstarsze powinny być przeniesione do osobnego artykułu zbiorczego. Niestety niezbyt rozumiem koncept i propozycję Canisa w tej sprawie.
5.2. A może w tych Informacjach dać informację o obecnie trwających projektach? O Kyonie, o Gammie, o rilejach?
5.3. Grafiki muszą być!
EDIT 6. Ankiety będą trwać około siedmiu dni, tak żeby wyniki nie były dla nikogo widzialne przed ogłoszeniem wyników.

Informacyjnie: jeżeli Canis zgodzi się na wykorzystanie jego kodu na Wiki zacznę testować nowe rangi artykułów.

Rzeczy do zrobienia (lista będzie aktualizowana):
1. Strona poświęcona artykułom na medal.
2. Uporządkowanie witryny głównej. (jeżeli mogę się tym zajmę)
3. Wprowadzenie nowych rang.

--- Cytat: Canis ---Druga uwaga: włączcie obsługę .svg!
--- Koniec cytatu ---
Ale gdzie?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej