Polskie Forum Językowe

Językoznawstwo => Lingwistyka ogólna => Wątek zaczęty przez: Gato w Maj 21, 2014, 02:12:22

Tytuł: Nauka języków sztucznych - krótka ankieta
Wiadomość wysłana przez: Gato w Maj 21, 2014, 02:12:22
Mam małą prośbę, jeśli to nie problem.
Jak wspominałam witając się, piszę właśnie artykuł o conlangach. Na studia. Stanęło na tym, że do części praktycznej potrzebuję odpowiedzi na kilka ogólnych pytań od osób, które znają albo przynajmniej próbowały się uczyć jakiegoś języka sztucznego. W związku z tym przeprowadzam krótką ankietę, o, tutaj:

http://webankieta.pl/ankieta/wv1c3347

To forum jest co prawda bardziej o tworzeniu (przynajmniej na to wygląda XD), ale jedno wiąże się z drugim, jak sądzę. Gdyby ktoś mógł wypełnić albo podać dalej, byłoby wspaniale.
Tytuł: Odp: Nauka języków sztucznych - krótka ankieta
Wiadomość wysłana przez: Widsið w Maj 21, 2014, 03:24:51
Proszę bardzo. Nie wiem, czy to coś po mojej stronie, ale żeby wysłać ankietę, musiałem próbować dwa razy, bo za pierwszym strona uznała, że nie odpowiedziałem na ostatnie pytanie. A szkoda, bo się tam bardziej rozpisałem, a potem zabrakło weny.
Tytuł: Odp: Nauka języków sztucznych - krótka ankieta
Wiadomość wysłana przez: Hapana Mtu w Maj 21, 2014, 19:21:28
Wypełnione. Ten artykuł będzie gdzieś opublikowany czy to tylko jakaś praca zaliczeniowa?
Mam kolegę esperantystę (dostał już link do ankiety), który studiuje interlingwistykę i pisze (a w każdym razie planował pisać) pracę o korzyściach wynikających z nauki języka sztucznego.
Tytuł: Odp: Nauka języków sztucznych - krótka ankieta
Wiadomość wysłana przez: Gato w Maj 22, 2014, 01:07:31
Dziękuję bardzo za pomoc :)

Artykuł to praca zaliczeniowa na studiach, aczkolwiek istnieje szansa, że gdzieś jakoś zostanie opublikowany (jeśli będzie dobry).
Ja piszę pod hasłem "Artificial languages: purpose and application" - opisuję w miarę krótko co to jest, jakie rodzaje można wyróżnić i po co są tworzone, a teraz w ramach "application" próbuję zebrać trochę osobistych doświadczeń z nauką, posługiwaniem się etc.