Jakimi językami się posługujesz?

Zaczęty przez Ojapierdolę, Sierpień 18, 2011, 21:14:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

Feles

Taki topik zapoznawczy, jak raz pasujący do naszego forum.

U mnie:
· polski - język ojczysty.
· angielski - 4 lata nauki, dosyć płynnie w czytaniu/pisaniu, gorzej z wymową.

W dużo mniejszym stopniu:
· niemiecki - można powiedzieć, że oparłem się germanizacji. Choć kilka/kilkanaście zdań dałoby radę wyszprechać.
· esperanto - mi praktike ne uzas, sed mi scias. ;-)
· francuski - w tym roku zaczynam naukę. Mimo wszystko wygląda na to, że z wymową będzie wiele lepiej niż z angielskim.
· rosyjski - trochę słówek i zwrotów; przy asyście słownika da się coś wypisać.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Rémo

#1
Polski-ojczysty  ;-D
Angielski-1 rok nauki i wydaje mi się bardzo owocny (ćwiczę angielski w necie i czasami gadam nawet ponad godzinę po angielsku, dla mnie to dużo i kończę gdy już skończą się tematy  :-P)
Niemiecki-7 lat nauki i kaput xD hehe chyba tylko przedstawianie się i "wie viel kostet?"  ;-D
Francuski-Chciałbym się nauczyć  ;-D
Esperanto-Mi voli paroli  ;-D Haha
Pozdrawiam! :)
  •  

Pingǐno

#2
Weee! Ja też chcę!
\o/


  • polski
- natywny
  • angielski
- uczyłem się dwa lata, pozostał rok w szkole. W moim poziomie, myślę, że nie dogadam się z użytkownikiem angielskiego, jedynie pisemnie
  • niemiecki
- uczyłem się 8 lat, pozostał rok w szkole. Jednak nadal mam niski poziom oraz problemy z odmianą.
  • chiński mandaryński
- znam wymowę, kilka słówek i garść gramatyki. Nie znam pisma. Dopiero zamierzam coraz częściej się uczyć. :P
  • francuski
- zara.

  •  

Rémo

Cytat: Pingijno w Sierpień 18, 2011, 21:53:38
Weee! Ja też chcę!
\o/


  • polski
- natywny
  • angielski
- uczyłem się dwa lata, pozostał rok w szkole. W moim poziomie, myślę, że nie dogadam się z użytkownikiem angielskiego, jedynie pisemnie
  • niemiecki
- uczyłem się 8 lat, pozostał rok w szkole. Jednak nadal mam niski poziom oraz problemy z odmianą.
  • chiński mandaryński
- znam wymowę, kilka słówek i garść gramatyki. Nie znam pisma. Dopiero zamierzam coraz częściej się uczyć. :P

Chyba większość ludzi którzy uczą się niemieckiego mają bardzo słaby poziom, a ja do tego nie cierpię germanistek  ;-D
Pozdrawiam! :)
  •  

Pingǐno

Cytat: Remo :] w Sierpień 18, 2011, 21:57:47
Cytat: Pingijno w Sierpień 18, 2011, 21:53:38
Weee! Ja też chcę!
\o/


  • polski
- natywny
  • angielski
- uczyłem się dwa lata, pozostał rok w szkole. W moim poziomie, myślę, że nie dogadam się z użytkownikiem angielskiego, jedynie pisemnie
  • niemiecki
- uczyłem się 8 lat, pozostał rok w szkole. Jednak nadal mam niski poziom oraz problemy z odmianą.
  • chiński mandaryński
- znam wymowę, kilka słówek i garść gramatyki. Nie znam pisma. Dopiero zamierzam coraz częściej się uczyć. :P

Chyba większość ludzi którzy uczą się niemieckiego mają bardzo słaby poziom, a ja do tego nie cierpię germanistek  ;-D
To trzeba słuchać na lekcjach. ;)
Nie cierpisz żadnej z germanistek? o.O
Może wolisz germanistów. :P
  •  

Rémo

Cytat: Pingijno w Sierpień 18, 2011, 22:10:24
Cytat: Remo :] w Sierpień 18, 2011, 21:57:47
Cytat: Pingijno w Sierpień 18, 2011, 21:53:38
Weee! Ja też chcę!
\o/


  • polski
- natywny
  • angielski
- uczyłem się dwa lata, pozostał rok w szkole. W moim poziomie, myślę, że nie dogadam się z użytkownikiem angielskiego, jedynie pisemnie
  • niemiecki
- uczyłem się 8 lat, pozostał rok w szkole. Jednak nadal mam niski poziom oraz problemy z odmianą.
  • chiński mandaryński
- znam wymowę, kilka słówek i garść gramatyki. Nie znam pisma. Dopiero zamierzam coraz częściej się uczyć. :P

Chyba większość ludzi którzy uczą się niemieckiego mają bardzo słaby poziom, a ja do tego nie cierpię germanistek  ;-D
To trzeba słuchać na lekcjach. ;)
Nie cierpisz żadnej z germanistek? o.O
Może wolisz germanistów. :P

1. słucham tylko, że nie umieją tłumaczyć  :-P I wogle są nie sprawiedliwe
2. Tylko jedną lubię, moją wychowawczynie z 6 klasy  ;-D
3. Czy to miała być jakaś sugestia?! Hahaha
Pozdrawiam! :)
  •  

Henryk Pruthenia

Русский, польский да английский языки.

Rémo

Cytat: Henryk Pruthenia w Sierpień 18, 2011, 22:51:42
Русский, польский да английский языки.

Czy piszesz coś o rosyjskim? ;D haha moja znajomośc rosyjskiego, powalająca  ;-D
Pozdrawiam! :)
  •  

Pingǐno

Cytat: Remo :] w Sierpień 18, 2011, 22:56:54
Cytat: Henryk Pruthenia w Sierpień 18, 2011, 22:51:42
Русский, польский да английский языки.

Czy piszesz coś o rosyjskim? ;D haha moja znajomośc rosyjskiego, powalająca  ;-D
Heniu pisze, że zna ruskij, polskij i anglijskij.
  •  

Rémo

Cytat: Pingijno w Sierpień 18, 2011, 23:05:22
Cytat: Remo :] w Sierpień 18, 2011, 22:56:54
Cytat: Henryk Pruthenia w Sierpień 18, 2011, 22:51:42
Русский, польский да английский языки.

Czy piszesz coś o rosyjskim? ;D haha moja znajomośc rosyjskiego, powalająca  ;-D
Heniu pisze, że zna ruskij, polskij i anglijskij.

Dzięki  ;-D Czyli dosłownie "Rosyjski, Polski i Angielski język"
Pozdrawiam! :)
  •  

Henryk Pruthenia

#10
Języki.
Mówi się «языки». W liczbie mnogiej.

Rémo

Cytat: Henryk Pruthenia w Sierpień 18, 2011, 23:12:27
Języki.
Mówi się «языки». W liczbie mnogiej.

Aha, to dobrze wiedzieć, tylko że tamto strzelałem  ;-D hehe
Pozdrawiam! :)
  •  

Ghoster

#12
[...........]
  •  

Asgair

#13
U mnie wygląda to tak:
polski - ojczysty
angielski - CAE
francuski - 3 lata w liceum; potwierdzona zdolność efektywnej komunikacji z Francuzami na różne tematy ;)
arabski (MSA) - 3 lata jako lektorat na UW (oficjalnie do poziomu B1 włącznie); gramatyka jest mi bardzo dobrze znana, gorzej ze słownictwem... z tego też powodu mówienie leży (z samą wymową problemów brak) - przy czym even if, to co to za mówienie w fusha, trzeba by się uczyć dialektu.
hiszpański - poznawany samodzielnie, w dość spontaniczny i niezorganizowany sposób; w piśmie ok, w mowie nie miałem okazji sprawdzać
fiński - zacząłem się uczyć na poważnie 3 tygodnie temu, idzie dobrze ;)
rosyjski - 3 lata w podstawówce, 3 lata w gimnazjum... Niewiele już pamiętam, ale mam nadzieję znaleźć czas na "przypomnienie sobie".

Myślałem nad rozpoczęciem nauki niemieckiego i włoskiego, ale chyba najpierw trzeba doprowadzić ww. to przyzwoitego poziomu (powiedzmy B1/B2). Generalnie, u mnie to głównie kwestia słownictwa jest problemem, przy czym kiedy muszę/mam ochotę, potrafię uczyć się go "masowo" (mam takie doświadczenia z francuskim, hiszpańskim, a ostatnio z fińskim). Kluczowe jest jednak powtarzanie i utrwalanie, a na to nie zawsze mam czas/ochotę ;) Poza tym, jak pewnie przyznają mi rację inni, im więcej języków znasz (sic!, niekoniecznie "mówisz" w jakimś języku), tym łatwiej uczyć się następnych :)
  •  

tob ris tob

#14
A u mnie owo:
polski - nejtiw, plaża!
angielski - uczę się toretycznie od 8 lat, praktycznie od trzech (dnia 10.11.2011 miałem swoją pierwszą rozmowę w języku angielskim z Angielką; zapytała "Excuse me, is it self-service?", a ja odpowiedziałem "Yes". Powinienem za to jakąś nagrodę dostać);
esperanto - vivu la verda stel'!
francuski - w szkole od wrzenia 2011 (bonżur, że mapel tobristob e że trez ą)

Dziabnąłem:
chiński mandarynkowy - no cóż, umiem powiedzieć, że się zgubiłem
koreański - ale naprawdę dziabnąłem

W przyszłości:
niemiecki - staram się za niego zabrać, ale z powodów technicznych - jeszcze nie
łacina - w bardzo odważnych planach

EDIT: Aktualizacja.
Dzień dobry :-)
  •