Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Vilène

Cytat: Dynozaur w Marzec 05, 2012, 21:32:32
Mogłaby być jeszcze cyganem...
Bana za "cygana"!
Bana za "cygana"!
Bana za "cygana"
do rana! Hej!
  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  


Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Dynozaur

Widzę, że IBWiki po długiej nieaktywności, znów okazała oznaki pulsu serca (w przeciwieństwie do naszej Wiki).

I od razu spotkał mnie zawód. Krymscy Goci powinni mówić zesłowiańszczonym, sturczonym, cyrylicznym germlangiem, a nie tym romanokreoloczymśtam (w dodatku, kolejny pseudoromański język w IB, ja pierdolę).

W dodatku wygląda na to, że udała się kolejna próba przemycenia tam pogaństwa (małe, odizolowane nacje zachowujące pogaństwo... To takie sztampowe).

No cóż, Quod zjebali, zjebali.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Vilène

Cytat: Dynozaur w Marzec 10, 2012, 10:42:26
I od razu spotkał mnie zawód. Krymscy Goci powinni mówić zesłowiańszczonym, sturczonym, cyrylicznym germlangiem, a nie tym romanokreoloczymśtam (w dodatku, kolejny pseudoromański język w IB, ja pierdolę).
Ale to nie jest romanokreolocośtam używane przez Krymskich Gotów, tylko pidżyn, czyli język, którym nikt nie mówi rodzimie, ale jest używany do kontaktów pomiędzy osobnikami mówiącymi różnymi językami...
  •  

Dynozaur

#681
Cytat: Ⓐ Vilén w Marzec 10, 2012, 11:30:28Ale to nie jest romanokreolocośtam używane przez Krymskich Gotów, tylko pidżyn, czyli język, którym nikt nie mówi rodzimie, ale jest używany do kontaktów pomiędzy osobnikami mówiącymi różnymi językami...

Kurde, ale dam se łeb uciąć, że gdzieś na tej stronie przeczytałem "Parra is a language used by Crimean Goths".

Poza tem, uważam, że i tak pierwiastek gocki w tym czymś powinien być (z tym, że to wymaga stworzenia języka krymogockiego).

Dobra, faktycznie macie racje. Coś mi się przywidziało. Zwracam honor Karnellowi.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Ghoster

#682
[...........]
  •  

Henryk Pruthenia


Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Ghoster

#686
[...........]
  •  

Mścisław Bożydar

Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Towarzysz Mauzer

Gdzieś w tym temacie pojawiło się porównanie nazw miesięcy białoruskich, ukraińskich i rosyjskich, wskazujące, że to ruskie nazwy są dziedzictwem starej Rusi, nie zaś te rosyjskie. I istotnie, są dziedzictwem ruskim, a nie wpływem polskim (tzn. nie są bez wpływu polskiego, ale to nie ich jedyne źródło):
http://etymolog.ruslang.ru/etymology.php?id=shaur1971&vol=

Zresztą, to bardzo ciekawa i porządna próba rekonstrukcji pierwotnych słowiańskich nazw miesięcy.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

tob ris tob

Dzisiaj kolega próbował mnie przekonać, że francuski to język germański. :'-(
W przeciwieństwie do angielskiego. :'-( x2
Dzień dobry :-)
  •