Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rémo

Pozdrawiam! :)
  •  


Feles

Cytat: Aureliusz Chmielewski w Sierpień 07, 2012, 21:50:41http://www.climax.waw.pl/ ( ang. orgazm )
I jednocześnie "punkt kulminacyjny".

Przy czytaniu streszczeń ta homonimia jest wnerwiająco dwuznaczna.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Noqa

Taaaaa... nie ma to jak polski, gdzie słowo dochodzić jest absolutnie jednoznaczne i nikomu się z niczym nie kojarzy.

BTW. słowo climax brzmi zajebiście.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Ghoster

#1144
[...........]
  •  

Noqa

W jaki sposób odmienia się "dochodzić" w zdaniu "Ghoster już dochodzi", żeby się nikomo nic nie kojarzyło?

Ta, mi czasem ludzie mówią, przy okazji różnych słów, że "tak nie można mówić, bo to archaizm".
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Ghoster

#1146
[...........]
  •  

Feles

Cytat: Ghoster w Sierpień 08, 2012, 18:53:30"już tam prawie jest"
W sensie, na szczycie?

Ludzie pragnący uniknąć dwuznaczności i tym bardziej się w nią pogrążający, są tacy zabawni.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Ghoster

#1148
[...........]
  •  

Feles

Igrzyska Olimpijskie:
A jak jest "sz" to jest "s".
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

spitygniew

Cytat: Feles w Sierpień 09, 2012, 12:33:12
Igrzyska Olimpijskie:
A jak jest "sz" to jest "s".
A jak jest "s" to jest "sz", logiczne  przecież.
P.S. To prawda.
  •  

spitygniew

Dzisiejsi Grecy nazywają siebie "Rhomioi"??  ??? ::-) :-o

No chyba że to od Bizancjum jako spadkobiercy Cesarstwa Rzymskiego... Ale i tak mnie zaszokowało.
P.S. To prawda.
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Towarzysz Mauzer

#1153
CytatDzisiejsi Grecy nazywają siebie "Rhomioi"??  ??? ::-) :-o
No chyba że to od Bizancjum jako spadkobiercy Cesarstwa Rzymskiego... Ale i tak mnie zaszokowało.
To przecież było popularne na całych postbizantyjskich Bałkanch - nie tylko wśród Greków: car Duszan na monetach pisał sobie Rex Rascie Imperator Romaniae, hospodarzy wołoscy tytułowalni się domni al Ţarii Româneşti (w stosownych językach), podobnie jak Arumuni sami siebie nazywali armani. To była stale aktualizowana tradycja Bizancjum (którą np. w Rumunii dopiero potem dopasowano do ideologii). Rhomioi było żywą nazwą na pewno do traktatów z Lozanny, bo do tego czasu funkcjonowali Romanioci, ale że dziś? Tego akurat nie wiem.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •