Witam!

Zaczęty przez oyvinddev, Maj 25, 2014, 11:07:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

oyvinddev

Cześć wszystkim!
Nie jestem jakimś specjalnym twórcą języków. Kiedyś po prostu zainteresowałem się kulturą nordycką, a co za tym poszło - językami. I tak dzień po dniu przerabiam staronordycki ucząc się przy okazji znajomości zasad lingwistycznych i dokumentując to w formie publikacji. Jak już pisałem - twórcą nie jestem, ale mam w planach restaurację staronordyckiego tak, żeby pasował do ram XXI wieku (czyli właściwie rozszerzyć słownictwo).
Ciekawi mnie to, jak bardzo czas, kontakty z ludźmi i historia wpływają na kształtowanie się języków.

Zarejestrowałem się na forum, ponieważ mam nadzieję, że uzyskam tu trochę pomocy i że sam będę mógł jakoś pomóc.
Na co dzień zajmuję się produkcją gier komputerowych i aplikacji.

Pozdrawiam
  •  

Todsmer

Witam kolejnego wielbiciela języków germańskich (i programistę :) )

Mam nadzieję, że odnajdziesz się na tym forum i nie zrazi cię jego dziwność. W każdym razie, cieszę się że takie osoby przychodzą, i życzę miłego pisania na forum.
  •  

Ghoster

#2
[...........]
  •  

Widsið

Cytat: oyvinddev w Maj 25, 2014, 11:07:48Jak już pisałem - twórcą nie jestem, ale mam w planach restaurację staronordyckiego tak, żeby pasował do ram XXI wieku (czyli właściwie rozszerzyć słownictwo).
Chcesz stworzyć islandzki? :P Witamy ;)
  •  

Aureliusz Chmielewski

Ahoj! Z Twojego opisu wynika, że będziesz tu pasował :D
The n-word
  •  

oyvinddev

Cytat: Ghoster w Maj 25, 2014, 11:38:39
Jakie gry i aplikacje masz na swoim koncie?
Jest parę jakiś drobnych i nieznaczących produkcji. Obecnie pracuję w studio nad grą thriller FPS i platformą dystrybucyjną książek.

Cytat: Widsið w Maj 25, 2014, 11:39:29
Chcesz stworzyć islandzki? :P Witamy ;)
Nie, oba języki różnią się między sobą (gramatyką oraz szczególnie wymową). Ale fakt, islandzki przez dużą barierę w postaci wody oraz konserwatywny charakter mieszkańców najbardziej zachował nordyckie korzenie :)
  •  

Widsið

Cytat: oyvinddev w Maj 25, 2014, 11:49:39
Nie, oba języki różnią się między sobą (gramatyką oraz szczególnie wymową). Ale fakt, islandzki przez dużą barierę w postaci wody oraz konserwatywny charakter mieszkańców najbardziej zachował nordyckie korzenie :)
Jak patrzę na moją znajomość staronordyjskiego, to tych różnic w sumie chyba nie ma dużo, inna sprawa, że archaiczne konstrukcje po prostu nadal są dla Islandczyków zrozumiałe, dawni norwescy osadnicy natomiast pewnie mieliby problem z neologizmami i niektórymi nowymi rozwiązaniami. Chętnie zobaczę twój projekt :)
  •  

patka chorwatka

Cytat: oyvinddev w Maj 25, 2014, 11:07:48
Na co dzień zajmuję się produkcją gier komputerowych i aplikacji.
Ciekawie!
Czy to strona fejsbukowa Pana:
https://www.facebook.com/OyvindDev
  •  

oyvinddev

#8
Cytat: patka chorwatka w Maj 25, 2014, 19:37:25
Czy to strona fejsbukowa Pana:
https://www.facebook.com/OyvindDev
To strona studia. A było tak: najpierw znalazłem dla siebie pseudonim Øyvind. Później założyłem jednoosobowe małe portfolio, powiedzmy. Następnie zaczęli się dołączać kolejni i tak jednoosobowy ja stałem się nazwą wieloosobowego studia :) Szczerze mówiąc myślałem, że znalezienie tej strony któremuś z użytkowników forum zajmie więcej czasu, dobra robota!

Cytat: Widsið w Maj 25, 2014, 14:01:27
Chętnie zobaczę twój projekt :)
Obecnie pracuję nad ogólnym "kursem" oraz słownikiem. Jeszcze nie skończone, ale mogę  to podesłać. Nie pogardzę także pomocą przy staronordyckim :)
  •  

patka chorwatka

#9
Dobrze, to w takim razie żadny copy-paste.
  •  

Widsið

Cytat: oyvinddev w Maj 25, 2014, 19:46:28
Obecnie pracuję nad ogólnym "kursem" oraz słownikiem. Jeszcze nie skończone, ale mogę  to podesłać. Nie pogardzę także pomocą przy staronordyckim :)
Wszyscy chętnie zobaczymy, możesz tu gdzieś na forum znaleźć w międzyczasie moją wersję unowocześnionego staroangielskiego, co prawda nietrzymającą się kurczowo oryiginału, ale też niepodobną do współczesnego angielskiego ;) Ze strnord. chętnie odpowiem na konkretne pytania, byle, żebyś nie prosił mnie o kurs :P
  •