Nabijacki temat

Zaczęty przez Canis, Sierpień 15, 2011, 11:16:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

Widsið

Myślę, że możemy przestawić testowo dział z konlangami z działem z lingwistyką na, powiedzmy, miesiąc. Po tym czasie zobaczymy, czy coś w ogóle się zmieniło, bo szczerze mówiąc, skłaniam się ku opinii, że zmiana zostanie przez polski internet niezauważona :)
  •  

Widsið

...albo i nie możemy, bo przy próbie edycji kategorii na forum wyskakuje błąd 403.
  •  

Canis

Cytat: Widsið w Marzec 10, 2014, 07:39:02
...albo i nie możemy, bo przy próbie edycji kategorii na forum wyskakuje błąd 403.
Ups. Chyba silnik forum jest bardziej popsuty, niż mi się wydawało.
  •  

Ghoster

#918
[...........]
  •  

Canis

Cytat: Ghoster w Marzec 10, 2014, 09:02:44
Cytat: WidsiðMyślę, że możemy przestawić testowo dział z konlangami z działem z lingwistyką na, powiedzmy, miesiąc. Po tym czasie zobaczymy, czy coś w ogóle się zmieniło, bo szczerze mówiąc, skłaniam się ku opinii, że zmiana zostanie przez polski internet niezauważona :)
Chyba nie sądziłeś, że samo przestawienie działu w górę sprawi, że będzie więcej użytkowników? To miało być rozwiązanie promujące prędzej lingwistykę dla nowoprzybyłych - ale najpierw trzeba się o to postarać. Niestety nie wiem jak zadbać o lepsze wyniki google (z tego co wiem da się to jakoś zrobić samemu, a przynajmniej dało się kilka lat wstecz, gdy internet był młodszy); niemniej nie mam znajomych-informatyków.
Chyba są jakieś sposoby na podbicie naszego rankingu w Google, nie wiem, dzięki słowom-kluczom w kodzie forum? Myślę, że to odpowiedni czas by spytać o to, kto ma teraz dostęp do FTP i ogólnie płacić za serwer, chociaż odejście Felesa z funkcji administratora na forum nie pozbawia go automatycznie funkcji technika. Może jeśli byśmy znaleźli jakieś takie podbijacze rankingów, to kote mógłby to zainstalować. Popytam znajomego o takie rzeczy.

Ale podstawowy sposób to promować nasze forum na innych stronach i zapraszać do niego znajomych. Grupa na Facebooku, adres w "zobacz także" na Wikipedii pod "Językoznawstwo", na innych forach adresy, w tym na forach językoznawczych anglojęzycznych, gdzie pewnie Polacy się udzielają.
Tylko komuś musi się chcieć to wszystko robić, mi się nie chce...
  •  

Todsmer

Hmm, moje zdanie jest takie, że konlangerzy i tak tu trafią (zresztą niewielu ich jest), natomiast można próbować zwabiać tych zainteresowanych ogólnie lingwistyką.

Statystyki podbijemy poprzez linkowanie do forum z internetu :)

Jeśli chodzi o serwer, dysponuję swoim, myślę że w jakichś nagłych przypadkach mamy backup :) Może jakaś własna domena? Wykupienie domeny .pl to koszt rzędu 10 zł.
  •  

Canis

Cytat: tqr w Marzec 11, 2014, 21:32:25
Jeśli chodzi o serwer, dysponuję swoim, myślę że w jakichś nagłych przypadkach mamy backup :) Może jakaś własna domena? Wykupienie domeny .pl to koszt rzędu 10 zł.
Poważnie? "Za moich czasów" to było jakieś 100 zł O_o
Pewnie po prostu dawałem się nabijać w butelkę...
  •  

Noqa

Samo webd domeny .pl oferuje za 15 zł rocznie.
Choć pytanie czy chcemy pozostać z adresem jezykotw - on brzmi tak trochę prowizorycznie.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Todsmer

Cytat: 카니스 w Marzec 11, 2014, 21:35:43
Poważnie? "Za moich czasów" to było jakieś 100 zł O_o
Pewnie po prostu dawałem się nabijać w butelkę...
Poważnie.
  •  

Ciacho23

Cytat: tqr w Marzec 11, 2014, 21:32:25
Hmm, moje zdanie jest takie, że konlangerzy i tak tu trafią (zresztą niewielu ich jest), natomiast można próbować zwabiać tych zainteresowanych ogólnie lingwistyką.

Statystyki podbijemy poprzez linkowanie do forum z internetu :)

Jeśli chodzi o serwer, dysponuję swoim, myślę że w jakichś nagłych przypadkach mamy backup :) Może jakaś własna domena? Wykupienie domeny .pl to koszt rzędu 10 zł.

Co do conlangerów to rzeczywiście trafiłem tu, bo prędzej się zgubiłem w necie. Co do lingwistów to ktoś napisał już o jakiejś "reklamie" na wikipedii, a jak nie to jestem pierwszy. Pod artykułami związanymi z lingwisyką dodać link do naszego forum. Może by mi się chciało tego podjąć tylko, że się na tym za bardzo nie znam ;| i tak szczerze nie chce mi się...
  •  

Canis

Cytat: Noqa w Marzec 11, 2014, 21:41:58
Samo webd domeny .pl oferuje za 15 zł rocznie.
Choć pytanie czy chcemy pozostać z adresem jezykotw - on brzmi tak trochę prowizorycznie.
Cytat: tqr w Marzec 11, 2014, 21:47:58
Cytat: 카니스 w Marzec 11, 2014, 21:35:43
Poważnie? "Za moich czasów" to było jakieś 100 zł O_o
Pewnie po prostu dawałem się nabijać w butelkę...
Poważnie.
O paczcie, jak to potaniało...
  •  

Todsmer

Od dzisiaj pod conlanger.pl można się dostać na forum, dodatkowo są dwa przekierowania forum.conlanger.pl i wiki.conlanger.pl :)

Są to nieoficjalne adresy, niestety nie mogę utworzyć niewidocznego przekierowania, bo forum nie ma własnego IP.

Więc pytanie do admiństwa technicznego - da się podpiąć domenę z ustawień serwera?
  •  

Henryk Pruthenia

Co myślicie o tém, by przywrócić możliwość pochwaliszowania postów we wszystkiech działach?
I by licznik wiadomości obejmował wszystko, bo chiba wszystkiego nie obejmuje, prawda-li?

Ghoster

#928
[...........]
  •  

Henryk Pruthenia