Uwagi techniczne

Zaczęty przez Toivo, Luty 21, 2012, 19:33:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Toivo

Zakładam ten wątek, żeby tu zgłaszać problemy z funkcjonowaniem forum.

Ja mam taki problem: nie wyświetla mi wysłanych przeze mnie prywatnych wiadomości (jak wchodzę w "Wysłane", to jest pusto, mimo że parę już wysyłałem). Natomiast sposób wyświetlania odebranych wiadomości ssie, bo wyświetla jedną pod drugą nie bacząc na to, że to są osobne wątki od osobnych nadawców.

EDIT: ok, rozwiązałem sprawę wysłanych - trzeba w ustawieniach zaznaczyć "Domyślnie zachowuj każdą kopię wysłanej wiadomości." Natomiast sposób wyświetlania nadal mi się nie podoba, da się to jakoś zmienić? (żeby pokazywał wątkami)
  •  

patka chorwatka


jak na forum umieścić znaki z glagoljici? mam kłopoty.
  •  

Henryk Pruthenia

Głagolicy nie ma w Unicodzie z tego co wiem...

Towarzysz Mauzer

ⰀⰍⰑ ⰔⰤ ⰐⰅ ⰄⰀ, ⰍⰀⰍⰟ ⰔⰤ ⰄⰀ!

http://pl.wikisource.org/wiki/Unicode/G%C5%82agolica - Ale kopiowanie i wklejanie stamtąd to kiepski sposób.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

patka chorwatka

Cytat: Towarzysz Mauzer w Kwiecień 25, 2012, 23:28:45
ⰀⰍⰑ ⰔⰤ ⰐⰅ ⰄⰀ, ⰍⰀⰍⰟ ⰔⰤ ⰄⰀ!

http://pl.wikisource.org/wiki/Unicode/G%C5%82agolica - Ale kopiowanie i wklejanie stamtąd to kiepski sposób.

no tak, mam taki program z głagolicą i kiedy chciałam umieścić słowa, to napisał tutaj łacinkę :I
  •  

Towarzysz Mauzer

Cytatno tak, mam taki program z głagolicą i kiedy chciałam umieścić słowa, to napisał tutaj łacinkę :I
Bo problem z tym programem pewnie jest taki, że zamiast korzystać z odpowiednich kodów Unicode odpowiadających poszczególnym głagolickim znakom, to on używa specjalnej czcionki, która znakom łacinki podstawiała głagolickie bukwy. W dzisiejszych czasach tak się nie powinno :/.

Przy nadmiarze mocy przerobowych zawsze można w MS Layout Creatorze zaprojektować własną głagolicką klawiaturę.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Feles

Albo zrobić skrypcik w AHK - łatwiej, wystarczy ściągnąć, uruchomić i już można bukwić.
No i oczywiście trzeba mieć font.

Bo fonty "zastępujące" na niewiele się zdają.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Towarzysz Mauzer

Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Feles

AutoHotKey, taki programik przydatny językotwórcy - tworzy skrypty mogące wpływać na to, co się pisze.

Początek przykładowego pliku dla głagolicy:
a::ⰰ
+a::Ⰰ
b::ⰱ
+b::Ⰱ
(itd.)

Zresztą więcej (alt, control itp.) można się dowiedzieć z instrukcji.
Całość zapisujemy jako plik unikodowy z rozszerzeniem .ahk, uruchamiamy w tym programie lub w owym kompilujemy.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Henryk Pruthenia

Oho, to teraz zacznie się cyryliczenie...

Canis

Jest prostszy program, SC Unipad. Wygodny. Problem w tym, że obsługuje jedynie unikod 4 z czymś i nie wiem, czy głagolica już wtedy w unikodzie była. Taka nowa nie jest, więc chyba warto spróbować.
  •  

patka chorwatka


1. Czemu całkowicie jest niemożliwe skasować swój post? Chodzi o to, że mam kłopoty regularnie kiedy coś wyślę, zamiast jednej, na forum pojawiają się dwie odpowiedzi. Na innych forach to może się skasować post po jakichś 20 min, póżniej zostanie, a tutaj tej opcji nie ma.
2. Czy ktoś ma kłopoty z wyświetlaniem wiadomości w inboxie? Wyslałam i pisało, że pomyślnie zostało wysłano ale nie ma jej w wysłanych. I teraz się martwię, czy osoba dostała,czy nie.
  •  

Towarzysz Mauzer

Cytat2. Czy ktoś ma kłopoty z wyświetlaniem wiadomości w inboxie? Wyslałam i pisało, że pomyślnie zostało wysłano ale nie ma jej w wysłanych. I teraz się martwię, czy osoba dostała,czy nie.
Trzeba specjalnie przy wysyłaniu odpowiedzi kliknąć "Zachowaj kopię w Wysłanych". To mało wygodne, ale nie wiem, czy można inaczej.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Noqa

#13
Czy ktoś wie jak na tym forum zrobić ładne 汉字? Bo ja to średnio ogarniam, czasem jest spoko, czasem wychodzą jakieś potworki.

EDIT: Zwłaszcza, gdy się chce to powiększyć. 红楼梦
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

CookieMonster93

Poza zmianą czcionki podczas pisania postu chyba niewiele da się zrobić.
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •