Język orków

Zaczęty przez Aureliusz Chmielewski, Luty 04, 2012, 17:51:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

Aureliusz Chmielewski

Ale jak napisałem, chodziło mi o rozwój w ich technice, nie stan umysłu. Debilami są nie o tyle, że w ogóle nie myślą i mówią jednym słowem, bo inaczej nie umieją, tylko, że nie mają rozwiniętej gospodarki, jakichś systemów, nie wspierają się. Generalnie tylko w wioskach się coś dzieje i jeśli nie mieszkasz przy stolicy to za dużo o swojej rasie nie wiedzą. Z pokolenia na pokolenie uczą się języka i to wszystko. Wymyślają własne techniki wykonywania jakichś czynności itd... Jest to trochę problem, bo rozwinięcie jest dość zróżnicowane.

btw. w moim świecie nie ma zim. Są 2 pory roku: sucha i deszczowa :D

A orki na moje są najciekawszą rasą, mimo że są tymi (tfu tfu) debilami. Elfy są ble - kojarzą mi się tylko z elfami tolkienowskimi. Dlatego w moim świecie są złeee elfy, które w ogóle nie przypominają tych tolkienowskich. Trole akurat zawsze lubiłem, ale nigdy nie chciało mi się o nich czegoś dowiedzieć, co ludzie o nich wymyślają... Więc w moim świecie są orki, elfy i nieumarli (odpowiedniki troli).
The n-word
  •  

Alfrún Trollsdóttir

Mogę machnąć wykłady  z trollologii świata rzeczywistego, ale rozumiem, że chodziło ci o miejsce orków na krzywej progresu... Możesz ich potraktować trochę jak Indian (kultura mezolityczna w okresie prekolumbijskim) i opisywać zespoły kulturowe. Przy okazji - zespoły kulturowe mogą mieć inne wersje języka.
Np. jak zespół 1 zna powroźnictwo, to ich sąsiedzi mogą znać słowa od nich, a orkowie, którzy mieszkają zupełnie gdzie indziej nie znać słów o powroźnictwie wogóle. I powroźnictwa.  A inni mogą mieć swoje własne, bo sami wymyślili niezaleznie.
Kiedy ktoś pyta cię o religię i poglądy polityczne - udaj że nie mówisz w jego języku. Nigdy nie wiesz, kiedy zacznie się pogrom ruchu miłośników truskawek.

<a href="http://trollsdottir.wordpress.com">Trolls love coldness</a>
  •  

Hapana Mtu

Cytat: keats w Luty 09, 2012, 20:09:03
A orki na moje są najciekawszą rasą, mimo że są tymi (tfu tfu) debilami. Elfy są ble - kojarzą mi się tylko z elfami tolkienowskimi. Dlatego w moim świecie są złeee elfy, które w ogóle nie przypominają tych tolkienowskich. Trole akurat zawsze lubiłem, ale nigdy nie chciało mi się o nich czegoś dowiedzieć, co ludzie o nich wymyślają... Więc w moim świecie są orki, elfy i nieumarli (odpowiedniki troli).
Ech, prawda, Tolkien bardzo silnie zdeterminował nasze wyobrażenie o tym, jak powinno wyglądać i co powinno zawierać fantasy, jak powinna brzmieć mowa elfów, jak krasnali, a jak upiorów. I bardzo trudno jest od tego uciec - możesz tworzyć świat albo naśladując ten tolkienowski, albo modyfikując coś po swojemu, a wręcz robiąc coś na opak, ale w każdym z tych przypadków Tolkien będzie punktem odniesienia. Nie twierdzę, że całkiem nie da się uciec przed Tolkienem (bo się da) ani że koniecznie trzeba od niego uciekać (to też byłaby bzdura), ale samo zjawisko tolkienosupremacji jest faktem.

Cytat: Alfrún Trollsdóttir w Luty 09, 2012, 17:16:41
Tak, nie przekręciłeś. I żeby skończyć offtopic - nie po to mam alias internetowy, który jest imieniem i nazwiskiem [Alfrún córka Trollsa], żeby się podpisywać rodowym.
Trollsa czy Trolla? -s to chyba końcówka dopełniacza.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Alfrún Trollsdóttir

Trollsdóttir to po norroncku (old norse). Troll jest rodzaju nijakiego, więc w dopełniaczu nie ma końcówki. Sprawdzałam w podręcznikach. Troll przez umlaut to islandzki i nie mam z tym nic wspólnego. Imię jest z rekonstrukcji historycznej i spełnia kryteria IX/X wieku. Mój brat jest np. Trollsson. To mój błąd, bo powinnam napisać Trolldottir i Trollson. Więc jest Trolls. Jako że niby imię ojca.
Kiedy ktoś pyta cię o religię i poglądy polityczne - udaj że nie mówisz w jego języku. Nigdy nie wiesz, kiedy zacznie się pogrom ruchu miłośników truskawek.

<a href="http://trollsdottir.wordpress.com">Trolls love coldness</a>
  •  

Elenti

Widzę, że Gothic jest wszędzie  ;-)
KARROK UR SHAK TOS KARRAS DA GACH
Nie ma mnie!
  •  

Aureliusz Chmielewski

Akurat na gothicu w ogólę się nie wzorowałem, no chyba że to na czym się wzorowałem było wzorowane na gothicu xD

Poza tym, to jest już stary conlang, teraz już tworzę dokumentację do trochę innego :D
The n-word
  •