Etymologijni szujodruhowie, czyli fałszywe kognaty

Zaczęty przez Mścisław Bożydar, Sierpień 22, 2011, 00:35:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

Noqa

lina i liana

I z nich dwóch, to lina ma nieindoeuropejskie pochodzenie.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Todsmer

Staronordyckie mál - "mowa" i koreańskie (mal) - również "mowa".
  •  

Ainigmos

#467
akad. patar [patru] "nóż bojowy"  -  strpl. *patra (od patroszyć) "nóż do patroszenia ryb"
Słownictwo nie może upodobnić się do poharatanego wykorzeniającymi wtrętami drzewa bez korzeni - oto hasło czyścielskiego słowodzieja
  •  

Noqa

Ainigmos, ty chyba powinieneś tu poprowadzić kurs polskiego, bo przysięgam, nie znam połowy polskich słów jakie tu wrzucasz.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Spiritus

Szczerze mówiąc, nie znalazłem owej patry ani w internecie, ani w encyklopedii PWN.
  •  

Ainigmos

#470
Cytat: Spiritus w Kwiecień 19, 2015, 23:41:02
Szczerze mówiąc, nie znalazłem owej patry ani w internecie, ani w encyklopedii PWN.
Mi zaś udało się ów prasłowiański jeszcze starosłów wypatrzeć, nie patrząc wcale na nowocześniackich deskryptoli, w czasowniku złączeniowym "patr+o+szyć" pierwej znaczącym "skrobać krzemieniem, czyli patrą (podobnego od greckiego petra) jak w prabrązowych czasach aryjskich", który wzmiankuje prutheniacka strona rodzimowiercza o panslawistycznej dążności, stąd naukawym naginaniu etymologii dla Sławy, gdyż, niestety, w wiarygodniejsze dowodowo źródła z Surface Web nie udało mi się zaopatrzeć, tylko paranaukowo chciejskie z podziemia (trudno!), choć moja bezstronność i otwartość czasem posiłkuje się oszołomskimi stronami panslawistów z podzięki, że ich oszołomstwo jednak ukróciło równie oszołomski pangermanizm na usługach antysłowiańskiego Kulturkampfu, zwłaszcza wywód Słowian jakoby od niewolnika.
Słownictwo nie może upodobnić się do poharatanego wykorzeniającymi wtrętami drzewa bez korzeni - oto hasło czyścielskiego słowodzieja
  •  

Henryk Pruthenia

Kurczę, i tak macie farta, że z takimi styczności nie macie, jak ja na obrzędach..

Mahtlactli Omome Tochtli

Cytat: Henryk Pruthenia w Kwiecień 21, 2015, 20:03:58
Kurczę, i tak macie farta, że z takimi styczności nie macie, jak ja na obrzędach..

Swego czasu próbowałem studiować slawistykę, potwierdzam.
  •  

Ghoster

#473
[...........]
  •  

Ainigmos

#474
Cytat: Henryk Pruthenia w Kwiecień 21, 2015, 20:03:58
Kurczę, i tak macie farta, że z takimi styczności nie macie, jak ja na obrzędach..
Takimi, że im sarmatyzm jawi się nawet mentalnie (umysłowiennie) zatajonym żydowstwem przez spolszczenie semickich mitów z Bereszit, zaś przedmurze chrześcijaństwa - przyczółkiem rozszerzonego żydłactwa, skoro chrześcijaństwo wyklinają jako napór ideowymi przeszczepami semityzmu na słowiańskość? ::-) Toż to gorsze antysemity niż katolickie mohery!


akad. ṣīr  "szlachcic, zacny"  -  ang. sir "rodzaj szlachcica-kawalera"
Słownictwo nie może upodobnić się do poharatanego wykorzeniającymi wtrętami drzewa bez korzeni - oto hasło czyścielskiego słowodzieja
  •  

Henryk Pruthenia

No żydów się nie lubi, ale często żydzi to też chrześcijanie. O sarmatyzmie się nie mówi.
Nie wiem skąd info.

Widsið

krajowa (przym.) i Krajowa (miasto w Rumunii) < crai < *korljь
  •  

Dynozaur

Czyli szczerzedruh(a ściślej kognat) Krajowa/królowa.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Ainigmos

#478
Cytat: Henryk Pruthenia w Maj 02, 2015, 23:50:07
No żydów się nie lubi, ale często żydzi to też chrześcijanie. O sarmatyzmie się nie mówi.
Nie wiem skąd info.
Ano z neonaziolskich stron typu Krew i Honor

Poza tym:

akad. ina / in "przyimek zawierania się, znajdowania się" - ang. in "ts"
Słownictwo nie może upodobnić się do poharatanego wykorzeniającymi wtrętami drzewa bez korzeni - oto hasło czyścielskiego słowodzieja
  •  

Henryk Pruthenia

Ale Mein Kampf jest łatwo dostępna po polsku... Nie wiem, ja z neonazistowskich stron odwiedzam czasami tylko Redwatcha, nic więcej. A o sarmatyzmie to nikt nie słyszał nigdzie, nawet od tzw. "wedowierców xD". Szczerze mówiąc, to nie wiem o czym jest ten Twój post... xD