Nowy dział!? Potężne zmiany!? [ZOBACZ CZEGO BRAK ODKRYLI NAUKOWCY!]

Zaczęty przez QRSGN, Maj 12, 2020, 07:59:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

QRSGN

Drodzy Forumowicze Forum ,,Polskie Forum Językowe",

myślę, że trzeba tu zrobić małe porządkowanko - oto moje propozycje:

1. dodanie nowego działu ,,Gramatyka" - miejsce na pomysły gramatyczne (~nie związane z leksyką) - dzięki temu można by było podzielić się swoją wizją gramatyki konlangu bez potrzeby zaśmiecania działu tłumaczenia /można by było tam przenieść na przykład wątek o liczebnikach

2. przeorganizowanie układu sekcji forum: na samej górze zostawienie tylko działu przywitania - w nim można byłoby przypiąć regulamin oraz instrukcje dot. narzędzi forum - reszta spraw technicznych pasuje raczej na dół strony

3. uporządkowanie działu tłumaczeń: wydaje się, że obecnie przypięte są losowe wątki - proponuję poprzypinać wątki zbiorcze (np takie jak ten mój) oraz wątki ,,przetłumacz..." - w ten sposób zrobi się wygodny spis treści

4. ogarnięcie działu organizacja: odpięcie obecnie przypiętych wątków oraz stworzenie następujących:
- Ogłoszenia (sprawy bieżące)
- Rozporządzenia (wiążące postanowienia adminów)
- Skargi i zażalenia (jedno miejsce na wszechskarże)
- Uwagi techniczne
- Propozycje
- Pytania i wątpliwości
dzięki takim zmianom dział ten stanie się przejrzysty i pomocny

5. sukcesywne usuwanie/archiwizowanie przedawnionych wątków technicznych

mam nadzieję, że mnie nie zjecie - i coś się Wam z tego spodoba
Najlepszego Dnia - wszyscy ludzie Idei
  •  

QRSGN

No ja się nie spodziewałem przesadnego entuzjazmu, czy wielkiego poruszenia - ale zerowy odzew smuci
Najlepszego Dnia - wszyscy ludzie Idei
  •  

Kazimierz

Nie wiem czumu tak wyszło, że nic tu nie napisałem wcześniej. W każdym razie w pełni zgadzam się z punktem trzecim. Z pierwszym w zasadzie też, ale nie jestem pewien, czy ten dział byłby jakoś szczególnie popularny. Co do drugiego, nie mam zdania. Czwarty - świetny pomysł. Piąty mi się niezbyt podoba, bo ktoś może mieć jakiś problem podobny do tego, który już kiedyś nastąpił i wtedy zamiast zakładać nowy jednorazowy wątek może napisać w starym.
  •  

QRSGN

Cytat: Kazimierz w Maj 15, 2020, 15:25:49
Czwarty - świetny pomysł. Piąty mi się niezbyt podoba, bo ktoś może mieć jakiś problem podobny do tego, który już kiedyś nastąpił i wtedy zamiast zakładać nowy jednorazowy wątek może napisać w starym.
Punkt czwarty umożliwia wprowadzenie punktu piątego - dzięki działowi uwagi techniczne (itd) byłyby działy przeznaczone do zadawania pytań - a odpowiedzi byłyby redagowane i wstawiane do działu ogłoszeń/rozporządzeń - ograniczyłoby to potrzebę tworzenia nowych wątków, bo wiele problemów/pytań byłoby opisanych w jednym miejscu.
Najlepszego Dnia - wszyscy ludzie Idei
  •  

Pluur

Cytat: Kazimierz w Maj 15, 2020, 15:25:49
Nie wiem czumu tak wyszło, że nic tu nie napisałem wcześniej. W każdym razie w pełni zgadzam się z punktem trzecim. Z pierwszym w zasadzie też, ale nie jestem pewien, czy ten dział byłby jakoś szczególnie popularny. Co do drugiego, nie mam zdania. Czwarty - świetny pomysł. Piąty mi się niezbyt podoba, bo ktoś może mieć jakiś problem podobny do tego, który już kiedyś nastąpił i wtedy zamiast zakładać nowy jednorazowy wątek może napisać w starym.
Te forum to przeca już prawie nie żyje poza dyskordem :(
  •  
    Pochwalone przez: Canis

Henryk Pruthenia

1. Raczej starczy jeden wątek. Tą funkcję pełni póki co wątek dla Szkicy. Szatkowanie forum to zawsze zły pomysł.

2. Mi się podoba obecny układ. Znam go od 10 lat i się zawsze sprawdzał.

3. Raczej od bidy można by rzeczywiście przypiąć post ze spisem treści. Inaczej, według tej zasady trzeba by połowę tematów przypiąć.

4. Wątki na te wszystkie sprawu są. Nie potrzebna jest nam jakaś większa hierarchizacja fora, jesteśmy małą grupką, znamy się, i każdą sprawę rozstrzygamy na poziomie jednostki. Gdyby nas była setka, wtedy by to miało sens.

5. Roboto cierpliwego xd Nie dla mnie.

QRSGN

Cytat: Henryk Pruthenia w Maj 17, 2020, 10:31:33
2. Mi się podoba obecny układ. Znam go od 10 lat i się zawsze sprawdzał.
Obecny układ się sprawdza, ale jest mierną wizytówką
Cytat: Henryk Pruthenia w Maj 17, 2020, 10:31:33
3. Raczej od bidy można by rzeczywiście przypiąć post ze spisem treści. Inaczej, według tej zasady trzeba by połowę tematów przypiąć.
Obecnie dział tłumaczeń jest bardzo biedny, dlatego moja propozycja może wydawać się śmieszna, jednak dzięki stworzeniu wątków zbiorczych, wierzę, że ten dział odżyje - gdy stworzy się je (cały czas nad nimi pracuję), łatwiej będzie tworzyć słownictwo konlangu - będzie można po prostu odhaczać kolejne przypięte wątki zbiorcze.
Jeśli obecna moderacjoadministracja byłaby niechętna do zabawy w tym dziale, mógłbym się podjąć wcielania tych wizji w życie | jeśli bym zyskał mandat, oczywiście |
Cytat: Henryk Pruthenia w Maj 17, 2020, 10:31:33
4. Wątki na te wszystkie sprawu są. Nie potrzebna jest nam jakaś większa hierarchizacja fora, jesteśmy małą grupką, znamy się, i każdą sprawę rozstrzygamy na poziomie jednostki. Gdyby nas była setka, wtedy by to miało sens.
To prawda, jest nas mało. Tak to prawda, są na wszystko wątki - ale jest także potężny syf, niczego nie da się znaleźć w jednym miejscu - wszystkie informacje (dot. organizacji) są porozrzucane w zapomnianych wątkach po kilkaset odpowiedzi.
Gdyby był porządek w tak nieistotnej kwestii jak organizacja, to to forum byłoby wiele bardziej zachęcające.
Najlepszego Dnia - wszyscy ludzie Idei
  •  

Canis

A właściwie to czemu nie jest nas setka?
Analytics, AdWords, SEO i jechane.
  •  

Todsmer

Nie wiem, czy chcemy ludzi pytających, jak zrobić zadanie z polskiego w gimnazjum :P

No i musielibyśmy wtedy wdrożyć RODO xD
  •  

Pluur

Cytat: Todsmer w Maj 17, 2020, 22:34:42
Nie wiem, czy chcemy ludzi pytających, jak zrobić zadanie z polskiego w gimnazjum :P
A czemu by nie?
  •  
    Pochwalone przez: Canis

Henryk Pruthenia

Ponieważ nie jesteśmy od tego. Ludzie tu mają bardzo wyspecjalizowaną wiedzę, i nie widzę powodu by jej używać do rozwiązania takich rzeczy. A linkowanie jakichś stron z pracą domową dla osób, które chcą byś za nich coś zrobił jest hehe pomysłem.

Borlach

Cytat: QRSGN w Maj 12, 2020, 07:59:50
Drodzy Forumowicze Forum ,,Polskie Forum Językowe",

myślę, że trzeba tu zrobić małe porządkowanko - oto moje propozycje:

1. dodanie nowego działu ,,Gramatyka" - miejsce na pomysły gramatyczne (~nie związane z leksyką) - dzięki temu można by było podzielić się swoją wizją gramatyki konlangu bez potrzeby zaśmiecania działu tłumaczenia /można by było tam przenieść na przykład wątek o liczebnikach

2. przeorganizowanie układu sekcji forum: na samej górze zostawienie tylko działu przywitania - w nim można byłoby przypiąć regulamin oraz instrukcje dot. narzędzi forum - reszta spraw technicznych pasuje raczej na dół strony

3. uporządkowanie działu tłumaczeń: wydaje się, że obecnie przypięte są losowe wątki - proponuję poprzypinać wątki zbiorcze (np takie jak ten mój) oraz wątki ,,przetłumacz..." - w ten sposób zrobi się wygodny spis treści

4. ogarnięcie działu organizacja: odpięcie obecnie przypiętych wątków oraz stworzenie następujących:
- Ogłoszenia (sprawy bieżące)
- Rozporządzenia (wiążące postanowienia adminów)
- Skargi i zażalenia (jedno miejsce na wszechskarże)
- Uwagi techniczne
- Propozycje
- Pytania i wątpliwości
dzięki takim zmianom dział ten stanie się przejrzysty i pomocny

5. sukcesywne usuwanie/archiwizowanie przedawnionych wątków technicznych

mam nadzieję, że mnie nie zjecie - i coś się Wam z tego spodoba
Ja na pewno zgadzam się z punktem nr 3. Natomiast nie porywa mnie pomysł jakiś bardziej rewolucyjnych zmian czy przeorganizowań forum, być może dlatego, że po prostu się do obecnego układu przyzwyczaiłem.

Więc podsumowując:
Punkt 1 - nie mam zdania
Punkt 2 - jestem przeciw
Punkt 3 - jestem za
Punkt 4 - nie mam zdania
Punkt 5 - jestem przeciw
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Dobra, czyli podsumowując, jesteśmy raczej przeciwko zmianom, a po ponownym przeliczeniu głosów wygrał PSL. Panie Kamysz, gratulujemy!

Todsmer

Jestem za uporządkowaniem tłumaczeń. Reszta - raczej na nie.