Autor Wątek: Mity Toriańskie  (Przeczytany 2970 razy)

Offline Lukas

Mity Toriańskie
« dnia: Sierpień 30, 2019, 19:13:39 »
Rozdział I

     Na początku żyli jedynie Zaratuštra i Elen.  Mężczyzna i kobieta. Zło i dobro. Jasność i ciemność. I rzekł Zaratuštra do małżonki swej: " Ulepszmy ten świat, aby podobał się nam i naszym dzieciom" I stworzył Zaratuštra Piekło oraz Niebiosą na swą siedzibę.
    Ale wolała Elen zamieszkać w niebiosach wraz ze swym mężem.  I z tego związku narodził się Helios. Jakież było zdziwienie kiedy noworodek okazał się mieć dobrze zbudowany brzuch. Helios rósł jak na drożdżach, a jego brzuch nie wymagał regularnych ćwiczeń. Zaratuštra nudził się w pustych Niebiosach wraz z żoną i synem, więc rzekł do nich: "Stwórzmy gwiazdy i planety a byśmy mogli je podziwiać i odwiedzać".
    Stworzył, wiec Zaratuštra rozmaite gwiazdy i krążce wokół nich planety, a każda z planet byla inna. Różnorodna Ziemia, lesista , pełna srebra Vega, lodowy Kepler, idealny na odpoczynek Sand, pełną złota, srebra i minerałów Enigmę, a także pomniejsze jak Krypton, czy Mars.
     Ale poza tą trójką nie miał się cieszyć kto wspaniałościami planet. I  rzekł: Zatratuštra: "Stwórzmy istoty, które będą mieszkać i żyć". I tak stworzył Zaratuštra różne zwierzęta wodne od jednokomórkowych pierwotniaków po ogromne walenie i ichtiozaury.  I widzial bóg,  że były dobre.
     Elen rzekła znudzona do męża: "Czemu wody tętnią życiem, a lądy są jałowe?" Ojciec Heliosa stworzył więc ku uciesze swoje, żony i syna stworzył drobną zwierzynę, ptactwo powietrzne, zwierzynę większą. I zadowolony udał się wraz z Elen do Vegańskiego lasu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2019, 19:22:05 wysłana przez Lukas »
 

Offline Dynozaur

  • Audytor w: Komisja Ustalania Nazw Miejscowości
  • Wiadomości: 3 830
  • Pochwalisze: 433 razy
  • Wiecznie obserwowany
Odp: Mity Toriańskie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2019, 19:38:28 »
Heljos, kiedyś miałeś lepszy brzuch...
СЛАВА РОССІИ! ГЕРОЯМЪ СЛАВА!
 

Offline Caraig

Odp: Mity Toriańskie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2019, 20:53:45 »
Naprawdę oryginalne, brawo!