Forumowy Conworld

Zaczęty przez Ghoster, Wrzesień 10, 2011, 19:12:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Feles

Cytat: spitygniew w Październik 08, 2011, 22:33:26
Jakiś czas temu przyszedł mi do głowy pomysł na języki w tym świecie, który i tak nie przejdzie, bo już za późmo, ale i tak sie nim pochwalę. Otóż wygrzebiście by było, gdyby autor przedstawił początkowo prajęzyk świata (a przynajmniej ten, od którego wywodzą się wszystkie obecnie używane), ustaliłoby się kierunek migracji i drzewko pokrewieństwa języków, a potem tworzylibyśmy prajęzyki poszczególnych grup i coraz mniejszych podgrup na kształt głuchego telefonu. Nie dość, że było by ciekawiej, to jeszcze realistyczniej (a jak pewnie zauważyliście, mam na tym punkcie tutaj fioła :P).
O.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

spitygniew

Nie nadążam za językiem internetowym.
P.S. To prawda.
  •  

zavadzky

  •  

kmitko

Dobra, pobawiłem się trochę Gimpem. Na razie zrobiłem mapę fizyczną jednego z kontynentów: http://freeshell.de/~kmitko/pfj/fizyczna.png. Za wysoko/nisko/mokro/nie w tym miejscu? Dajcie mi znać, albo sami zmieńcie. Prosiłbym jednak, żeby korzystać z pliku źródłowego w formacie gimpa (uwaga DUŻE) i robić wszystko na wartstwach.
Bug, humor i obczyzna.
  •  

Mścisław Bożydar

Trochę trudno odróżnić granicę od rzeki ;-)
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

kmitko

Na razie nie mam pomysłu, jak to rozwiązać - może grubsze linie? Póki co wrzucam wersje:

Bez rzek, z granicami
Z rzekami, bez granic
Bug, humor i obczyzna.
  •  

Feles

CytatNa razie nie mam pomysłu, jak to rozwiązać - może grubsze linie? Póki co wrzucam wersje:
Hmm... Może rzeki zaznaczać cyjanem (a. jasnym niebieskim)? Albo granice na biało?

Co do Pakoi - jest w porządku.
Zastrzeżenie dotyczące Nyżu i Dźaczy (tego dosyć dużego na wschodnim kontynencie), gdzie mniej więcej na środku terytorium powinno być trochę bardziej górzysto.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  


BartekChom

#203
Ja chyba już prosiłem, żeby jezioro koło Aeloahalindoy (to największe) było górskie. Gdyby łańcuch był wzdłuż całego północnego wybrzeża, nie byłoby to chyba takie dziwne. Da się tak zrobić?
  •  

kmitko

OK, jutro po południu poprawię.
Bug, humor i obczyzna.
  •  

kmitko

A właściwie to szybko mi z tym poszło - nowe wersje wgrane, 1000 metrów n.p.m. może być?
Bug, humor i obczyzna.
  •  

BartekChom

Dziękuję. Tylko nie wiem, czy uznałeś, że takie górskie jezioro nie może być bezodpływowe, czy nie zauważyłem, że już wcześniej to jezioro miało odpływ. W sumie zależało mi na tym, żeby to było jezioro bardziej słone i chłodniejsze niż ocean.
  •  

kmitko

Jeżeli ma być bezodływowe, to czy nie będzie z definicji mniej zasolone niż ocean? W końcu wszystkie dopływające rzeki są słodkie, a parowanie nie będzie aż tak duże - jeśli ma być zimniej.
Bug, humor i obczyzna.
  •  

BartekChom

Co? Jeziora bezodpływowe są z zasady zasolone, bo woda z nich nie odpływa, tylko paruje i nie może zabrać soli. Za to nie wiem, czy są jakieś jeziora, które mają odpływy i są słone.
  •  

kmitko

Dobra, zrobiłem bezodpływowe, dorobiłem jeszcze jeden kontynent i kilka wysp.

Mapa fizyczna
Mapa fizyczna bez granic
Mapa fizyczna bez rzek
Źródłowy plik xcf
Bug, humor i obczyzna.
  •