Republika Fromancji

Zaczęty przez Rémo, Październik 31, 2011, 14:38:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rémo

Republika Fromancji (ξრთπéεაφá Rεpცυსϗψé)- Kraj średniej wielkości, położony na południowym wschodzie Dasunne.
Republika Fromancji jest unitarnym państwem demokratycznym, w którym ważną rolę odgrywa prezydent. Jest również siódmym najlepiej rozwiniętym krajem świata i jedenastym w rankingu warunków życia. Najważniejsze ideały Fromancji zawarte są w Deklaracji Praw Obywatela, występują na drukach urzędowych i monetach o haśle  "libefrom, éguladad, honore" ("wolność, równość, honor").
Stolica: Segassa (
Język: Lantopel
Prezydent: Julián Etone

Fromancja ze względu na swoją liczbę ludności, liczbę turystów, złoża złota, uchodzi za jedno z najszybciej rozwijających się państw świata. Kraj może poszczycić się najlepszym na całym świecie uniwersytetem o nazwie: "Teronja". Uniwersytet powstał w 650r. i kształci najlepszych naukowców, co roku kraj wydaje na niego 10000 étr.

Kuchnia Fromancji nie jest jednak taka jednolita, jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. Potrawy oraz przepisy mogą różnić się od siebie. Fromancja podzielona jest na regiony, a każdy region słynie z innej kuchni. Profesjonalnie nazywa się to kuchnią regionalną. W tym przypadku możemy wyróżnić regiony, które oferują wysokiej lasy kuchnię oraz bardzo drogie, wykwintne oraz wyrafinowane dania. Jednak istnieją we Fromancji małe przytulne knajpki, w których możemy rozkoszować się potrawami narodowymi tego pięknego kraju. Jednak mimo tego, wielu turystów ma uprzedzenia, gdy na ich talerzu znajdują się glony (ასέτσιე) lub marynowane skrzela (არδεν). Narodowe potrawy to Smażony banan, wypiekany placek z dodatkami, naleśniki z cocomusli lub syropem z trei oraz krewetki z brzuchami peperów. Ponadto liczne zdrowe sałatki, owoce oraz warzywa są charakterystycznymi elementami, które od razu kojarzą się z kuchnią Fromancji.
Pozdrawiam! :)
  •  

tob ris tob

Cytat: Remo :] w Październik 31, 2011, 14:38:13Trecji (mogę tak nazwać ten kontynent?)7
Z tego, co wiem, to zrobił już to Pingijno. Ask him.

Cytat: Remo :] w Październik 31, 2011, 14:38:13libefrom, éguladad, honore" ("wolność, równość, honor")
Cytat: Ghoster w Wrzesień 10, 2011, 19:12:50Jednakowoż chciałbym wam zaproponować, byśmy razem, wspólnie i w duchu braterstwa (xd) stworzyli całkowicie aprioryczny conworld, w którym moglibyśmy tworzyć kraje oraz języki, których się w nich używa.
(podkreślenie moje)
Dzień dobry :-)
  •  

Pingǐno

Cytat: тоб рiс тоб w Październik 31, 2011, 14:48:03
Cytat: Remo :] w Październik 31, 2011, 14:38:13Trecji (mogę tak nazwać ten kontynent?)7
Z tego, co wiem, to zrobił już to Pingijno. Ask him.

Num, polska nazwa to Dasunne. Ale w swoim języku możesz nazwać jak chcesz. Ale realistyczniej byłoby gdybyś nazwał podobnie. Zależy, czy język będzie spokrewniony. Chyba wiadomo o co mi chodzi. ;)
  •  

Rémo

Cytat: Remo :] w Październik 31, 2011, 14:38:13libefrom, éguladad, honore" ("wolność, równość, honor")
Cytat: Ghoster w Wrzesień 10, 2011, 19:12:50Jednakowoż chciałbym wam zaproponować, byśmy razem, wspólnie i w duchu braterstwa (xd) stworzyli całkowicie aprioryczny conworld, w którym moglibyśmy tworzyć kraje oraz języki, których się w nich używa.
(podkreślenie moje)
[/quote]

Czyli co, złe to jest?
Pozdrawiam! :)
  •  

tob ris tob

Dzień dobry :-)
  •  

Pingǐno

Nie tyle co źle, a nierealne. ;]
po prostu muszą być języki aprioryczne. Chyba, że masz na to jakieś inne inteligentne wytłumaczenie. :F
  •  

Rémo

Ale przecież to nie jest po żadnym języku  ::-)
Pozdrawiam! :)
  •  

Feles

Liberté, égalité, fra... eee... honneur!
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Rémo

Cytat: Fēlēs w Październik 31, 2011, 15:45:37
Liberté, égalité, fra... eee... honneur!

Dobrze, ale zmienione  ;-D Więc nie jest po fra... tylko po Lantopelsku  :-P
Pozdrawiam! :)
  •  

Feles

Ale skąd na Aerze wziąłby się taki język?
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Rémo

Cytat: Fēlēs w Październik 31, 2011, 15:52:08
Ale skąd na Aerze wziąłby się taki język?

Bo jest tam naród który mówi tym językiem  ;-D
Pozdrawiam! :)
  •  

Henryk Pruthenia

Nie przejmuj się Remo.
Ja będę miał zachodnie słowa i uj im do tego. Nie wywalą Cię z tego przecież. Twoja bajka - Twoje kredki.

Rémo

Cytat: Henryk Pruthenia w Październik 31, 2011, 16:05:38
Nie przejmuj się Remo.
Ja będę miał zachodnie słowa i uj im do tego. Nie wywalą Cię z tego przecież. Twoja bajka - Twoje kredki.

Dzięki  :-P Ale tak serio, to chyba mogę mieć w tym państwie naród, który mówi swoim językiem?  ;-)
Pozdrawiam! :)
  •  

Henryk Pruthenia

Tak :D
Możesz. Możesz do niego wpleść słowa z innych języków. :)

Feles

Cytat: Remo :] w Październik 31, 2011, 16:01:45
Cytat: Fēlēs w Październik 31, 2011, 15:52:08
Ale skąd na Aerze wziąłby się taki język?

Bo jest tam naród który mówi tym językiem  ;-D
No to powiedz, skąd ten naród zna języki romańskie.  :-D
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •