Ciekawe zasłyszane formy

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Październik 04, 2011, 03:26:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

varpho :Ɔ(X)И4M:

"mamy ciężkie sytuacje finansowe"

swoją drogą to taki trochę paradoks w angielszczyźnie, że "life" wielu osób jak najbardziej może być umnogowiony, a już np. "information" - nie.
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Noqa

Ale te obostrzenia wobec "information" nie są aby sztuczne, preskryptiwistyczne?
Znaczy może i historycznie podparte, ale tak naprawdę bez realnej synchronicznej podstawy.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Feles

"Domówić" jako "do-" + "zamówić".
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Todsmer

Zdarza mi się tak powiedzieć.
  •  

Pingǐno

Dosłownie przed chwilą usłyszałem od starszego pana "nie ma nikoguj?" o.O
  •  

1krokodil

Nie wiem na ile to ciekawe, ale "włanczył światło" z nosowym [aɯ]. Myślałem, że to przy jakimś zgraniu z [a] we włączać pojawia się to.
  •  

Noqa

Podejrzewam hiperpoprawność.
Wiedział, że coś tam z włączaniem trzeba wymawiać inaczej niż mu się wydaje, tylko nie pamiętał co.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Feles

"Upalony marihuaną potrącił dziecko".
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Towarzysz Mauzer

Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

spitygniew

Cytat: Feles w Wrzesień 20, 2012, 01:03:07
"Upalony marihuaną potrącił dziecko".
BO MARICHUANA TO ZŁO! DZIECI SIE TYM NARKOTYKUJO I POTEM UMIERAJO I ODPADA IM SIUSIAK! CZEBA TEGO ZAKAZAĆ!!!11
P.S. To prawda.
  •  

Feles

Na portalu lokalnym.

Chodzi mi o przymiotnik "upalony" (jakby przez analogię do "upitego").
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Towarzysz Mauzer

No przecie wszyscy tak mówią, jénom w «dziennikarstwie» tego jeszcze nie widziáł.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Feles

No to pierwszy raz się z tym spotkałem.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Noqa

Tez uwazam, ze wszyscy tak mowia.
A dzis widzialem 'tym tytoniowy'
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Towarzysz Mauzer

Gwarowe z Kieleckiego: różdżyny `przedślubne przyjęcie dla rodziny pana młodego`. Podoba mi się.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •