Menu główne

Finis Kynos

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Listopad 10, 2018, 00:48:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Jak załączyłeś Engina?

Borlach

#76
Cytat: Canis w Luty 29, 2020, 18:09:25
@Borlach - o, faktycznie, teraz widzę.
@Todsmer - mi się ładuje.

I teraz tak. Nowe grafiki!
https://jezykotw.webd.pl/wiki/Plik:AjdynirJezioro.jpg
https://jezykotw.webd.pl/wiki/Plik:AjdynirDjyazhoar_POLNOC.jpg
https://jezykotw.webd.pl/wiki/Plik:AjdynirDjyazhoar_ZACHOD.jpg
https://jezykotw.webd.pl/wiki/Plik:AjdynirDjyazhoar_POLU.jpg
https://jezykotw.webd.pl/wiki/Plik:AjdynirDjyazhoar_WSCHOD.jpg - widoczny Kynylagmos!

Wnioski:
1. Nawet mniejszy z księżyców jest stosunkowo dobrze widoczny pod światło, są to jednak dość duże asteroidy i do tego o wysokim albedo
2. O tej porze roku co sprawdzałem to Ajdynirczycy podążając za gwiezdną stroną nieba natrafią na koniec pangei i następnie na Tangię

O, dzięki wielkie za skriny! Zachodnia strona nieba obserwowana z Djyazhoaru wygląda po prostu zajebiście - aż mam przed oczami całe indyjsko-bliskowschodnie miasto, z gigantycznymi kopułami, i jakąś kabałę kapłanów z długimi siwymi brodami stojących na dachu jakiegoś budynku i obserwujących te gwiazdy. A skoro gwiezdna strona nieboskłonu wskazuje idealnie na zachód, to w jej kierunku będzie się kierowała Wielka Wyprawa - mam nadzieję, że gwiezdna strona nieba wskazuje w tym czasie na zachód również w Rikkadanie, z którego Wielka Wyprawa na Najdalszy Zachód wyruszyła. Tylko w takim razie pytanie - o jakiej porze roku to sprawdzałeś?

Zastanawia mnie też brak widocznych Obłoków Magellana na niebie. To kwestia pory roku?

Dobra, w takim razie wszystkie 3 księżyce będą w ajniadzkiej i ajdyniriańskiej mitologii, oraz w dżaryźmie pełnić o wiele ważniejszą rolę niż początkowo zakładałem! Zwłaszcza intryguje ten wulkanizm na Lykaonie. Wiecie - czerwone kropki, wulkany, ogień, Ajdyniriańczycy, piromania. Wszystko układa się w całość! XD

Hmmm, chyba nawet była kiedyś rozmowa między mną, Pluurem a bodaj Widsidem, że tak zwana Wojna Bogów (w mojej mitologii), czyli okres nałożonych na siebie katastrof naturalnych, przede wszystkim wybuchów wulkanów, które spustoszyły Wschodni Kyon i doprowadziły do upadku Cywilizacji Ajniadzkiej (jakoś około 2300 ziemskich lat temu), mogłabyc spowodowana właśnie przez jakąś koniunkcję Kyonu ze swoimi księżycami. Może też nawet ze słońcem/innymi planetami układu słonecznego. 

EDYT: to jak, jesteście za wprowadzonymi przeze mnie zamianami do mapy ras Kyonu? Zastanawiam się jeszcze nad wyodrębnieniem "afrykańskiej rasy czarnej" i "drawidyjsko-papuasko-aborgygeńskiej rasy czarnej". Chociaż to może tylko w samym artykule na wiki.
@Henryk Pruthenia
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Canis

Ten wulkanizm na Lykaonie to prawdopodobnie wplyw jego odleglosci do Kyonu. Sily plywowe sie w jakis sposob poteguja z odlegloscia. Np. gdzies wyczytalem, ze Ksiezyc w momencie powstania mial 4000 razy silniejsze oddzialywanie. Kazdy plyw to tsunami, a satelita oddzialywal na sama magme i plyty na skorupie.
  •  

Todsmer

#78
Kiedyś liczyłem pływy kyońskie, wychodziło kilkadziesiąt metrów xD

I chyba zdecydowaliśmy się to olać.

BTW ktoś zauważył drobny żarcik w nazwach księżyców Kyonu? xD
  •  
    Pochwalone przez: Canis

Canis

Cytat: Todsmer w Luty 29, 2020, 22:50:54
Kiedyś liczyłem pływy kyońskie, wychodziło kilkadziesiąt metrów xD

I chyba zdecydowaliśmy się to olać.

BTW ktoś zauważył drobny żarcik w nazwach księżyców Kyonu? xD
Dałoby rade te obliczenia ponowic? Tak z czystej ciekawosci, dla mnie wazne. Mam jedno podejrzenie, ze to mogloby byc bardzo przydatne w zegludze, albo....no wlasnie, ja uniemozliwiac.

Inna sprawa to rozklad wiatrow na Kyonie na morzach. Mamy mniej zaburzen (ladowych przeszkod), wiec powinno to byc proste do przewidzenia. Wieje silnie generalnie od Tangii na zachod az do Ajdyniru? Czyli T. moga do Ajdyniru poplynac zaglowcem po rowniku, ale juz powrot odpada?
No i co z huraganami.

@Henryk moge wrzucic na ftp jak dostane pasy od Todsmera, choc na chwile.
  •  

Canis

Pierwsza wersja bardziej złożonej mapy Tangii (uwaga, rok 9509, dla porównania - rok wspólny, szeroko omawiany przez wszystkich, to 8973!). Zawiera jej tradycyjne kolonie, zamieszkane przez Tangijczyków w większości, czyli Akeira i Hiranea oraz przydewijską Atirai, zostawiłem też mapkę Buanii, ale nie pracowałem nad jej terytoriami (jeszcze?).

Dawajcie opinie.


Borlach

Super mapa, daje niezły pogląd na warunki klimatyczne. W czym zrobiłeś? Bo samemu chcę zrobić coś podobnego dla Imperium/Ajdyniriany.
Swoją drogą, Tangia musi być wyspą o przezajebistych widokach przy takim klimacie i ukształtowaniu terenu - tuż obok siebie dżungle, pustynie i góry po 12km

PS: ponawiam pytanie - czy wiadomo, jaka była na Kyonie pora roku gdy sprawdzałeś niebo w Ajdynirze, i czy brak Obłoków Magellana na niebie to kwestia pory roku, czy u mnie po prostu są niewidoczne?
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Canis

#82
Cytat: Borlach w Marzec 01, 2020, 11:04:53
Super mapa, daje niezły pogląd na warunki klimatyczne. W czym zrobiłeś? Bo samemu chcę zrobić coś podobnego dla Imperium/Ajdyniriany.
Swoją drogą, Tangia musi być wyspą o przezajebistych widokach przy takim klimacie i ukształtowaniu terenu - tuż obok siebie dżungle, pustynie i góry po 12km

PS: ponawiam pytanie - czy wiadomo, jaka była na Kyonie pora roku gdy sprawdzałeś niebo w Ajdynirze, i czy brak Obłoków Magellana na niebie to kwestia pory roku, czy u mnie po prostu są niewidoczne?
Trudno powiedzieć jaka pora roku, tak szczerze, bo po prostu ustawiłem 29.02.2020. Zachowania nieba nocnego przyznaję, że za bardzo nie rozumiem, a to dlatego, że planeta jednak obraca się dość brutalnie po skosie w stosunku do swojej orbity. W Twoim przypadku obłoków Magellana nie ma z tego samego powodu, co nie ma Drogi Mlecznej, ale podejrzewam, że powód jest ten sam, co pisałem wyżej, nachylenie osi jest tak duże, że pewnie o innej porze roku będzie to widoczne.

W ogóle ze Space Engine pracuję w światotwórstwie od dawna i jeszcze nigdy nie trafiłem na tak ciekawy system planetarny jak ten kyoński. I żeby było śmiesznie, wybór był totalnie randomowy.
Np. zauważyłem, że Lykaon widziany z Tangii zapierdala po niebie tak i jest tak duży, że w momencie równonocy prawdopodobnie zaćmienia słońca masz codziennie przez jakiś czas. Jeżeli to się potwierdzi, to masz całą nową porę roku, która jako samo zjawisko wysadza mózg. To będę testował w najbliższych dniach.


Dorzucam jeszcze poniższą mapkę!


EDIT: żeby było śmieszniej, z datą 2020.03.07 18:04 Tangia widzi ....no właśnie. Widzi Drogę Mleczną, Gwiazdy własnej galaktyki, i Lykaona. Jednocześnie.
EDIT2: no cusz, z tymi zaćmieniami to nie tak, kurwa patrzcie tę orbitę (czerwona linia to linia obiegu Kyonu wokół słońca):

EDIT3: no dobra, ustawiłem 2005 i dostałem poniższe, oficjalnie nie rozumiem tej mechaniki orbitalnej, kto jest dobry w te klocki? :D

EDIT4: zobaczcie jakie wielkie zaćmienie, ustawiłem 1.01.2010!


W ogóle Lykaon obiega Kyon WSPAK względem ruchu planety wokół słońca.
  •  

Henryk Pruthenia

Też muszę to pooglądać z Neszów!

Canis

Cytat: Henryk Pruthenia w Marzec 01, 2020, 11:47:25
Też muszę to pooglądać z Neszów!
A wstawisz mi wreszcie pełną mapę i zrobisz normalny artykuł na Wiki? xD
To w nagrodę dam ci mnóstwo zrzutów ekranu.
  •  

Henryk Pruthenia

Mapa Państwa Neszów w roku wspólnym

Oto obszar zamieszkiwany bezpośrednio przez Neszów. Biały Półksiężyc, ojczyzna Neszów to ten obszar zamknięty górami na środku mapy. Dobrze skolonizowane obszary to wyspa Makit (ta mała tuż przy Białym Półksiężycu), zamieszkiwana przez wymierające pozostałości dawnych autochtonów, Haukia (bliźniacze wyspy), trochę niegościnna i górzysta, zamieszkiwana przez turboaborygenów (niektórzy nie znali ognia!), Lelegia (bajeczna płazia wyspa, przyjrzyj się w artykule na wiki jakie cudeńka tam żyją!), Maria, Południowa Dewia (dość gęsta sieć miast wzdłuż brzegu morza), Wyspy Iriańskie, no i miasta Morza Miteńskiego, Wielki Istm Północy, oraz małe faktoryjki na już bardzo bardzo dalekiej Północy...

Jak jakieś nazwy nie znasz to spójrz śmiało tutaj.

Co do przyszłości, to po Wojnie Kadońskiej państwa miteńskie są zdewastowane, a Neszowie będą kolonizować dalej interior kontynentu. Najważniejsza będzie jednak moja część Dewii, która urośnie na tyle, by móc pewnego dnia pomyśleć o pewnej dozie niepodległości.

Henryk Pruthenia

PS: Mógłbyś Canisie podrzucić link do SpaceEngina który mamy na dysku PFJ?

Canis

#87
@Borlach - odpowiem na pytanie w czym zrobiłem mapki. Zrobiłem je w Paintcie. Trochę mi zajęło, to wszystko.
@Henryk Pruthenia - a https://jezykotw.webd.pl/wiki/Pa%C5%84stwo_Ne%C5%A1%C5%A1%C3%B3w zaktualizujesz? Bo tak po forum to wiesz... a co na wiki to kanoniczne.
A rozpiszesz mi na tej Twojej mapie chociaż gdzie są najważniejsze miasta? Widzę, że generalnie poszedłeś w system polis, ale ciężko mi się odnieść do Państwa Neszszów, choć zakładam, że Tangijczycy akurat z nimi powinni mieć sporo kontaktów, szczególnie, że siedzisz na Dewii, a to blisko do Atirai. Szukam jakiejś prostej tabeli z listą narodów, czy miast, czy jakichkolwiek tabel, a tam same opisy, i to w języku forumowym a nie encyklopedycznym...

I ostatecznie odnośnie Space Engine. Wersja na dysku PFJ nie odpali, jest uszkodzona. Chciałbym ją wywalić kompletnie i załadować nową. Kto ma pasy do FTP, Todsmer? Możesz mi założyć konto dostępu na potrzeby podmiany?

PS. Widsith nie żyje? Bo opracował jedno z najciekawszych państw Kyonu i teraz, ehm...
  •  

Canis

#88
PS. poprosiłbym o tłumaczenia:
1. Tangia
2. Państwo Tangijskie
3. Naratai
4. Język ayu
5. Tangijczycy
Szczególnie chodzi mi o Ajdynir i Neszszów.

--
EDIT: Utworzyłem https://jezykotw.webd.pl/wiki/Kyon_i_Space_Engine !
  •  

Henryk Pruthenia

Bo to de facto skopiowane z fora posty, co do jakiegoś encyklopedycznego wpisu i zaznaczenia głównych miast to przyszykuję odpowiednią mapę z miastami etc. Nazwy są na pewno w słowniku, na pewno parę głównych.