Menu główne

Mapy Kyonu

Zaczęty przez Úlfurinn, Kwiecień 03, 2018, 10:54:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Borlach

TAK! DZIĘKUJĘ PANIE ZŁOTY
No to się będę powoli zabierał za te moje upragnione imperialne mapy. Tylko tego Inksapea trzeba pierwej ogarnąć. Ale i tak, przyda się to niezmiernie!
Cytat1. Jesteś osobą heteroseksualną. ✔
Co jeśli identyfikuję się jako helikopter bojowy Apache?
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Borlach w Wrzesień 01, 2018, 14:38:40
TAK! DZIĘKUJĘ PANIE ZŁOTY
No to się będę powoli zabierał za te moje upragnione imperialne mapy. Tylko tego Inksapea trzeba pierwej ogarnąć. Ale i tak, przyda się to niezmiernie!
Na chomiku jest wiele dobrych poradników, ogólnie program jest dość przejrzysty i polecam go tak ogólnie. No i warstwy - warstwy!!!

Cytat: Borlach w Wrzesień 01, 2018, 14:38:40
Cytat1. Jesteś osobą heteroseksualną. ✔
Co jeśli identyfikuję się jako helikopter bojowy Apache?
1. Włóż głowę do niszczarki.
2. Włącz niszczarkę.

:)

Borlach

No to będę musiał trochę poeksperymentować! Ale już to widzę, ta ajdyniriańska chwała na mapach xDDD
Feels good man

Ej no, nie znasz tej kopypasty/mema? :c Smuteg
Caraig, wiem że ty znasz
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

#18
Cytat: Borlach w Wrzesień 01, 2018, 14:45:01
No to będę musiał trochę poeksperymentować! Ale już to widzę, ta ajdyniriańska chwała na mapach xDDD
Feels good man

Ej no, nie znasz tej kopypasty/mema? :c Smuteg
Caraig, wiem że ty znasz
Znam :P Ale też żartuję.

Borlach

Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 01, 2018, 15:16:55
Cytat: Borlach w Wrzesień 01, 2018, 14:45:01
No to będę musiał trochę poeksperymentować! Ale już to widzę, ta ajdyniriańska chwała na mapach xDDD
Feels good man

Ej no, nie znasz tej kopypasty/mema? :c Smuteg
Caraig, wiem że ty znasz
Znam :P Sle też żartuję.
No, to dobrze! Już myślałem że będę cię musiał zabrać na przejażdżkę helikopterem. I na skok na bungee bez bungee :P
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Pluur

Cytat1. Jesteś osobą heteroseksualną. ✔
HP, nawet ty musisz?
  •  

Borlach

To co, ruszamy z mapami? Mamy mapy Kreweta, ale Henryk mówił coś o jakiejś jednej mega mapie którą każdy mógłby edytować. A taka mapa fizyczna, przynajmniej ogólna by się przydała.
Ja na przykład przestałem się przez dłuższy czas w Kyonie udzielać, przez to, że potrzebowałem mapy Adezy, a nie potrafię jej zrobić (przynajmniej w w wersji z której byłbym zadowolony).

Przydałaby się ogólna fizyczna i klimatyczna mapa Kyonu. Łatwa w edytowaniu
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Wysokościowa odpada, ale łatwo jest wrzucić obecną mapę do darmowego Inkscapa, przemienić grafikę z rastrowej na wektorową, powiększyć do woli i skorzystać z takiej.

Można dodać w Gimpie warstwy, i wycieniować niektóre co wyższe pbszary pod góry, dodać parę kropek dla miast, linii dla rzek i mapa jak ta lala.

Jedna wielka zbiorcza mapa z tłem i górami jest zbyt pracochłonna.

Ale fajnie, , że jesteś znów aktywny!

Borlach

CytatMożna dodać w Gimpie warstwy, i wycieniować niektóre co wyższe pbszary pod góry, dodać parę kropek dla miast, linii dla rzek i mapa jak ta lala.
Teraz pytanie kto się temu zadaniu odda? Ja próbowałem, ale efekty jak już mówiłem mnie nie zadowalały. A mapa jest mi serio potrzebna
Henryk? Krewet?

Wysokościową mogę spróbować sam zrobić w Paincie dla Ajdyniriany, na podstawie tej mapy ogólnej
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Canis

Wziąłem sobie naszą standardową mapę 2048x1024 z zaznaczoną Tangią, włączyłem GIMP i Excela, i:
- zeskalowałem i nałożyłem na to mapę Ziemi jak poniżej dla podglądu
- przeczytałem, że równik ma 40075 km dookoła globu
- południk zero ma 20003 km * 2 = 40006 km dookoła globu z góry na dół i z powrotem
- daje nam to 40075 km / 2048 pikseli = 19,57 km/piksel w poziomie i 40006 km / 2048 pikseli = 19,53 km/piksel w pionie, czyli przeciętnie na mapie 2048x1024 przeciętny piksel jest kwadratem o bokach 19,55 km
- powierzchnia 1 piksela powinna zatem wynosić 19,55 km * 19,55 km = 382,20 km2
- w GIMPie pozaznaczałem tereny tangijskie po kolei kolorami i korzystając z histogramu pomierzyłem powierzchnię zaznaczenia w pikselach, a także linijką zmierzyłem szerokość i długość regionów (nie od punktu do punktu tylko wsch-zach i płn-płd w liniach prostych)
Wychodzą mi następujące dane:

Wyspa Tangia: 2164 px/ 827 086 km2, odległość pozioma 72 px/ 1408 km, odległość pionowa 48 px/ 938 km
Akeira: 210 px/ 80 263 km2, odległość pozioma 21 px/411 km, odległość pionowa 16 px/ 313 km
Hiranea: 88 px/ 33 634 km2, odległość pozioma 12 px/ 235 km2, odległość pionowa 10 px/ 196 km2
Atirai: 229 px/ 87 524 km2, odległość pozioma 20 px/ 391 km2, odległość pionowa 17px/ 332 km2
Buania: 2184 px/ 834 730 km2, odległość pozioma 100 px/ 1955 km2, odległość pionowa 67 px/ 1310 km2
W sumie: 4875 px/ 1 863 237 km2

Zatem Tangia z koloniami posiada mniej-więcej takie ziemie jak Sudan i byłaby 15 największym państwem na Ziemi pod względem powierzchni. Jest to głównie dzięki Buanii, która podwaja aerał Tangii. Sama wyspa Tangia miałaby rozmiar porównywalny do Namibii i byłaby 34 największym państwem na Ziemi pod względem powierzchni.

Trudno mi powiedzieć, czy gdzieś nie popełniłem błędu.
Na mapie wydaje się, że wyspa Tangia ma podobny rozmiar do Polski, może nieco większy, ale tak nie jest, bo mapa ma nieprawidłowy rzut i rozciąga każdy obszar, im dalej od równika, tym mocniej, więc rozmiar Polski na tej mapie jest przesadzony. Gdyby ta mapa była prawidłowa, to świat nie byłby kulą tylko walcem.


Canis

Skorzystałem z oprogramowania NASA do konwersji projekcji map. Przekonwertowałem rzut Equirectangular, do którego jesteśmy przyzwyczajeni i który poświęca proporcje powierzchni (zaburzając rozmiary lądów proporcjonalnie do odległości od równika), w zamian wiernie oddając kształt lądów i innych elementów powierzchni, na odwzorowanie Mollweide'go, które poświęca zaburzony kształt lądów, w zamian wiernie oddając powierzchnię (aerał) lądów niezależnie od odległości od równika.

Mapa jest scentrowana na -80oE blisko Tangii, nie tylko dlatego, że uważam się za pępek świata, ale po prostu dlatego, że dzięki temu cała Dewia jest widoczna po jednej stronie mapy.




Borlach

#26
Jaka jest w takim razie powierzchnia Ajdyniru, przynajmniej szacunkowo?
Chciałbym móc na moich mapach umieścić jakikolwiek wskaźnik odległości. Jaka jest szerokość Jeziora Szmaragdowego? Ono mogłoby służyć za taki właśnie wskaźnik odległości
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Canis

A dasz mi pochwalisza? :3
  •  

Borlach

Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Canis

Cytat: Borlach w Czerwiec 18, 2020, 22:04:27
Cytat: Canis w Czerwiec 18, 2020, 21:46:46
A dasz mi pochwalisza? :3
Wleciały nawet 2 XD
Ajdynir ma powierzchnię 23748 px/ 9 076 545 km2, w tym jezioro szmaragdowe ma powierzchnię 550 px/ 210 211 km2. Cały Ajdynir rozciąga się od 289px/ 5650 km wschód-zachód i 188px / 3675 km północ-południe. Z kolei jezioro szmaragdowe ma około 40 px/ 782 km odległości poziomej i 21 px/ 411 km odległości pionowej. Nie są to wartości dokładne, bo a) jest to liczone na odwzorowaniu typu Equirectangular ze wszystkimi zaburzeniami, ale na szczęście Ajdynir jest na tyle blisko równika, że zaburzenie nie będzie znaczne, i b) bo odległości pionowa i pozioma nie są wcale liczone od punktu do punktu, tylko np. tak:
Spoiler
[Zamknij]
Przy nieregularnych kształtach jest to dość znaczne zaburzenie, no ale można wszystko inaczej liczyć, wiadomo.