Języki gamajskie - projekt grupowy

Zaczęty przez Borlach, Listopad 11, 2018, 00:56:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Caraig

Cytat: BorlachZ tym weralnym - kurwa, śpiący byłem XDDD
No ja raz w tabelce z rozpędu takie cuda dwa wstawiłem: /kˠ gˠ/ xD
  •  

Τόλας

Mię dopisz.
Spróbuję trochę zmasakrować ten język.
  •  

커래얟쓰

Proponuję by każdy kto chce zaklepał sobie jakiś system pisma. Jeśli nie ma ochoty tworzyć własnego.
Ja bym wziął devanagari dla mojej cywilizacji
  •  

Draco332

  •  

Henryk Pruthenia


Borlach

Cytat: Toyatl w Listopad 12, 2018, 01:40:11
Mię dopisz.
Spróbuję trochę zmasakrować ten język.
I świetnie, to dopiszę
Cytat: Caraig w Listopad 12, 2018, 00:43:26
No ja raz w tabelce z rozpędu takie cuda dwa wstawiłem: /kˠ gˠ/ xD
Ciebie też zmuszam :P Przynajmniej jeden język, potem, dla szczytnej idei xd

Zaraz zacznę tłumaczyć Owcę i Konie, możne nawet się rozpędzę i przetłumaczę od razu Króla i Boga.

A co do pisma - uzurpuję sobie prawo by to moje języki były pierwszymi z gamajskiej rodziny, które będą używały pisma - więc oryginalnie zapisywane będą jakąś formą pisma klinowego xd A potem zaklepuje awestyjski. Może jakiś zrobię też w abdżadzie, chociaż postaram się zrobić też jakieś własne pismo

PS
Cytat: Henryk Pruthenia w Listopad 12, 2018, 16:38:08
Czyżby cyrylica? Chyżby cyrylica.
Sojusz Antykyrliczny
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Draco332

Mnie też dopisz. Nigdy niczego takiego nie robiłem, a może będzie to dość ciekawe zajęcie :P Już parę pomysłów mam.
  •  

Caraig

Cytat: BorlachCiebie też zmuszam :P Przynajmniej jeden język, potem, dla szczytnej idei xd
A to proszę się ustawić w kolejce xD
  •  

Borlach

Cytat: Caraig w Listopad 12, 2018, 21:50:40
A to proszę się ustawić w kolejce xD
Zajmuję więc miejsce w kolejce! xD

A tym czasem, macie Owcę i Konie. Jednak Króla i boga jeszcze nie zdążyłem, przetłumaczyć, ale pojawi się na dniach. Słówka są na wiki.



Raħ Phauru fi raħ Waqadunrusa

Zur saaquhu, phauru isi waan ħauhtaytan qaħtiwi binnakasaytan waqadunrusayus. Raħ hazrun tawwasaytan iliisis awwasaryas, raħ pharun liirisaytin ħahtasas dilliyis fi raħ dhinnun sayyasah yaghawwarasaytan ghammayas. Raħ phauru biighisaytin waqadunrusaksu: "Aghqiwaħ ammasay, kaar innakaad asi ghamma ghayrasay zaww waqadunrusawul". Raħ waqadunrusa makawanaħan: "Hurduuruph, phauruquu, ziqiwaħrasa ammaħ, kaar innaka apa ghamma, raħ paabun, mahaptiniisay layqaħtiyis bausas ghabaraksu pir paytuum. Fi raħ phauru waan ħauhtaytan qaħtiwi". Kaar suuk badurusaytun, raħ phauru gipisaytin nuhaabadh.
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Canis

  •  

Borlach

Cytat: Canis w Listopad 13, 2018, 19:38:39
Co wiemy o językach gamajskich?
Wspaniałe języki, cudowne. Jak chcesz to możesz dołączyć i sam jakiś zrobić xd

Tymczasem, Król i bóg w protogamajskim. No i dodane kolejne słowa do słowniczka i kilka zmian w gramatyce

Raħ Qabrii fi raħ Raawwiya

Kandaytan aukar qabrii. Kandaytan pautullu. Ghahanas harħauhtaytan. Busubuusaytun saarhitlaayas: "Yaaparrasay ghaul ghahan!". Raħ hitlaa biighisaytin raħ qabriiwil: "Inur hardauraaph raħ Raawwiyaksu Qiiħaghuyaghaksu". Raħ qabrii butudurun raħ Raawwiyaksu Qiiħaghuyaghaksu, tugi daur dhipayaksu. "Yuuzaduruuph ghauyas, Taghiiqii Qiiħaghuyaghaqaa!". Raħ Raawwiya Qiiħaghuyagh butudurun amfa phannifiku. "Iisuuq ghauku gaazaww?". "Iisuug ghahana". "Kammi kandaytaal", biighisaytin raħ wallarsas Raawwiya Qiiħaghuyagh. Limmi qabriiwi maparrasaytan ghahanas.
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

커래얟쓰

Cytat: Borlach w Listopad 18, 2018, 00:28:27
hitlaa
I tym sposobem w połowie gammajskich albo i lepiej będziemy mieli /tɬ/  :P
  •  

Τόλας

Halo! Ten prodżekt jest w stanie terminalnym czy hibernalnym, bo nie wiem czy się starać tu coś robić?
  •  

Henryk Pruthenia


Τόλας

Ok. Ja jutro zacznę wrzucać swoje, tylko muszę jeszcze trochę ogarnąć czasowniki.
  •