Aelivēiloson

Zaczęty przez Todsmer, Sierpień 06, 2012, 18:22:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

Todsmer

Aelivēiloson, Ehlēalive Eiloson, Republika Aelivene

[ælivɛ:jlɔsɔn], [ɛʎɛ:alivɛ ɛjlɔsɔn], [ælivɛnɛ]

Flaga:


Ustrój: federacyjna republika na poziomie ogólnopaństwowym, lokalnie władzę mogą sprawować książęta albo inni kacykowie.
Tylko ludzie powyżej pewnej granicznej kwoty majątku mogą sprawować władzę, zgłaszać projekty ustaw, biedni mogą jedynie głosować na zgromadzeniu, zwoływanym przez senat. Dużym poważaniem cieszą się wielkie rody kupieckie, które zazwyczaj mają przewagę w senacie. Władzę wykonawczą sprawuje Rada, wybierana przez senat.

Waluta: thahi (dzieli się na mniejsze części, ale nie mają one swojej nazwy - są to: półthahi, ćwierćthahi, ósma część thahi)

Religia: Religia państwowa nie istnieje, w miastach są wyznawcy wszystkich okolicznych religii. Ok. 20% ludności to ateiści i agnostycy, będący największą grupą wyodrębnioną na podstawie religii.

Przemysł: Górnictwo dość dobrze rozwinięte, bo w związku z kraterem w okolicy są duże złoża złota, platyny i innych ciężkich metali. Z tego samego powodu nie występują prawie złoża organiczne. Przemysł jednak nie jest jeszcze dobrze rozwinięty, większość wydobycia idzie na eksport.

Klimat: wilgotny równikowy.
Z tego powodu cały kraj pokryty jest lasami równikowymi (góry są niskie, sięgają ledwo 1500-1600 m n.p,m.), z wyjątkiem terenów nadbrzeżnych, i tych położonych wzdłuż rzek. Teren lasów równikowych jest w dalszym ciągu słabo poznany, i praktycznie nie podlega władzy kraju.

Transport: drogi praktycznie nie istnieją (oprócz krótkich fragmentów wzdłuż morza), kolej jest nieco bardziej rozwinięta, ale też ograniczona jest do okolic nadbrzeżnych i większych rzek. Transport ludzi i mniejszych towarów odbywa się łodziami, ale bogatsi poruszają się konno plażą, wzdłuż której rozmieszczone bywają gospody.

Gospodarka: bardzo rozwinięty handel morski, rolnictwo nie wystarcza na wyżywienie wszystkich mieszkańców - większość żywności pochodzi z połowów. Słynne stocznie budują statki nie tylko na własny użytek, ale też na zamówienia z zewnątrz. Oprócz tego lokalni kowale słyną z produkcji niezłej broni białej i zbroi. Mieszkańcy dość często zajmują się także piractwem, które jest tolerowane przez władze republiki, dopóki nie atakują swoich ziomków. Żeglarze dość często służą jako najemnicy w obcych flotach.

Wyspa położona najbardziej na południe jest wydzielona spod władzy krajów związkowych, podlega bezpośrednio Radzie. Panuje tam bardzo liberalne prawo, niskie cła i podatki - dlatego znajduje się tam jeden z największych portów przeładunkowych w okolicy, skąd żeglarze często wyruszają w drogę na zachód i południe, wykorzystując prądy morskie i wiatry okresowe. Burdele na wyspie słyną w całej okolicy.

Język urzędowy: nie ma.
Większość dokumentów sporządzana jest w języku wikajskim.


Położenie:


Mapa fizyczna:

  •  

Pingǐno

#1
Ja właśnie zaczynałem opisywać pierwszy kraj. :D
Będzie nawet niedługo.

A co do Aelivene, to sobie przy nazwie język połamałem. :P
Flaga może być, przyjemna dla oczów i prosta.

I co tak miasta przy samych brzegach? :P
  •  

CookieMonster93

Cytat: Pingǐno w Sierpień 06, 2012, 18:26:30
I co tak miasta przy samych brzegach? :P

To bardzo dobra lokalizacja ^^ Duża ilość portów daje możliwości handlowania. :-)

Moje państwa (dwa) pojawią się do końca tygodnia. ;-)
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Todsmer

#3
Dodałem nowe informacje na temat państwa.

Cytat: Pingǐno w Sierpień 06, 2012, 18:26:30
A co do Aelivene, to sobie przy nazwie język połamałem. :P
[ælivɛnɛ] - trudne?

Cytat
I co tak miasta przy samych brzegach? :P
Wewnątrz wysp jest dżungla. Poza tym lepiej dla handlu.
  •  

Pingǐno

Cytat: tqr w Sierpień 06, 2012, 20:00:45
Dodałem nowe informacje na temat państwa.

Cytat: Pingǐno w Sierpień 06, 2012, 18:26:30
A co do Aelivene, to sobie przy nazwie język połamałem. :P
[ælivɛnɛ] - trudne?
A... nie znałem dokładnej wymowy.
Cytat
Cytat
I co tak miasta przy samych brzegach? :P
Wewnątrz wysp jest dżungla. Poza tym lepiej dla handlu.

Ooh, no faktycznie.
Właściwie to w moim państwie również będzie las deszczowy.
  •  

Ghoster

#5
[...........]
  •  

Todsmer

#6
Cytat: Ghoster w Sierpień 06, 2012, 20:25:17
Cytat[ælivɛnɛ] - trudne?
Taa... Oczywiście, jeszcze kilka minut temu było tam [ajɛlivɛnɛ]; proponowałbym jednak najpierw wszystko zaplanować, a następnie opisywać.
Zapomniałem, że nazwa powinna być wymawiana oficjalnie, zatem [ælivɛnɛ]. Potocznie byłoby przez [ajɛ] (w większościowym potocznym [ajɛlivɛnʲɛ] lub właśnie [ajɛlivɛnɛ])
  •  

Todsmer

  •  

Pingǐno

Pozwolisz, że wyspy nazwę tak samo jak kraj? :P
  •  

Todsmer

Ok. Byłyby to Wyspy Aelivene, Aelivelathi [ælivɛlatʰi] albo Ehlēalive Lathi [ɛʎɛ:alivɛ latʰi].
  •  

Pingǐno

Wolę tę pierwszą nazwę. xd
  •  

Widsið

Patrząc na mapę fizyczną, zdaje się, że mój Anghkand można podpiąć pod ten sam archipelag :)
  •