Witom wielce szanownego państwa!

Zaczęty przez Paszka, Marzec 20, 2016, 17:32:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

Toivo

@up Upodobnienie/rozpodobnienie nosowości. Zdarza się częściej w obrębie bałtyckich/słowiańskich, np. pol. dom vs. lit. namas.
  •  

Obcy

#31
Cytat: Paszka w Marzec 22, 2016, 19:26:46
W ogle ciekaw jestem, jaki proces spowodował przejście spółgłoski nosowej w spółgłoskę zwartą :\.

P.S. BTW, Obcy, czemu masz napisane "преводитель" zamiast "преДводитель"?)

Bo to jest napisane w moim języku istanbudzkim (stara cyrylica) i on jest zachodniosłowiański, więc nie ma za dużo wspólnego z rosyjskim. Zachęcam do obejrzenia prezentacji :)

Cytat: Toivo w Marzec 22, 2016, 19:57:36
@up Upodobnienie/rozpodobnienie nosowości. Zdarza się częściej w obrębie bałtyckich/słowiańskich, np. pol. dom vs. lit. namas.

Zdarza się też na odwrót, np. lit. debesis i pol. niebo (ale pruski ma derywat dimstis!). Polecam też zwrócić uwagę na jeszcze bardziej interesujące pary wyrazów: z satemizacją - bez satemizacji, np. łot. zoss i pol. gęś.
  •  

Paszka

@Obcy
Zerknąłem sobie :). Widzę, żeś wykonał kawał roboty! Jeno ja tego wszystkiego na razie nie ogarnę xD. Za dużo tabelek, które nie do końca rozumiem).

sworny

  •  

Pluur

Witam i ja, niezbyt lubiany, niezbyt robiący coś - acz Aer chciał żech, ale upadł (chyba) :I
  •  

Paszka

Czy pan szanowny Pluur mi wytłumaczy,
Czym "acz Aer" uprzejmie być tu raczy?

Obcy

Cytat: Paszka w Marzec 24, 2016, 16:19:13
Czym "Aer" uprzejmie być tu raczy?

Wytłumaczę ja... Aer to jest był sztuczny świat tworzony wspólnie przez społeczność niniejszego forum. Obecnie trwają prace nad nowym światem - Kyonem - który na razie tak jakoś stanął w miejscu...
  •  

ShookTea

Cytat: Obcy w Marzec 24, 2016, 16:26:26
Cytat: Paszka w Marzec 24, 2016, 16:19:13
Czym "Aer" uprzejmie być tu raczy?

Wytłumaczę ja... Aer to jest był sztuczny świat tworzony wspólnie przez społeczność niniejszego forum. Obecnie trwają prace nad nowym światem - Kyonem - który na razie tak jakoś stanął w miejscu...
Jak wszystkie wspólne projekty, z tego, co widzę :P
  •  

Canis

Ja zamierzam się przyczepić do Kyonu jak Dynozaur do Zimki. Przecież Zimka to jeszcze relikt conworldu zwanego chyba Jawią. Ten koleś nigdy się nie poddał.
A czemu Kyon stanął, to pytajcie HP, Todsmera, ArturaJD i kogoś jeszcze.

Mam nadzieję, że święta przyniosą ożywienie :)
  •  

Paszka

Z tego, co zauważyłem, przeglądając Kyonem, to to, że każdy musi tworzyć jakiś nowy lud, jego historię, język, etc, a przecie niektórzy z użytkowników już mają wytworzone conlangi (czasem nawet kilka) i światy. Ciekawszym rozwiązaniem było by akurat zasiedlenie stworzonego kontinentu czymś już istniejącym (z pewnymi poprawkami, się rozumie), może takie coś byłoby, że tak powiem, bardziej atrakcyjne dla creatorów? )

Canis

W moim przypadku zasadniczo tak jest. Języku ayu miał już swój własny conworld, Katla się nazywał.
  •  

Pluur

Na Kyonem także cierpię  :-( :'-(

chyba nawet barziej
  •  

Obcy

Cytat: Paszka w Marzec 24, 2016, 21:15:52
Z tego, co zauważyłem, przeglądając Kyonem, to to, że każdy musi tworzyć jakiś nowy lud, jego historię, język, etc, a przecie niektórzy z użytkowników już mają wytworzone conlangi (czasem nawet kilka) i światy. Ciekawszym rozwiązaniem było by akurat zasiedlenie stworzonego kontinentu czymś już istniejącym (z pewnymi poprawkami, się rozumie), może takie coś byłoby, że tak powiem, bardziej atrakcyjne dla creatorów? )

Tyle że np. u mnie to odpada, bo w moim conworldzie system polityczny, system wierzeń i system wartości są za bardzo "niekonwencjonalne", a Kyon ma tam jakieś wymagania.
  •  

Canis

Cytat: Pluur w Marzec 24, 2016, 21:46:25
Na Kyonem także cierpię  :-( :'-(

chyba nawet barziej
To zamiast płakać, masz forum i Wiki, więc do dzieła.
Ja na pewno w te święta zamierzam się trochę pobawić z kosmologią i nazewnictwem, sprawami administracyjnym Tangii i lepszym opisem na Wiki (a przynajmniej mam taki zamiar).
  •  

Pluur

CytatTo zamiast płakać, masz forum i Wiki, więc do dzieła.
Ja na pewno w te święta zamierzam się trochę pobawić z kosmologią i nazewnictwem, sprawami administracyjnym Tangii i lepszym opisem na Wiki (a przynajmniej mam taki zamiar).

Robić dla nikogo?
  •