Językotwórstwo (conlanging) i światy > Kraje

Puhatik'a T'asãn - Republika Fuhadi

(1/2) > >>

Pingǐno:
Puhatik'a T'asãn
[βuxaɾik'a ǀasãːn]
Republika Fuhadi

Herb Fuhadi
Czerwień oznacza republikę, zieleń symbolizuje radosny spokój, niebieść1 - piękno i atrakcyjność kraju. Liście, oczywiście, lasy deszczowe; kwiat również atrakcję. Tarcza z suchych roślin symbolizuje bogactwo naturalne. Ta odwrócona czapa oznacza również republikę.
3

Flaga Fuhadi
Zieleń - jw. czyli radosny spokój; niebieść i żółć tu symbolizuje plaże Morza Kanél2. Reszta symboliki tj. na emblemacie.

Państwo znajduje się na dasuńskim półwyspie - Półwyspie Kronijskim. Fuhadi ma dostęp do Morza Kanél, a graniczy z państwami: [BRAK].
1 - ew. niebień, jak to woli Miły.
2 - mam nadzieję, że nikt do nazwy nic nie ma.
3 - Dewizy na razie nie ma, bo języki są jeszcze wstrzymane, wiadomo z jakiego względu.

Niedługo opiszę politykę itd. :>

Pingǐno:
INFORMACJE
Język urzędowy: język fuhadi

Języki używane: (brak informacji)

Ustrój polityczny: republika

Stolica: K'ahats

Głowa państwa: paraj; T'elũr Sãc'un Pasãn

Pingǐno:
Podział administracyjny Fuhadi i położenie stolicy (K'ahats).
Czarne granice oznaczają ponĩ/fonie (fuh. ziemia), a szare - kxaras/karachy (fuh. pola)

Henryk Pruthenia:

--- Cytat: Pingǐno w Sierpień 14, 2012, 18:18:29 ---
--- Koniec cytatu ---
Czy herbém tego kraju jest wiatraczek na tle papuziech skrzydeł, znajdującech się na wiklinowém »czémś«, co z kolei stoi na czapce marynarza z Argentyny (po słoneczku tak myślę), z tyłu daléj mamy obrazek z kwejka (te kolory... no kojarzą się, sami przyznajcie), a to wszystko jest ładnie podane w białéj serwetce?

Tak z ciekawości pytam...

Pingǐno:

--- Cytat: Henryk Pruthenia w Październik 01, 2012, 23:11:49 ---
--- Cytat: Pingǐno w Sierpień 14, 2012, 18:18:29 ---Spoiler[close]
--- Koniec cytatu ---
Czy herbém tego kraju jest wiatraczek na tle papuziech skrzydeł, znajdującech się na wiklinowém »czémś«, co z kolei stoi na czapce marynarza z Argentyny (po słoneczku tak myślę), z tyłu daléj mamy obrazek z kwejka (te kolory... no kojarzą się, sami przyznajcie), a to wszystko jest ładnie podane w białéj serwetce?

Tak z ciekawości pytam...

--- Koniec cytatu ---

A tak na serjo:

* czapka - ptat'a - taką czapkę noszą monarchowie tego państwa. Gdy ogłoszono republikę, państwo obaliło monarchię, a obecnie władcę nazywa się parajem. Niektórzy parajowie nosili taką piuskę (choć jest bardziej szeroka i przypomina chińską czapkę).

--- Cytuj ---Czy herbém tego kraju jest wiatraczek na tle papuziech skrzydeł
--- Koniec cytatu ---

To jest nawet całkiem możliwe, zwracając uwagę na to, iż fauna oraz flora Fuhadi jest ogromnie nasycona i rozmaita.

Cały środek państwa jest zarośnięty dżunglą, jednak na terenie Półwyspu Kronijskiego (jeśli dobrze spamiętałem nazwę) jest bardzo dużo surowców naturalnych - i nie tylko o pożywienie chodzi.

--- Cytuj ---wiklinowém »czémś«
--- Koniec cytatu ---

Zgadza się, ale to nie wiklina.
CZYLI SIĘ NIE ZGADZA

--- Cytuj ---(po słoneczku tak myślę)
--- Koniec cytatu ---

To tylko żółte kółko.

--- Cytuj ---z tyłu daléj mamy obrazek z kwejka (te kolory... no kojarzą się, sami przyznajcie), a to wszystko jest ładnie podane w białéj serwetce?
--- Koniec cytatu ---

????

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej