Językotwórstwo (conlanging) i światy > Inspiracje

Pomysł na zryty forumowy projekt

(1/22) > >>

Henryk Pruthenia:
Mam pomysł na zryty forumowy projekt.
Nie, słowo «projekt» jest za duże, bardziéj pasuje samo słowo «pomysł».
Otóż chodziło by o to, byśmy zaprezentowali własne djalekta języka polskiego. Z zabawą, oczywista sprawa, należało by poczekać na Dynka, bo to on pewnie wymyśli najbardziéj zryty.
O co w niém chodzi?
Zabawa by wyglądała tak: przesyłaliście by mnie na PW procesa fonetyczne, gramatyczne, i jakieś ciekawsze różnice lexykalne (prosiłbym o podanie ich przyczyn). Na podstawie tego, ułożyłbym tekst, który zawierałby wszystkie te różnice (w przypadku lexyki oczywiście nie) oraz go bym tutaj opublikował. Następnie każdy by prezentował swoję wersję textu oraz jego opis (czemu tak etc.).
Celém byłoby porównanie ich, kto wié, można by zrobić tabelkę ze zmianami i porównać pomyśły różnech użytkowników. :)

Czy ktoś byłby chęcien?

Ghoster:
[...........]

Jątrzeniot:
A może to być po prostu jakaś wolna wariacja na temat polszczyzny? Tj. np. czy trzeba ten dialekt określać geograficznie, opisywać warunki rozwoju itd.?

Henryk Pruthenia:
Geograficznie lepiéj nie, bo zaraz była by kłótnia, kto gdzie, i że ja chciałem tam, gdzie Ty, i buu...
A co do warunków rozwoju, to można je opisać (ja to zrobię).

A poza tém, miło by było, by zostały zachowane pewne cechy polszczyzny (przegłos lechicki, rozwój jerów... nie wiém co z TorTami, kaszebszczi niby ma inny rozwój... więc sądzę, że z tém téż będzie wolność).

Jątrzeniot:
Ok, to się dołączę. I tak od jakiegoś czasu sobie skrobałem coś w stylu mieszanki polskich gwar.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej