Forumowy Conworld

Zaczęty przez Ulf, Sierpień 02, 2012, 19:01:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

Feles

Nie ma nic do rozwiązywania.

Są języki, można wyprowadzać. Jeśli ktoś potrzebuje więcej informacji nt. mojego, podam.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Vilène

Cytat: Rémo w Sierpień 18, 2012, 15:04:43
Czyżby projekcik umarł?
Nie umer, ja np. teraz robię ,,Jak poznać, że jesteś nojańczykiem (z midyl midyl class)".
  •  

Tuktun

Mój uprzedni, lipny nick to Lord of the Potatoes.

És most következzék valami egészen más. A Monty Python Repülő Cirkusza.
  •  

Pingǐno

  •  

Pingǐno

#424
O, Władco Ziemniaków, proszę:

Spoiler
[Zamknij]

Powiększ1, skopiuj do Pejnta i zaznacz kilka państw, które chcesz odmiennym kolorem, wpisując siebie po boku. Radziłbym skrócić trochę nick.

Tu masz link do artykułu na Wiki.

1Znaczy, tutaj jest ok, tylko w bezpośrednim linku nie mieści się w przeglądarce i się zómuje. :>
  •  

Tuktun

#425
Cytat: Pingǐno w Sierpień 22, 2012, 19:21:37
Radziłbym skrócić trochę nick.
Tak myślisz? Przyzwyczaiłem się do niego.... Spisując się, zaproponowałem skrót LP.
Cytat: Pingǐno w Sierpień 22, 2012, 19:21:37
Tu masz link do artykułu na Wiki.
Wiem, już przeczytałem go całego.
A Ty, Pingijno, dlaczego nie uczestniczysz w wymianach zdań w dziale "Przywitania", podczas gdy ja tam męczę się, udowadniając, że nie jestem Twoim multi?
Mój uprzedni, lipny nick to Lord of the Potatoes.

És most következzék valami egészen más. A Monty Python Repülő Cirkusza.
  •  

Pingǐno

CytatTak myślisz? Przyzwyczaiłem się do niego.... Spisując się, zaproponowałem skrót LP.
A, po prostu wolałbym, żeby jeden nick był w jednej linijce. ;P

CytatWiem, już przeczytałem go całego.
A Ty, Pingijno, dlaczego nie uczestniczysz w wymianach zdań w dziale "Przywitania", podczas gdy ja tam męczę się, udowadniając, że nie jestem Twoim multi?

http://jezykotw.webd.pl/f/index.php?topic=273.msg25666#msg25666
  •  

Tuktun

#427
Jeśli można dorzucić ideę, to ja uważam, że w Forumowym Althiście mieliście świetny pomysł z tymi notatkami prasowymi! Gram z nieconlangerskimi przyjaciółmi (nie znam językotwórców w realu, przynajmniej nie wiem, żeby ktoś takowym był) na skype  w grę opartą na różnych wspólnych projektach z PFJ, pomysł na ustalanie budżetu wziąłem z Remy, mapki podobne do Aeru a z FHA wziąłem właśnie agencje prasowe i bardzo dobrze się spisują. Może byśmy je wprowadzili?
A języki trzeba wyprowadzać z tych cudzych proto?
A wpisać się też w paincie? Jeśli tak to jak wyczarować ten kolor tła?
Mój uprzedni, lipny nick to Lord of the Potatoes.

És most következzék valami egészen más. A Monty Python Repülő Cirkusza.
  •  

Ghoster

#428
[...........]
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Ghoster

#430
[...........]
  •  

Feles

Dyskutowaliśmy i doszliśmy do wniosku, że aby wyprowadzać języki, to trzeba mieć najpierw proto-język.
Mamy całą masę językotwórców tworzących języki słowiańskie i jakoś nie czują się oni przez to "ograniczani".

To może ustalmy, gdzie się zgadzamy, a gdzie nie:

1. Nikt nie tworzy języków opartych na językach ziemskich. Poza tym ma swobodę tworzenia.

2. Każdy może zadecydować, czy jego język będzie wyprowadzany z proto-języka, czy nie (np. należący do własnej rodziny lub izolowany).

3. Każdy może również zadecydować, czy jego język ma cechy grup zaprezentowanych przez Ghostera.

4. Rodzina językowa to grupa języków wywodzących się z proto-języka, przy czym nie muszą mieć one wspólnych cech fonologicznych, morfologicznych itp.

5. Języki mogą mieć podobieństwa nie wynikające z ich pokrewieństwa i wówczas należą do lig językowych.

6. Języki wyprowadzane z jednego proto-języka tworzą rodziny językowe.

7. Języki o podobnych cechach (podanych przez Ghostera), ale o różnym pochodzeniu, tworzą ligi językowe.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Tuktun

Nie jestem dobry w tworzeniu języków apriorycznych spokrewnionych z innymi (mój własny conworld jest strasznym noobworldem, bo języki prawie w ogóle nie są do siebie podobne). Więc, jeśli mnie zmusicie, to dorobię coś do ligi językowej, ale jeśli można zrobić izolowany lub własną małą rodzinę tylko do moich krajów (tak, chyba tak zrobię) (oczywiście, jak komuś się rodzina spodoba i będzie chciał stworzyć języki z moimi spokrewnione to proszę bardzo), to wolę to uczynić.
Odpowie ktoś na resztę moich pytań?
Mój uprzedni, lipny nick to Lord of the Potatoes.

És most következzék valami egészen más. A Monty Python Repülő Cirkusza.
  •  

Henryk Pruthenia

Kurczę, czy ten projekt jest daléj otwarty?
Bo na początku pomyślałem, że skończy się jak wcześniéj wielką klapą... A teraz przeczytałem świetny protokonlang Widsidha i hmmm jestem chęcien do niego.

Todsmer

Chyba będzie otwarty, dopóki nie zapełnimy wszystkich krajów :)
  •