Autor Wątek: Ludowa Republika Pilandii  (Przeczytany 1760 razy)

Offline jjjj

  • Wiadomości: 152
Ludowa Republika Pilandii
« dnia: Listopad 01, 2011, 13:27:16 »
Pełna Nazwa Państwa: Ludowa Republika Pilandii
Zwyczajowa nazwa: Pilandia
Waluta urga = 100 morg
Ustrój: dyktatorskie państwo kościelne
Władca: Xa Li
Władca Ludowej Republiki Pilandii jest jednocześnie najwyższym zwierzchnikiem kościoła Zaratustra i każde z państw, w których panuje religia Zaratrusta uznaje zwierzchność władcy Pilandii w sprawach religijnych.
Państwo powstało na tej nie zamieszkanej przez ludzi wyspie niedawno, bo zaledwie 50 lat lat temu  przez rozbitków okrętu Tatia oraz wielu uciekinierów z innych państwa.
Jest to państwo o którym tylko tyle wiadomo tyle, że jest rządzone twardą dyktatorską ręką, ma naczelną zasadę nie wydawać nikogo innym państwom, ale też opuszczenie tej wyspy jest niemal niemożliwe. Na wyspie nie można spożywać alkoholu, chodzić mężczyzną bez towarzystwa kobiety i bez stroju zakrywającego całe ciało (z głową) i trzeba pracować. Gdyby nie to, że intensywnie rozwija program wojskowy i lotów w kosmos oraz zgłasza roszczenia do dwóch wysp (choć nie podejmuje żadnych działań w tym kierunku) reszta państw nawet by nie zauważyła istnienia tego państwa, a tak stanowi poważne zagrożenie dla reszty.

Na brązowo zaznaczone jest Ludowa Republika Pinlandii, a na żółto wyspy do których państwo zgłasza roszczenia (choć jak na razie nie podejmuje żadnych działań w celu przyłączenia tych wysp do swojego państwa.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2011, 14:08:38 wysłana przez jjjj »
 

Offline jjjj

  • Wiadomości: 152
Odp: Ludowa Republika Pilandii
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2011, 14:07:48 »
Zaludnienie: Jak na taki kraj zaskakująco duże
Narodowości: O narodowości w tym państwie niema co mówić bo jej obywatele stanowią zbieraninę z różnych narodów, jednak każdy kto zamieszkuje na wyspie minimum 5 lat otrzymuje obywatelstwo państwa Ludowej Republiki Pinlandii.
Język urzędowy: Pinlandzki, Alavandzki.