[Postulat] Sala Chwały

Zaczęty przez Ghoster, Styczeń 06, 2013, 01:53:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ghoster

To swego rodzaju postulat/propozycja/ankieta, ale poniżej przedstawię to raczej w formie tego drugiego.

Co myślicie o stworzeniu tematu (docelowo: "Sala Chwały", możecie to traktować jako kalkę z "Hala Sławy"), w którym w kilku kategoriach szybko zaprezentowane i omówione (wyróżnione?) byłyby najlepsze konlangi zaprezentowane kiedykolwiek na forum? Ja widziałbym tam przede wszystkim ahtialański oraz anaryjski wiadomych użytkowników. Uwagi, pomysły, propozycje?
  •  

Hapana Mtu

Całkiem sensowny postulat. Ja popieram. Obyśmy go tylko w praktyce nie spaprali. Serpenteen proponował kiedyś coś podobnego w formie listy tworzonej przez specjalną radę, ale się nie przyjęło. Może w tej prostszej formie się przyjmie...
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Pingǐno

Myślę, że to całkiem ciekawa propozycja. Tylko nie powinno omijać się tych "niższych" użytkowników, by równość zapanowała. :>

Bo wiadomo, że są konlangerzy górujący, ale powinno doceniać się tych młodszych językotwórców.
  •  

Spiritus

#3
Popieram  :-P

-----

EDIT
Chociaż... po przeczytaniu kolejnych komentarzy... wstrzymuję głos!

Cytat: Fanael w Styczeń 06, 2013, 14:28:11
w ogóle nie jestem zwolennikiem dzielenia języków na "lepsze" i "gorsze".

  •  

Todsmer

Cytat: Pingǐno w Styczeń 06, 2013, 13:39:56
Myślę, że to całkiem ciekawa propozycja. Tylko nie powinno omijać się tych "niższych" użytkowników, by równość zapanowała. :>

Bo wiadomo, że są konlangerzy górujący, ale powinno doceniać się tych młodszych językotwórców.
Wiesz, z definicji Sala Chwały (Hall of Fame) dotyczy tych najbardziej znanych lub dobrych konlangów (nie zawsze się to pokrywa).

Sam zaproponowałbym zimny, rodzki i pomerański. Oraz Lantopel :P
  •  

Pingǐno

Cytat: tqr w Styczeń 06, 2013, 14:24:06
Cytat: Pingǐno w Styczeń 06, 2013, 13:39:56
Myślę, że to całkiem ciekawa propozycja. Tylko nie powinno omijać się tych "niższych" użytkowników, by równość zapanowała. :>

Bo wiadomo, że są konlangerzy górujący, ale powinno doceniać się tych młodszych językotwórców.
Wiesz, z definicji Sala Chwały (Hall of Fame) dotyczy tych najbardziej znanych lub dobrych konlangów (nie zawsze się to pokrywa).

Sam zaproponowałbym zimny, rodzki i pomerański. Oraz Lantopel :P

No skoro tak, to niebarco.
Wstrzymuję głos.
  •  

Fanael

Cytat: tqr w Styczeń 06, 2013, 14:24:06
Sam zaproponowałbym (...) rodzki (...).
+10. Jedyny aposterioryk, który mnie nie zanudza na śmierć.

Inna sprawa, że nie widzę w tym sensu, bo w ogóle nie jestem zwolennikiem dzielenia języków na "lepsze" i "gorsze".
  •  

Canis

Wspieram postulat w całości, właściwie co by nie pomyśleć, będą z tego same zalety: wydzielenie najbardziej docenianych (tak to nazwijmy, "najlepszych" to może za bardzo subiektywne określenie) conlangów oraz wzmocni to trochę starania o jakość, by się do SCh dostać.
  •  

Todsmer

Cytat: Fanael w Styczeń 06, 2013, 14:28:11
Inna sprawa, że nie widzę w tym sensu, bo w ogóle nie jestem zwolennikiem dzielenia języków na "lepsze" i "gorsze".
Ale przecież są konlangi lepsze i konlangi gorsze.
  •  

Canis

Cytat: tqr w Styczeń 06, 2013, 14:31:45
Cytat: Fanael w Styczeń 06, 2013, 14:28:11
Inna sprawa, że nie widzę w tym sensu, bo w ogóle nie jestem zwolennikiem dzielenia języków na "lepsze" i "gorsze".
Ale przecież są konlangi lepsze i konlangi gorsze.
Ta. xD
TEORETYCZNIE nie ma (nie da się o tym pisać w pracy naukowej) - ale podział na conlangi lepsze i conlangi gorsze bierze się z sumy subiektywnych  ocen, i tym się zazwyczaj posługiwaliśmy.
  •  

Pingǐno

To prawda. Niektóre języki wyglądają podobnie i są rzeczywiste. :P
  •  

Ghoster

CytatBo wiadomo, że są konlangerzy górujący, ale powinno doceniać się tych młodszych językotwórców.
Już, dobrze się temat nie rozkręcił, ale ktoś wietrzy spiski, stworzymy przecież bardzo ścisłą, faszystowską komisję do oceny konlangów i będziemy oceniać dobrze tylko konlangi nas samych.

A teraz na poważnie: idea jest taka, by ewentualni "nowi" mogli łatwo zobaczyć na czym polega tworzenie języków na trochę wyższym poziomie, zobaczenie co jest ciekawe, co można jeszcze w konlangach wymyślić, oraz - przede wszystkim - jak je prezentować. No i, oczywiście, jakoś zapisać tych dobrych konlangerów w kartach historii, jakkolwiek banalnie by to nie brzmiało.

CytatInna sprawa, że nie widzę w tym sensu, bo w ogóle nie jestem zwolennikiem dzielenia języków na "lepsze" i "gorsze".
Za to już na "konlangi" i "nooblangi" te języki dzielisz.

Jakiś sposób na wyłonienie komisji oceniającej konlangi? A może powinniśmy się kierować tym demokratycznie? Albo komisja wspierająca się głosem innych?
  •  

Aureliusz Chmielewski

Jak dla mnie powinna to być stała, zamknięta grupa, lecz wszystko przedstawiałaby jawnie. Myślę, że trzeba zrobić ankietę, kto powinien być w takiej grupie, podać wszystkich aktywnych użytkowników i 3 (lub więcej/mniej) pierwsze osoby by do takiej komisji należały.
The n-word
  •  

Ghoster

W takim razie niech osoby, które ewentualnie do owej komisji chciałyby należeć, niech się zgłoszą, gdy się ich trochę zbierze to założę ankietę.
  •  

Canis

Ja tam osobiście jestem za głosowaniem, ale każdą decyzję będę respektował.
  •