Skargi na moderatorów i administrację

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Maj 21, 2013, 15:28:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Co do tego, czy coś się dzieje, czy nie.

Jest sierpień, jest wrzesień, forum wtedy jest najmniej aktywne. Niedługo wszystko ruszy z kopyta. A przy okazji chciałbym Panom przypomnieć, że to Wy nie jesteście aktywni. Ja staram się rozruszać nowe projekty, sterować Kyonem. I jakoś to leci. Nie mówiąc o tym, że pracuję nad noeymi całkowicie formami.

Co do ostatniej wojny na forum - proponuję na forum zawiesić politykowanie na miesiąc, by napięcie spadło. Do końca września mieć to gdzieś i żądnych chamskich odzywek. Ktoś zacznie, lub też odpowie - do końca tego miesiąca wyciszamy głos.

I jeszcze jedna sprawa: traktowanie nowych użytkowników - też bym karał jakieś chamskis odzywki wobec nich. Memy, memami, ale nie każdy je rozumie, co może zaciemnić zrozumienie tego.

Canis

Dynozaur zdecydowanie ma racje, ze punkty powinny leciec. To ze ma dluzszy staz w robieniu burd nie moze oznaczac, ze jak kwas robi kto inny, to mu to ma isc plazem.

No, chyba ze burde robie ja ;)...
  •  

Pluur

Cytat: CanisPotrzebujemy wymienić powietrze. Potrzebny jest nabór nowych, świeżych ludzi, a na forum trzeba wprowadzić ostry model sprawowania władzy, który nazywaliśmy do tej pory forumofaszyzmem.
A jak proponujesz nabór świeżych ludzi? Co do autorytaryzmu na forum to jestem jak najbardziej za.

Cytat: DynozaurObrazić się nie obraziłem, ale uważam, że Pluur powinien dostać punkty (a jeśli dostał i nikt mu ich nie cofnął, to słusznie) dla zasady.
Też się zgadzam, że punkty powinienem dostać, bo tak jak wspomniałeś tworzyłoby to bardzo niefajny precedens. Jak już jesteśmy przy punkcikach to powinniśmy opracować jaką tabelę z przedziałami odnoszącymi się do danego przewinienia: obrażanie użytkowników, politycznienie dyskusji, notoryczny spam (chodzi mi o to co czasem się zdarzało z tymi postami a la reklamy, albo te spamy po angielsku), przytłaczanie/odstraszanie nowych i inne, może nawet skoncentrowane i spersonalizowane odnośnie osobnych podforów. Obecnie punkciki są dawane w raczej dobrych momentach (mea culpa, bo sam raz źle postąpiłem z ich przyznaniem), jednak są raczej randomowo przyznawane. Proponuję by razem, demokratycznie przyjąć jakieś ramy, które potem będą dość autorytarnie przestrzegane, bez wyjątków.

Cytat: Henryk PrutheniaNiedługo wszystko ruszy z kopyta. A przy okazji chciałbym Panom przypomnieć, że to Wy nie jesteście aktywni. Ja staram się rozruszać nowe projekty, sterować Kyonem. I jakoś to leci. Nie mówiąc o tym, że pracuję nad noeymi całkowicie formami.
Wiemy, wiemy - problem jest w tym, że tylko tobie się chce, a raczej, że innym się nie chce.

Cytat: Henryk PrutheniaCo do ostatniej wojny na forum - proponuję na forum zawiesić politykowanie na miesiąc, by napięcie spadło. Do końca września mieć to gdzieś i żądnych chamskich odzywek. Ktoś zacznie, lub też odpowie - do końca tego miesiąca wyciszamy głos.
Jestem za. Jak to zda egzamin można by to próbować przedłużać.

Cytat: Henryk PrutheniaI jeszcze jedna sprawa: traktowanie nowych użytkowników - też bym karał jakieś chamskis odzywki wobec nich. Memy, memami, ale nie każdy je rozumie, co może zaciemnić zrozumienie tego.
Nawet już nie chamskie. Powinniśmy wobec nich zachowywać się całkowicie inaczej niż wobec nas - roztoczyć nad nimi parasol bezpieczeństwa, pokazywać co i jak. I tu samo witam nie wystarczy.

Cytat: CanisNo, chyba ze burde robie ja ;)...
  •  

Henryk Pruthenia

Oj, nie przesadzajmy, nie możemy się cackać z każdym nowym użytkownikiem jak z jajkiem. Właśnie, jajków, to jest jjjów nowych, nie trzeba na forum.

A ja jestem przeciwko forumofaszyzmowi.

Borlach

Też jestem za forumofaszyzmem, choć przeciw parasolowi bezpieczeństwa dla nowych. Trzeba ich z forum panującym tu klimatem oswajać i ich wdrażać, bez jakiegoś zbędnego chamstwa i szyderstw, ale nie można ich przed wszystkim chronić. Jak zostanie to duża szansa że to wartościowy członek społeczności, jak choćby taki Valyor czy Kazimierz. Jak jotjotowatość to nie żal

A co do aktywności to jak zapowiadałem - wracam 10 z Estonii/Finlandii i ruszam z Kyonem, potem Megakampanią czy nawet dawno obiecanym kursem
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Canis

Dobra, ale to co się odwala momentami jak nowy przyjdzie i się przywita jest karygodnie - ostrożniej z takimi. Wolałbym jednak, aby kurde ktoś został po roku.
  •  

커래얟쓰

Generalnie rzecz biorąc nie widziałem tutaj żadnej kłótni (serio gdzie się one odbywają...), ale generalnie z tego co o nich czytam odnoszę wrażenie że są 2 problemy. Pierwszym to ktoś lub ktosie siejące jadem drugie to osoby które po personalnych atakach mają dość i się wynoszą. Nie znam sytuacji ale wydaje mi się dość dziwne że osoby opuszczają bądź co bądź specjalistyczne forum na którym dzielą się wiedzą czy swoim hobby dlatego że wypłynęły jak mniemam jakieś polityczne brudy. Sam nie wiem jak mam to rozumieć, czy jest to jakiś "forumowy mem" albo jakaś moda- nie podoba mi się X i Y to odchodzę bo się pokłóciliśmy, co w sumie nie za dobrze by świadczyło o odchodzących, czy może po prostu nie ogarniam skali tego co się dzieje bo nigdy nie byłem tego naocznym świadkiem, czy nigdy mnie to nie dotyczyło.

Nie wchodząc w zbędne szczegóły, ani nie stając po niczyjej stronie- jak dla mnie można by otworzyć dział "Hyde park" co mam wrażenie widziałem na innych forach. Jeśli ktoś koniecznie chce robić szambo, lub po prostu podyskutować o takich tematach to tam. A wszelkie burdy, dyskusje poniżej poziomu, czy po prostu posty które tam powinny się znaleźć a wypłynęły gdzie indziej mogły by być po prostu przenoszone, usuwane względnie karane jeśli zajdzie potrzeba. Moim zdaniem było by to optymalne rozwiązanie, zachowanie miejsca na wojny (nazwijmy to forumową wolnością słowa) przy zachowaniu poziomu merytorycznego w innych działach...
Cytat: Borlach w Wrzesień 05, 2018, 12:34:50
Jak zostanie to duża szansa że to wartościowy członek społeczności, jak choćby taki Valyor czy Kazimierz. Jak jotjotowatość to nie żal
Miło mi. BTW o co biega z jotjowatością? Bo już chyba któryś raz to widzę
  •  

Dynozaur

Ale przecież taki "Hyde Park" już istnieje - nazywa się "Inne" (a w szczególności nitki "Shoutbox" i "Co was wkurwia"), a na dyskordzie jest to #polityka. A mimo to i tak niektórzy mają buldupy o to, co się dzieje w tym dziale.

Przenoszenie politycznych flejmów do innych działów to przecież rzadkość (i zawsze wiąże się z dużym potępieniem społeczności) - nawet ja, największy szkodnik, tego nie robię. Tak więc wydzielone miejsce na takie rzeczy istnieje i działa, ale i tak nie przeszkadza to niektórym w buldupieniu o to.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Henryk Pruthenia

Był kiedyś użytkownik JJJ który w noblangowatości przebił Jasnego Sfinksa.

Kazimierz

#204
Było ich dwuch!

EDIT: Jeden na Aerze, drugi na Kyonie. No, chyba, że to jeden i ten sam xD
  •  

Dynozaur

Postuluję odebranie funkcji moderatora obywatelowi Henrykowi Pruthenji.

Używa jej do bardzo niecnych celów.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Dynozaur w Wrzesień 29, 2018, 12:43:11
Postuluję odebranie funkcji moderatora obywatelowi Henrykowi Pruthenji.

Używa jej do bardzo niecnych celów.
Ale z banem to był żart przecież XD

spitygniew

On już z racji swoich poglądów nie powinien piastować tego stanowiska. Tyle jest tu aktywnych użytkowników, wiec czemu trzeba powierzać je akurat faszyście niekryjącego nienawiści i pogardy do połowy świata?
P.S. To prawda.
  •