Skargi na moderatorów i administrację

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Maj 21, 2013, 15:28:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

Widsið

Nie było mnie tutaj dosłownie moment, a tutaj standardowe piekiełko.

Szambo ostatnio wybija nadzwyczaj często i nie jestem przekonany, czy wynika to z tego, jaka jest administracja forum, czy jednak z tego, jacy są jego wszyscy użytkownicy. Wiecie, zawsze wydawało mi się, że przynajmniej część z was jest dorosła, wie kiedy przystopować, ogarnęła zasady netykiety, no wiecie - coś, co w pewnym wieku mimo wszystko powinno uchodzić za standard, a nie być wymuszane ostrzeżeniami, blokadami, czy innymi ograniczeniami dostępu. Jednocześnie, gdy tylko w historii tego forum pojawiały się próby wprowadzenia nieco surowszych zasad, spotykało się to z taką samą reakcją, jak teraz, kiedy zasady są, delikatnie mówiąc, łagodne: pojawiały się argumenty o odstraszaniu nowych, groźby opuszczenia forum, podnoszono larum o zabijaniu wolnej dyskusji. Świętych tu też nie ma, Ghoster, masz tu także za sobą dosyć długi okres, jak to ująłeś, "antyludzkich pieprzeń", udział w wyganianiu potencjalnie wartościowych członków naszej społeczności ma też każdy z nas, kto zamiast ignorować prowokacyjne posty, wdawał się z nimi w coś, co miało być chyba polemiką, a zawsze kończyło się durnymi pyskówkami.

Reakcję Jajeczka na +5 uważam za zdecydowanie przesadzoną, zwłaszcza że poziom ostrzeżenia spada z każdym dniem, a +5 nie daje nawet statusu obserwowanego, czyli nie wiąże się na dobrą sprawę z żadnymi konsekwencjami. Każde tego typu wypowiedzi będą teraz karane ostrzeżeniami na wyższym poziomie (przynajmniej +10). Jako że moje życie prywatne i zawodowe nie pozwala mi na taką szybkość reakcji, jaka by pomogła w wyprowadzeniu tego forum z manowców, ogłaszam nabór na dodatkowych moderatorów. Chciałbym, żeby każde podforum miało przynajmniej dwóch moderatorów, czuwających nad poziomem dyskusji i nad sobą nawzajem. Czekam na zgłoszenia.
  •  

Canis

No i to brzmi lepiej.
Zgłaszam się na moderatora.
  •  

Henryk Pruthenia

Też się zgłoszę - jestem na forze często, i nieraz zgłaszałem ataki botów, na długo przed tym, jak ktoś je usunie i zablokuje. No i oczywiście, tak jak większość czasu mi się to teraz udaje, nie będę brał udziału w tutejszych dysputach, powiedzmy, uzewnętrzniających.

Dynozaur

#108
Cytat: 密豪 w Marzec 25, 2018, 10:40:58
Powinniśmy po prostu konsekwentnie dawać punkciki. Zacząłem od +5 dla Dyna za podjęcie rękawicy i zwyzywanie Jajeczka.

Ej, to już przegięcie. Taki warn "poniewczasie", to nie fair. Jeżeli nawet uznać, że mi się nawet należało (choć się w moim odczuciu nie zależało - nie użyłem słów obraźliwych, a post odnosił się do tematu - nie był offtopowy), to trzeba to było zrobić od razu po poście, a nie po dłuższej chwili, pod dyktatem jakichś kilku użytkowników, wyraźnie dążących w stronę publicznego linczu.

Nie dając mi warna w owym momencie podjąłeś decyzję - trzeba być konsekwentnym. To twoje "powinniśmy dawać konsekwentnie punkciki" napisałeś już po fakcie, a prawo nie działa wstecz. Gdybym teraz napisał nowy post, zasługujący na +6, to ten dodatkowy warn miałby uzasadnienie. A teraz nie ma, bo to było wcześniej. Zresztą, Jajeczko sam wykropkował swoje posty, a więc sam "zamordował" całą dyskusję (jeszcze przed owym warnem) - nawiązywanie do niej dopiero teraz (a tem bardziej karanie za nią) jest już musztardą po obiedzie.

Tak więc, wnoszę o zdjęcie mi tych ostatnich +6 punktów (bo tyle rzeczywiście mi dałeś, a nie +5, jak deklarowałeś, co dodatkowo świadczy o bezprawności tego warna), jako nadanych bezprawnie. I tak mam przesrane z tymi warnami, więc naprawdę nie było to potrzebne. To już takie "kopanie leżącego", przypominające wręcz nękanie. W sumie mógłbym mieć to w dupie, +6 w tą czy drugą, ale tu chodzi tylko i wyłącznie o fakt - zrobiliście ze mnie kozła ofiarnego, a to zwyczajnie nie w porządku i mało eleganckie.

Jak pisał Widsið, tutaj nie ma świętoszków. "Tradycję" tego, co nazywacie "odstraszaniem nowych" (a co w rzeczywistości jest tylko wygodnym pieprzeniem - ja niejednokrotnie podawałem przyczyny, dlaczego nowych nie ma, ale wy nie chcieliście słuchać, wolicie trwać w swoim confirmation biasie [kurde, często ostatnio używam tego określenia, ale ono naprawdę owładnęło ostatniemi czasy naszym społeczeństwem], że to wszystko robi zły Dynozaur) nie ja rozpocząłem. Przede mną byli Koteł, Ciupak i paru innych, którzy dbali aby to forum wyglądało niewiele lepiej od Karaczanu. Okej, powinienem być od nich lepszy (zwłaszcza, że sam ich wówczas szkalowałem), przyznaję. Postaram się nie uzewnętrzniać tak bardzo tutaj (może sobie znajdę inne miejsce xD), jak to dalej wyjdzie - zobaczymy. Jedyne, co mogę obiecać, to że nie będę zaczynał takich tematów niesprowokowany, a moje obecne 50% (chociaż mam nadzieję, że moja powyższa prośba będzie spełniona i zostanie 44%) niech będzie tego jakimś gwarantem.

A na moderatora się zgłaszam (może do działu "Lingwistyka ogólna", ewentualnie podforum "Twórczość w użyciu" - ale tam się niewiele dzieje, więc mod chyba niepotrzebny). Bo chyba mogę - nie ma w poście Widsiða mowy o żadnych warunkach kandydatury. Że moja kandydatura odpadnie w przedbiegach i wywoła pewnie pusty śmiech reszty tutejszej społeczności to ja nie mam wątpliwości. Ale tutaj już tylko "chodzi o zasady, k**wa". Byłem i jestem pełnoprawnym użytkownikiem fora i wora pokutnego sobie włożyć nie dam.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Henryk Pruthenia

Ano, to prawda - powinno się podejmować decyzje od razu, i nie zmieniać zdania. Nie czytałem dalej, tylko pierwszą linijkę jego wypowiedzi, tak poza tym. :D

Canis

CytatOkej, powinienem być lepszy, przyznaję. Postaram się nie uzewnętrzniać tak bardzo tutaj (może sobie znajdę inne miejsce xD), jak to dalej wyjdzie - zobaczymy. Jedyne, co mogę obiecać, to że nie będę zaczynał takich tematów niesprowokowany, a moje obecne 50% (chociaż mam nadzieję, że moja powyższa prośba będzie spełniona i zostanie +45) niech będzie tego jakimś gwarantem.
Lepiej, żebyś tego dotrzymał, bo zaczynam tracić cierpliwość. Jak w ciągu roku zobaczę choć jeden dramat z twoją osobą w roli głównej, to sięgam osobiście po zabawki. Może i obecni admini/moderatorzy myślą poprawnie na doraźny wybuch ekscesów, ale ja widzę długie lata i lata i lata wylewania gnoju. Jak długo to było słuszne, miałem ubaw, tym razem, powinieneś się serio zająć tym, do czego to forum stworzono, albo sobie iść tam, gdzie jeszcze nie masz bana, i tam w pocie czoła na niego pracować.
  •  

Dynozaur

#111
No i kolejny nic nie wnoszący post, mający na celu tylko dalsze moralizowanie mnie i dalsze rozjeżdżanie już i tak nieżywej kobyły... Potwierdzacie wszystko to, co mówiłem wcześniej, a czego wy nawet nie raczyliście przeczytać.
Wy naprawdę powinniście mi być za to wszystko wdzięczni... Możecie się przy mnie wybielić, poczuć jak nieskazitelne aniołki xDDDD Kto da wam taki luksus, jak nie ja?

Canis, walą mnie twoje groźby i twoje zabawki. Co dalej zrobię - to zrobię (jak mówiłem, nie będę zaczynał flejmów niesprowokowany - trzymajcie mnie za słowo). Ale bądź pewien, że twoje groźby nie mają na to najmniejszego wpływu.

PS: Kiedy nowe squidy? xDDDDDD
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Canis

Przecież ty nawet nie wiesz jak squidy wstawiać, na pewno wszystko, czego cię nauczyłem od tamtych czasów, dawno zapomniałeś :}
  •  

Dynozaur

Ale nieśmieszne są te wasze nowe słowofiltry...

Wy mówicie o "odstraszaniu nowych", a tymczasem ktoś "na górze" bardzo się stara, aby zrobić z tego miejsca Vichan (podejrzewam, że to Canis taki śmieszek, z tym swoim tylnodźwiernym dostępem do silnika fora xDDD).
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Henryk Pruthenia

A jakie słowo ma cenzurę i kto to zrobił?

Obcy

Jakie filtry? Nie słyszałem, żeby tu kiedyś była stosowana jakaś cenzura prewencyjna. Tym bardziej że mamy tutaj względny forumoanarchizm (nie ma oficjalnego regulaminu, kary wynikają wyłącznie z powszechnie akceptowanych zasad współżycia społecznego).
  •  

Kazimierz

  •  

Canis

Wtf, rzeczywiście. Nie ja to ustawiałem....
  •  

Widsið

Ja ustawiłem, chciałem sprawdzić, jak szybko ktoś wróci do bullshitu. Nie dziwi mnie ani prędkość, ani kto to był. Cenzura zdjęta.

Tymczasem, nadal czekam na zgłoszenia do moderacji!
  •  

Canis

  •