Pieszczochy i bestyje

Zaczęty przez Hapana Mtu, Wrzesień 14, 2011, 14:47:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

Hapana Mtu

Czyli temat o zwierzętach. Doszedłem do wniosku, że warto by już teraz zebrać w jedno miejsce pojawiające się coraz liczniej osobliwości przyrodnicze naszego świata, jak również stworzyć miejsce dla propozycji nowych gatunków.
Myślę, że wprowadzając jakieś zwierze, zwłaszcza gatunek endemiczny, dobrze jest podać jego nazwę w jakimś lokalnym conlangu, to ułatwiłoby innym zapożyczenia.

Od Bartka mamy:
* słonie zielone;
* stadne tygrysy.

Ja od siebie proponuję:
* słonie błękitne - spokrewniony ze słoniem zielonym gatunek leśnego słonia o ubarwieniu (szaro)zielonym; w Gangrenii niemal wybity przez ludzi, dziś chroniony w rezerwacie; od krewniaka z zachodu odróżnia go mniejszy wzrost i dłuższa trąba w stosunku do reszty ciała;
* mamuty - a raczej inne, ale podobne zwierzęta; dość, by były duże, włochate, z kłami, mieszkały na północnym kontynencie i można było na nie polować;
* małe, stadne niedźwiedzie - udomowione zamiast/obok psów; po tarakańsku zwane loszotami (Λεϣεττα);
* meduzy ceglaste - meduza, z której ciała robi się cenny ceglastopomarańczowy barwnik; endemit żyjący w tym morzu koło wschodniego kontynentu, gdzie mam wyspę; lokalnie zwany tsih apfu.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Artaxes

Cytat* małe, stadne niedźwiedzie - udomowione zamiast/obok psów; po tarakańsku zwane loszotami (Лешетта)

Dobre. To przypomina mi rekonstrukcję. Ciekawym rozwiązaniem byłoby, gdyby w tym świecie żyły amficjony, przynajmniej te mniejsze.

Pingǐno

Mam nadzieję, że żadne z ziemskich zwierząt nie będzie na naszym świecie. :P
Będzie ciekawiej. ;D
  •  

Henryk Pruthenia

@up
Już wcześniej pisałem, że fauna i flora u mnie nie różni się niczym od tej europejskiej, więc... :D

Pingǐno

Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 14, 2011, 16:23:16
@up
Już wcześniej pisałem, że fauna i flora u mnie nie różni się niczym od tej europejskiej, więc... :D
Ochhh...
Nie lubię banalności.
  •  

Henryk Pruthenia

To odetnij sobie nos i wsadź w cztery litery.
Będziesz niepowtarzalny.

A ja będę nudnie europejski (a dokładniej wschodnioeuropejski) i tyle :)
Lubię to, a te kraje tworzę DLA SWOJEJ przyjemności, a nie, bo ktoś jakoś chce coś.

Hapana Mtu

Ewolucja tutaj poszła na tyle podobnie do ziemskiej, żeby wykształcić ludzi, więc większość istot powinna być na tyle-ile podobna do ziemskich. Co nie znaczy, że nie możemy sobie wymyślić kilku swoistych stworzeń, które będą nadawały specyfiki temu światu. Oczywiście w granicach rozsądku. Żółte myszy strzelające prądem z policzków nie przejdą.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Pingǐno

Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 14, 2011, 16:45:30
To odetnij sobie nos i wsadź w cztery litery.
Będziesz niepowtarzalny.

A ja będę nudnie europejski (a dokładniej wschodnioeuropejski) i tyle :)
Lubię to, a te kraje tworzę DLA SWOJEJ przyjemności, a nie, bo ktoś jakoś chce coś.

OŁNOŁ! :(((
  •  

Ghoster

Ktoś tu dzisiaj rzucił linkiem tej strony, właściwie zastanawiam się, czemu by na naszej planecie nie przywrócić takich wymarłych gatunków? Oczywiście nie wszystkich; kilka.
  •  

Pingǐno

Cytat: Ghoster w Wrzesień 14, 2011, 18:58:14
Ktoś tu dzisiaj rzucił linkiem tej strony, właściwie zastanawiam się, czemu by na naszej planecie nie przywrócić takich wymarłych gatunków? Oczywiście nie wszystkich; kilka.
hmm...
Ale te zwierzęta są dawne... Może tak dodać co nie co elementów ewolucji? xd

Ale można je wrzucić do Aeru, żeby nie było zbyt ziemsko. >:)
  •  

Anastazja Nemo

Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 14, 2011, 16:45:30
To odetnij sobie nos i wsadź w cztery litery.
Będziesz niepowtarzalny.

A ja będę nudnie europejski (a dokładniej wschodnioeuropejski) i tyle :)
Lubię to, a te kraje tworzę DLA SWOJEJ przyjemności, a nie, bo ktoś jakoś chce coś.


LUBIĘ TO !
Walk the dark path
Sleep with angels
Call the past for help
Touch me with your love
And reveal to me my true name
  •