Kolejny świat tworzony wspólnie - planeta Kepler 22-b

Zaczęty przez Spacepunker, Listopad 19, 2020, 18:22:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Spacepunker

Zainspirowany Aer'em i Kyon'em, proponuję, aby stworzyć razem kolejny świat. Tym razem wydarzenia działyby się na faktycznie istniejącej planecie Kepler 22-b, na której może istnieć życie. Standardowo tworzymy państwa, języki itp. itd.
  •  

Henryk Pruthenia

Jakie założenia? Jaki setting? Mapy? Co z grawitacją?

Spacepunker

#2
Założenia: planeta Kepler 22-b, życie z panspermi, technologia na poziomie XVI wieku, trochę fantasy. Ogólnie akcja jest na na prawdę istniejącej planecie
Grawitacja: 2,4 raza silniejsza od ziemskiej
Mapa: w załączniku mapa świata bez państw
  •  

Henryk Pruthenia



Henryk Pruthenia

Przykro mi mówić, ale jest naprawdę szkaradna. :p

Granice kontynentów i mórz nie są nigdy przypadkowe jak tutaj.

Spacepunker

Granice są oparte na prawdziwych, bo to jest mapa kepler-22-b który na prawdę istnieje
  •  

Henryk Pruthenia

Ja rozumiem, że to istnieje, ale na pewno nie mamy jego mapy, więc mapa jest nieprawdziwa.

Caraig

Ale właściwie.... po co to mnożyć? Jeden wspólny projekt naraz chyba wystarczy, a już to jest trudne do podtrzymania, a co dopiero dwa w tym samym czasie.
  •  

BartekMun

#9
Jest to dobry pomysł. Tylko a) Masa nie równa się wielkość, to że Kepler-22b ma wielkość 2.4 Ziemii, to nie znaczy że taka jest masa, to masa Kepler-22b to 208 780 000 000 000 000 000 000 000 kg, czyli 0.11 MJ (mas Jowisza), b) Kepler-22b to wodny świat, to Pacyfik na sterydach, a więc założenie, że 10% powierzchnii to lądy jest bardzo śmiałe, to bardziej wyspy, wystające co jakiś czas z oceanu, który obejmuje całą planete, i były by bardzo podobne do tych na Pacyfiku, stad ''Pacyfik na sterydach''. Ale można było by to zrobić, tyle że woda byłaby ważnym punktem w większości tutejszych religii, dlatego ja bym założył że Kepler-22b ma księżyc lub dwa, by móc tworzyć pływy. Swoją drogą, wyobraź sobie, jakimi świetnymi pływakami byłoby życie na tej planecie, oraz ile słów z wodą potrafiliby utworzyć.

I widze, że mapa oparta na tej z Age of Civilizations II
  •