Zarządzanie forum > Przywitalnia - dla nowych
Po co tworzycie pisma i języki?
Rémo:
Hej! Nie wiedziałem gdzie to dać, a że tutaj jestem najczęściej to zakładam ten temat tutaj. Dlaczego zapisujecie coś swoim pismem/językiem, a nie na przykład alfabetem łacińskim jak to mamy my Polacy w zwyczaju?
Ja piszę w moim piśmie lub (rzadziej) języku, żeby (najważniejsze) nikt nie odczytał mojego pamiętnika. Dlatego, że lubię to robić i ładnie to wygląda. Bo lubię być inny i pisanie alfabetem łacińskim jest dla mnie nudne... xD A wy? Jakie macie powody?
tob ris tob:
Bo jak pokazuję komuś tekst zapisany po dwuokniańsku, to pyta się: "Rosyjski?". Muahahaha, mistrz zła.
Aureliusz Chmielewski:
--- Cytat: Remo :] w Czerwiec 02, 2012, 11:09:47 ---Bo lubię być inny
--- Koniec cytatu ---
HIPSTERĘ
--- Cytuj ---a nie na przykład alfabetem łacińskim jak to mamy my Polacy w zwyczaju?
--- Koniec cytatu ---
Cyrylica jedynym słusznym sposobem zapisu języka polskiego :D
Hm, chyba efekt nudy z tymi pismami. Zazwyczaj na religii coś bazgram i tak kolejne pismo leci. Coś udoskonalam itd. :D
Języki lubię, uznałem, że fajnie będzie stworzyć coś swojego. Fajne jest nadawanie językowi charakteru, akcentu, ideologii, etymologii, innych fajnych pierdołek, dzięki którym rozwijamy swoją wyobraźnię. (No i wiedzę)
тобрiстоб, true story xD
CookieMonster93:
Tworzenie własnych języków ma wieeele zalet. Jest to pewnego rodzaju ucieczka w świat fantazji, nie żeby mi było źle na normalnym świecie, ale fajnie jest pofantazjować. :) Poza tym na pewno jest to rozwijające zajęcie, można się podczas tego wiele nauczyć. Poza tym fajnie jest, gdy można stworzyć coś dokładnie tak, jak mi się to podoba.
A dlaczego to robię? Sam nie wiem, lubię to po prostu. Zawsze lubiłem obce języki, a że nie mam możliwości w małym mieście uczenia się ich (co się zmieni, jak pójdę na filologię po wakacjach ^^), to chyba po prostu tworzę je, bo mam potrzebę "obcowania" z innymi językami.
Rémo:
Z tego co widzę to chyba każdy conlanger lubi języki obce. :)
Nawigacja
[#] Następna strona
Idź do wersji pełnej