Kyon, Epizod 1: Świt Narodów

Zaczęty przez Canis, Styczeń 09, 2016, 12:54:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

Canis

Przede wszystkim, czy ktoś kto opanował Space Engine jest w stanie wygenerować mapy o rozdzielczości większej niż 2048x2048? Mi się karta graficzna przy tym wykłada, ale kiedyś robiłem większe mapy.
  •  

Pluur

Cytat: Widsið w Styczeń 12, 2016, 19:41:37
Przy okazji robienia tej mapki z granicami, może się pokusisz o wytyczenie jakchś przybliżonych szlaków handlowych?
Spokojnie! ;)
Będzie kilka mapek w miarach możliwości mych. Pytanko jedno jeszcze do was mam: szczyty wyeliminować w mapie politycznej?

Cytat: Canis w Styczeń 12, 2016, 20:12:04
Przede wszystkim, czy ktoś kto opanował Space Engine jest w stanie wygenerować mapy o rozdzielczości większej niż 2048x2048? Mi się karta graficzna przy tym wykłada, ale kiedyś robiłem większe mapy.
Ta na której robię polityczną mapę (tj. na podstawie tej klimatycznej HP) jest (póki co) bardzo dobra.
  •  

Pluur

Podwojenie, bo inkszy temat:

CytatKażde dziecko w wieku ok. 28 lat idzie do podstawowej szkoły (...)
35 urodziny to dla młodych Murów ważna data (...)
W wieku 49 lat osiąga się w Murii pełnoletniość.

Rozumiem, że chodzi o lata nie ziemskie, a na planetskie? Gdzie jeden rok ziemski to nieco ponad 4,8 lat planetskich? Jeżeli tak, to chyba dość szybko Murowie dorastają i się uczą.
  •  

Todsmer

  •  

Canis

To dwa razy większa niż ta, na której teraz jedziemy, ustaw odpowiednie parametry (pamiętaj o rzekach) i wrzuć 4K na forume. Interesuje nas ta ogólna mapa gieograficzna, ale również i mapa konturowa.

Z góry dzięki!
  •  

Spiritus

Cytat: Pluur w Styczeń 12, 2016, 20:23:03
Podwojenie, bo inkszy temat:

CytatKażde dziecko w wieku ok. 28 lat idzie do podstawowej szkoły (...)
35 urodziny to dla młodych Murów ważna data (...)
W wieku 49 lat osiąga się w Murii pełnoletniość.

Rozumiem, że chodzi o lata nie ziemskie, a na planetskie? Gdzie jeden rok ziemski to nieco ponad 4,8 lat planetskich? Jeżeli tak, to chyba dość szybko Murowie dorastają i się uczą.
No, nie powiedziałbym.
1 rok w conworldzie trwa 136,35 dnia ziemskiego, czyli ~37% roku ziemskiego. 28 lat to około 10,5 lat, 49 to ponad 18. Cały nauczania podstawowego trwa prawie 8 lat ziemskich, czyli każdy z etapów trwa około 3,9 roku ziemskiego. Ale chyba zmienię początek edukacji z 28 do 21 roku życia, co wydłużałoby czas podstawowej nauki do nieco ponad 10 lat.
  •  

Pluur

CytatNo, nie powiedziałbym.
1 rok w conworldzie trwa 136,35 dnia ziemskiego, czyli ~37% roku ziemskiego. 28 lat to około 10,5 lat, 49 to ponad 18. Cały nauczania podstawowego trwa prawie 8 lat ziemskich, czyli każdy z etapów trwa około 3,9 roku ziemskiego. Ale chyba zmienię początek edukacji z 28 do 21 roku życia, co wydłużałoby czas podstawowej nauki do nieco ponad 10 lat.

Czyżbym źle założył, że rok trwa na naszej planecie 75 dni?
  •  

Spiritus

Cytat: Pluur w Styczeń 12, 2016, 21:59:56
CytatNo, nie powiedziałbym.
1 rok w conworldzie trwa 136,35 dnia ziemskiego, czyli ~37% roku ziemskiego. 28 lat to około 10,5 lat, 49 to ponad 18. Cały nauczania podstawowego trwa prawie 8 lat ziemskich, czyli każdy z etapów trwa około 3,9 roku ziemskiego. Ale chyba zmienię początek edukacji z 28 do 21 roku życia, co wydłużałoby czas podstawowej nauki do nieco ponad 10 lat.

Czyżbym źle założył, że rok trwa na naszej planecie 75 dni?
Tak.
Rok trwa nieco ponad sto trzydzieści sześć dni ziemskich, więc po podzieleniu przez 1,8 z groszami (długość dnia w conworldzie) - siedemdziesiąt pięć dni planetarnych.
  •  

Pluur

CytatTak.
Rok trwa nieco ponad sto trzydzieści sześć dni ziemskich, więc po podzieleniu przez 1,8 z groszami (długość dnia w conworldzie) - siedemdziesiąt pięć dni planetarnych.
No właśnie o takie też mi chodziło.. I nie 75 dni, a 75 dni z kawałkiem.
  •  

Spiritus

Cytat: Pluur w Styczeń 12, 2016, 22:13:53
CytatTak.
Rok trwa nieco ponad sto trzydzieści sześć dni ziemskich, więc po podzieleniu przez 1,8 z groszami (długość dnia w conworldzie) - siedemdziesiąt pięć dni planetarnych.
No właśnie o takie też mi chodziło.. I nie 75 dni, a 75 dni z kawałkiem.
No wiem, wiem, napisałem tak ogólnie.
Teraz już chyba wiem, o co ci chodzi - o to, że dni nauki jest mało? Jest w tym trochę prawdy. Z drugiej strony pamiętaj, że to nie XXI wiek, więc wolnego jest znaaacznie mniej, a jeszcze do nauki jest również o wiele mniej.

Zresztą, zastanawiałem się, że tak długa doba musiałaby mieć swój wpływ na kulturę - na pewno bardzo rozwinięty byłby zwyczaj siesty a ludzie spaliby w dwóch blokach (poza tym, Ziemianie też dobrze znają spanie w dwóch blokach - to dopiero rozwój elektryczności doprowadził do sypiania w wyłącznie jednym długim bloku w nocy).
  •  

Canis

>bądź tymplanetczykiem
>doba trwa 44h
>skończ gównianą akademię sztuki
>idź do średniowiecznego McDolana
>pracuj 30h na dobę serwując mcglyptodonta
  •  

Pluur

CytatTeraz już chyba wiem, o co ci chodzi - o to, że dni nauki jest mało? Jest w tym trochę prawdy.
Powiedzmy... Machnąłem się w obliczeniach.
  •  

Canis

Cytat: Todsmer w Styczeń 10, 2016, 13:45:56
Cytat: Canis w Styczeń 10, 2016, 13:03:31
ΤΗΛΕΑ ΤΑ Ι ΙΝΓΙΟΜΕΥΡΑΤΟΑ Υ ΤΑΝΓΥΑ
/'tejlea ta‿i 'injomeu'ratoa i 'taŋwa/

Sorry że nie odnoszę się do całego postu, ale to mi się rzuciło w oczy. W grece (piśmie) [ŋ] byłoby raczej zaznaczone jako ΓΓ. Chyba że ta kombinacja jest już zarezerwowana :)

Btw, zauważyłem pewną ciekawostkę na twoim terytorium. Na południowej wysepce na środku oceanu masz wulkan z powierzchniowym jeziorem lawy.
Niezłe znalezisko.
Co do ΓΓ, jo, byłoby bardziej zgodne z greką, ale celowo unikam liter i dwuznaków bardzo charakterystycznych dla greki (np. sigmy), chyba z wyglątkiem ф.
  •  

Canis

Jaka będzie rozsądna populacja narodów dla poszczególnych poziomów rozwoju?
  •  

Pluur

Wedle danych wikipedyjnych, a przez to z tych możemy założyć, że na całej planecie żyje ~500.000.000 ludzi. Czytając dalej możemy przyjąć stosunki dla danych stopni rozwoju:
poziom 1: 5
poziom 2: 4
poziom 3: 3
poziom 4: 2
poziom 5: 1,5-2

Co wy na to?
  •