Kyon, Epizod 1: Świt Narodów

Zaczęty przez Canis, Styczeń 09, 2016, 12:54:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pluur

Cytat: Borlach w Wrzesień 26, 2016, 21:05:03
Robi ktoś w ogóle uaktualnienie do politycznej mapy Kyonu?

Niby ja się zajmowałem, ale po zaznaczaniu posiadłości HP na północy (multum placówek) odechciało mi się, a i u mnie kilka zmian zaszło, jak HP w końcu to poprawi to mogę się tym zająć dalej...
  •  

Canis

Mi się szczerze mówiąc odechciało prowadzić Sechton. Ktoś by chciał to przejąć?
Jak nie, to Tangia zrobi tam absolutne pobojowisko.

(tzn. i tak zrobi i zacznie kolonię kontynentalną, ale może ktoś będzie chciał przejąć jakiś procent ziem na własność?)
  •  

Pluur

Cytat: Canis w Wrzesień 27, 2016, 00:15:30
Mi się szczerze mówiąc odechciało prowadzić Sechton. Ktoś by chciał to przejąć?
Jak nie, to Tangia zrobi tam absolutne pobojowisko.

(tzn. i tak zrobi i zacznie kolonię kontynentalną, ale może ktoś będzie chciał przejąć jakiś procent ziem na własność?)

Czyli posuwamy historię do przodu, czy jeszcze za wcześnie? (Jestem zdania, że za wczas)
  •  

Canis

Cytat: Pluur w Wrzesień 27, 2016, 17:20:14
Cytat: Canis w Wrzesień 27, 2016, 00:15:30
Mi się szczerze mówiąc odechciało prowadzić Sechton. Ktoś by chciał to przejąć?
Jak nie, to Tangia zrobi tam absolutne pobojowisko.

(tzn. i tak zrobi i zacznie kolonię kontynentalną, ale może ktoś będzie chciał przejąć jakiś procent ziem na własność?)

Czyli posuwamy historię do przodu, czy jeszcze za wcześnie? (Jestem zdania, że za wczas)
Powiedzmy, że to są plany na przyszłość...
Co do czasu, mamy w ogóle jakiś kalendarz? Jest wśród nas jakiś umysł ścisły z dostępem do Spage Engine?
  •  

Pluur

CytatCo do czasu, mamy w ogóle jakiś kalendarz? Jest wśród nas jakiś umysł ścisły z dostępem do Spage Engine?

Dzień jest dużo dłuższy od ziemskiego (1,813 dnia = ok. 44h), a rok dużo krótszy (136,35 dni ziemskich) - że zacytuję z wiki

Ja zrobiłem to tak, że kalendarz ma sobie 135 dni, z 27, 5-dniowymi tygodniami oraz co rok dodaje się jeden lub dwa dni w celu dopełnienia nierówności. No a jeden dzień to owe ~44 godziny.
  •  

Canis

Nie, chodzi mi o zunifikowany kalendarz dla nas, graczy, a nie o ten z poszczególnych krajów.
Kalendarze mogą być różne.
  •  

Todsmer

Cytat: Pluur w Wrzesień 28, 2016, 20:44:08
Ja zrobiłem to tak, że kalendarz ma sobie 135 dni, z 27, 5-dniowymi tygodniami oraz co rok dodaje się jeden lub dwa dni w celu dopełnienia nierówności. No a jeden dzień to owe ~44 godziny.
Coś chyba się nie lubisz z matematyką.
  •  

Pluur

#307
Cytat: Todsmer w Wrzesień 28, 2016, 21:46:52
Cytat: Pluur w Wrzesień 28, 2016, 20:44:08
Ja zrobiłem to tak, że kalendarz ma sobie 135 dni, z 27, 5-dniowymi tygodniami oraz co rok dodaje się jeden lub dwa dni w celu dopełnienia nierówności. No a jeden dzień to owe ~44 godziny.
Coś chyba się nie lubisz z matematyką.

Przeciwnie? 1 rok Kyoński = 135 dni Ky = 27 tygodni Ky (1 tydzień Ky = 5 dni Ky), (1 dzień Ky = ~44 godziny ziemskie) Cóż w tym błędnego?
  •  

Todsmer

Dane na wiki wskazują że jeden tamtejszy rok to 136.35 dni ziemskich, a jedna doba to 1,813 dni ziemskich (co w przybliżeniu równe jest 43.5 godzinom). Z tego wynika jasno, że jeden tamtejszy rok to w przybliżeniu 75.2 tamtejszych dni (dokładniejsze przybliżenie to 75.207).

Dziękuję, dobranoc.
  •  

Todsmer

Btw, jeśli chodzi o ten kalendarz dla graczy.

Przyjmijmy rok zerowy 1000 lat kyońskich temu (jeśli mamy przyjąć dokładniejszą datę, to 23.12.2015, czyli pierwszym postem Canisa dotyczącym naszego konworldu). Każdy rok trwa 75 dni, a co piąty rok 76 dni. a co 150 lat rok ma 77 dni. (co raczej dokładnie określi rok mający długość 75.207 dni kyońskich)
  •  

Todsmer

Sorry za potrójny post.

Dla pedantów można doliczać jeden dzień co 3000 lat, dalej liczyć nie pozwala dokładność danych (przy obecnych danych po korekcie co 3000 lat lata nie będą się rozjeżdżać).

I jak się ten kalendarz Wam podoba?
  •  

Borlach

Mi się jak najbardziej podoba (zwłaszcza że sam bym tego nie wyliczył). Chyba nawet kalendarz ajdynirański oprę w dużej mierze na tym.
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Canis

Cytat: Todsmer w Wrzesień 30, 2016, 00:25:35
Btw, jeśli chodzi o ten kalendarz dla graczy.

Przyjmijmy rok zerowy 1000 lat kyońskich temu (jeśli mamy przyjąć dokładniejszą datę, to 23.12.2015, czyli pierwszym postem Canisa dotyczącym naszego konworldu). Każdy rok trwa 75 dni, a co piąty rok 76 dni. a co 150 lat rok ma 77 dni. (co raczej dokładnie określi rok mający długość 75.207 dni kyońskich)
Przydałby się skrypt na kalendarz... może nawet w Excelu się da...
  •  

Borlach

Cytat: Pluur w Wrzesień 26, 2016, 22:08:40
Cytat: Borlach w Wrzesień 26, 2016, 21:05:03
Robi ktoś w ogóle uaktualnienie do politycznej mapy Kyonu?

Niby ja się zajmowałem, ale po zaznaczaniu posiadłości HP na północy (multum placówek) odechciało mi się, a i u mnie kilka zmian zaszło, jak HP w końcu to poprawi to mogę się tym zająć dalej...

Z tego co widzę HP wstawił poprawioną wersję starej mapy na wiki
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Todsmer

Cytat: Canis w Październik 02, 2016, 01:42:38
Przydałby się skrypt na kalendarz... może nawet w Excelu się da...
W załączniku apki konsolowe, odpalajcie .exe w folderze.

Niestety, z powodu ograniczeń środowiska nie da się (tzn da się, ale mi się nie chce z tym bawić) policzyć dat kyońskich dla naszych dat p.n.e (jak i od 10000 r.n.e wzwyż :) )

Limit rozciąga się od kyońskich dat 37.-4398 do 64.22386, czyli i tak chyba wystarczająco. Aha, i jest rok zerowy :)
  •