Conlangowe grafiki

Zaczęty przez zavadzky, Sierpień 21, 2011, 12:54:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

BartekChom

  •  

Pingǐno

Cytat: BartekChom w Sierpień 22, 2011, 21:35:53
Cytat: Pingijno w Sierpień 22, 2011, 19:34:48Jak ty cholernie przesadzasz. :D
Dlaczego?
Nie wiem jak ty, ale ja już nie chcę rozwijać tematu o tym, które kształty da się wypełnić, a które nie.
  •  

Feles

Wracając do tematu, wymyśliłem dziś flagę dla jednego ze swoich języków...

... i nie byłoby w tym nic niezwykłego, ale ów język nie ma jeszcze stworzonego słownictwa ani nawet stabilnej nazwy.

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Pingǐno

Cytat: Feles w Sierpień 22, 2011, 23:38:12
Wracając do tematu, wymyśliłem dziś flagę dla jednego ze swoich języków...

... i nie byłoby w tym nic niezwykłego, ale ów język nie ma jeszcze stworzonego słownictwa ani nawet stabilnej nazwy.
Chyba pobiłeś mój system tworzenia języków. :P

Ale kolory flagi mi się podobają.
  •  

Ghoster

#19
[...........]
  •  

Feles

Cytat: Ghoster w Sierpień 23, 2011, 10:56:16Feles - Te kolory mają jakieś znaczenie?
Niebień i zieleń jako barwy naturalne na krajobrazie - niebo i ziemia, kolor nieba i kolor roślin.
Patrząc na planetę: oceany i lądy.
Również: umiarkowanie i naturalizm języka.
Białe pasy symbolizują jasność umysłu, neutralność i prostotę.

Jest również podtekst matematyczny: 2, 3, 5 jako najmniejsze (dodatnie) liczby pierwsze oraz trzy kolejne elementy ciągu Fibbonaciego.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Asgair

#21
Cytat: Ghoster
asgair - Wychodziły by na to, że ayin zapisujesz literką "c", nie powiem, oryginalne.
Niestety, nie całkiem - w somalijskim też tak jest.

Przy okazji: grafika z tekstem Artykułu I UDHR (zapis arabski, styl diwani):

  •  

Ghoster

#22
[...........]
  •  

spitygniew

Cytat: Dynozaur w Sierpień 22, 2011, 09:39:40
To JEST pentagram, tylko zamalowany w środku.
Ty się chyba naoglądałeś ChristusVincit-tv...
P.S. To prawda.
  •  

Ghoster

#24
[...........]
  •  

Rémo

Cytat: Ghoster w Sierpień 25, 2011, 18:40:04
Ok, znów coś z Tochsztryszu - to jest pisma Jyżzyńskiego. Przepraszam za krzywicę ogarniającą ten tekst, ale nie jestem raczej przyzwyczajony do pisania myszką w Gimpie, a innych możliwości akurat moje materiały domowe nie dopuszczają. xd


bardzo fajne  ;-D Może zaczerpnę kiedyś z tego inspiracje, ale jedną z tych liter jakbym kiedyś widział!  ::-)
Pozdrawiam! :)
  •  

Ghoster

#26
[...........]
  •  

Rémo

Cytat: Ghoster w Sierpień 25, 2011, 20:46:51
Zapewne chodzi ci o tego zawijasa w trzeciej linijce w drugim słowie; trzecia litera (lub - uznając determiner respektowy za literę - czwarta). Odpowiem już; tak, było to inspirowane Wojniczem. Reszta jest raczej mojego autorstwa, chociaż [ʊ] zainspirowane było arabską hamzą a ligatury (w tym tekście jest tylko jedna, w ostatnim słowie; przedostatnia litera) pismem Amjati z forum CBB.

No tak myślałem, że gdzieś to widziałem (codziennie przeszukuje internet, szukając "sztucznych pism", naprawdę dużo informacji dostarczył mi ten wątek na jednym elfickim forum  :-P   http://www.elendili.pl/viewtopic.php?t=3267
Ps. Do załącznika dałem, wg. mnie najładniejsze pismo ze wszystkich, które tam są  ;-D (Nie mojego autorstwa)
Pozdrawiam! :)
  •  

Vilén

Cytat: Remo :] w Sierpień 25, 2011, 21:00:24
Ps. Do załącznika dałem, wg. mnie najładniejsze pismo ze wszystkich, które tam są  ;-D (Nie mojego autorstwa)
O, klon takiego pisma na ,,t"...
  •  

Rémo

Cytat: Ⓐ Vilén w Sierpień 25, 2011, 21:04:57
Cytat: Remo :] w Sierpień 25, 2011, 21:00:24
Ps. Do załącznika dałem, wg. mnie najładniejsze pismo ze wszystkich, które tam są  ;-D (Nie mojego autorstwa)
O, klon takiego pisma na ,,t"...

Tak, sam autor tego pisma tak napisał  :-P Ale i tak fajne  :-D
Pozdrawiam! :)
  •