Zaraza - Nowy projekt forumowy - Przygotowania

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Wrzesień 23, 2017, 15:31:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Hah, super! Każdy powinien napisać takie dzienniki!
Co myślicie o właśnie takim zbiorze? Każdy pisze po parę! :)

Henryk Pruthenia

Można by dodać na wiki nowy podrozdział "Komunikaty"! Co Wy na to? :)

Tqr, złącz, nie chciałem by przepadło :)

Ліцьвін

#167
Fajne w sumie też myślałem wcześniej nad jakąś taką relacyjką z Podlasia. Chyba jednak napiszę:

Chto wy? Nowiście, ze Mazoŭsza pryjechali? U was toże ŭsi ljudzie pamarli jak i ŭsiudy poza naszym Padliaszszam? Panie, żebyście wy wiedali szto tut działacca! Ŭsi ljudzie pamierali, my ŭsi dumali, szto ŭżo nasz kaniec i ino da mohiłek nam iści treba! Alie tady pryjszli jani radziemawiery jak jani siabie nazywajucca. Hawaryli nam szto kożny chto chaczu prażyć musi bieham uciekać da Bieławieskaj Puszczy! Bolsz ljudzi im nie dała wiery alje jani tylko pamirali i pamirali, Panie szto tut wyprawiałacca, aż strach razmaŭljać! Alje ja im daŭ wieru i pajszoŭ z majaj żonkaj i dziatkami k puszczy. Ku zdziwieńniu bolszaści ljudziej ŭ puszczy nichto nie pamiraŭ! Pasłyszeli my szto ŭsi ŭ carkwie ci kaściole padli trupam! Tedy radzimawiery pawiedzieli nam szto heta kara za wycinańnie puszczy! I szto jak my chaczemy preżyć musimy praprosić maci pryrodu i poczać żyć z niaj ŭ harmonii, szto heta aposzniaja szansa dlja nas by naprawicca! Ja jużem ŭżo daŭno dumaŭ szto hetaj szyszku ŭżo daŭno pawinien piaron boski trafić i taho maciarewicza i kaczora toże za to szto jani z naszym krajem wyprawiali! Panie! I akazałusia, szto nie Boh jakiś czuży z pustyni pra nas dumaje ino Bohi naszyje rodnyje zabytyje prez nas! I niadoŭha my dawiedzielicca szto szyszku sapraŭdna piaron trafiŭ! Była pra hetym ŭ radyju, ŭsi z puszczy światawali, szto sprawiedliwaść bożaja stałasia! Ciapier mamy szansu adnawicca i żyć pa sapraŭdnamu! No zachodźcie wy, jużem my wam jakujś rabotu zare znajdziemy. Nie mażecie bycca pra suchym pysku, treba sztoś rabić kali chaczecie prażyć!

Hienadź z pod Narewki

Starałem się na jakąś gwarę tamtejszą choć wiem, że tak nikt raczej nie mówi ino to bardziej jakaś trasianka ale dobra chyba może być dla klimatu? xD

Litewski = Białoruski
  •  

Henryk Pruthenia


Kazimierz

Jedna noc i cztery nowe strony :D
Czyżby Kyon umarł?
  •  

Henryk Pruthenia

Nie bójcie się, ja o Kyonie nie dam zapomnieć :)

Todsmer

Te liczby ludności, która przetrwała, to są sprzed głodu, prawda? Tylko tych, którzy zginęli z zarazy? Na pewno dla państw niezarażonych tak jest :)
  •  

Henryk Pruthenia

Dla niezarażonych na pewno. Co do reszty - to może ustalimy, że każdy interpretuje to po swojemu, co?

Kazimierz

#173
Przebieg wypadków na Bałkanach

Zaraza zastała Bałkany bardzo podzielone. Narody były do siebie wrogo nastawione, w każdej chwili mogła wybuchnąć nowa wojna. I w tych niepewnych czasach, pewnego dnia zaczęły docierać wiadomości o niegroźnej chorobie rozprzestrzeniającej się w Azji. Początkowo nikt się tym nie przejmował, w końcu ile w ostatnich latach było podobnych doniesień? Zwykle nie wynikało z tego nic złego, więc nic nie wskazywało na to, że tym razem będzie inaczej. Ludzie mieli dość własnych problemów. Wtedy się zaczęło. Z początku niegroźna choroba nagle zaczęła bezlitośnie zabijać. Azja wyludniała się bardzo szybko, w telewizji pokazywano reportaże z tamtejszych pustoszejących miast. Kiedy zaraza dotarła do Turcji ludzie wpadli w panikę, wybuchły zamieszki, na ulicach zrobiło się niebezpiecznie, ludzie masowo uciekali na zachód. Kiedy rząd Bułgarii zarządził całkowite zamknięcie granic, było już za późno, zaraza dotarła i tam. Ludzie zaczęli umierać na ulicach plując krwią. Wkrótce to samo zaczęło dziać się w innych bałkańskich państwach. Rządy ogłaszały kwarantannę zakażonych, jednak brak współpracy w tym względzie między państwami właściwie zniweczył ich wysiłki i umożliwił znaczne rozprzestrzenienie się zarazy. Choroba atakowała nagle i zabijała bardzo szybko, wkrótce umarła większość ludzi. Jedyną nadzieją było lekarstwo, nad któryn pracowali naukowcy z całego świata, oraz modlitwa. W Czarnogórze setki ludzi przybyły do miasta Nikšić stanowiącego jedno z najświętszych miejsc dla prawosławia, natomiast katolicy przbywali do Międzygórza. Modlili się także Albańczycy, prosząc Allaha o ratunek. I wtedy stało się! Udało się wreszcie wspólnym wysiłkiem naukowców z całego świata uzyskać lekarstwo, które natychmiast zaczęło być rozprowadzane. Niedługo potem choroba została całkowicie zniszczona. Nie był to jednak koniec trudności, z jakimi musieli zmierzyć się mieszkańcy Bałkanów.

cdn.
  •  

Ліцьвін

Fajne choć myślałem, że postawisz na Międzygórze w Bośni. Bardziej by to pasowało do idei zjednoczenia się Jugosławian. :v

Litewski = Białoruski
  •  

Kazimierz

#175
Cytat: マシオ w Wrzesień 26, 2017, 18:20:07
Fajne choć myślałem, że postawisz na Międzygórze w Bośni. Bardziej by to pasowało do idei zjednoczenia się Jugosławian. :v
W sumie racja, nawet chciałem o tym napisać, ale jakoś zapomniałem (i o Bośni w ogóle) xD

Chociaż zjednoczenie nie będzie aż tak związane z religią.
  •  

Henryk Pruthenia


Ліцьвін

Cytat: Kazimierz w Wrzesień 26, 2017, 18:22:46
Cytat: マシオ w Wrzesień 26, 2017, 18:20:07
Fajne choć myślałem, że postawisz na Międzygórze w Bośni. Bardziej by to pasowało do idei zjednoczenia się Jugosławian. :v
W sumie racja, nawet chciałem o tym napisać, ale jakoś zapomniałem (i o Bośni w ogóle) xD

Chociaż zjednoczenie nie będzie aż tak związane z religią.
No ale te objawienia aż się proszą o wykorzystanie. :v

Litewski = Białoruski
  •  

Kazimierz

Cytat: マシオ w Wrzesień 26, 2017, 18:31:06
Cytat: Kazimierz w Wrzesień 26, 2017, 18:22:46
Cytat: マシオ w Wrzesień 26, 2017, 18:20:07
Fajne choć myślałem, że postawisz na Międzygórze w Bośni. Bardziej by to pasowało do idei zjednoczenia się Jugosławian. :v
W sumie racja, nawet chciałem o tym napisać, ale jakoś zapomniałem (i o Bośni w ogóle) xD

Chociaż zjednoczenie nie będzie aż tak związane z religią.
No ale te objawienia aż się proszą o wykorzystanie. :v
Sama idea zjednoczenia może nie wyjść z religii, ale później zostać niejako "podbudowana" przez część ludzi.
  •  

Ліцьвін

#179
No wiem, wiem tak tylko mówię, że mogą posłużyć za taki smaczek w stylu jakichś nawiedzonych wieszczów końca świata albo coś. xD
O, a to wręcz idealnie pasuje do zaprzestania wojen religijnych jeśli ludzie te objawienia wezmą na serjo: ,,Wszystkie religie są równe i można osiągnąć zbawienie w każdej religii. To ludzie stworzyli podziały religijne, gdy Bóg panuje nad nimi wszystkimi. Należy szanować wyznanie każdego i respektować jego sumienie. Duch Boży działa we wszystkich wspólnotach, nawet jeśli nie wszędzie z taką samą mocą"

W ogóle może wziąłbyś Papuo-Filipiny i/lub Amerykę Łacińską to akurat by było wszystko obsadzone? Czy nie chcesz? :v

Litewski = Białoruski
  •