Zaraza - Nowy projekt forumowy - Przygotowania

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Wrzesień 23, 2017, 15:31:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kazimierz

#180
Mógłbym wziąć Papuę i Madagaskar, jeśli wolny.

Cytat: マシオ w Wrzesień 26, 2017, 18:45:22
No wiem, wiem tak tylko mówię, że mogą posłużyć za taki smaczek w stylu jakichś nawiedzonych wieszczów końca świata albo coś. xD
O, a to wręcz idealnie pasuje do zaprzestania wojen religijnych jeśli ludzie te objawienia wezmą na serjo: ,,Wszystkie religie są równe i można osiągnąć zbawienie w każdej religii. To ludzie stworzyli podziały religijne, gdy Bóg panuje nad nimi wszystkimi. Należy szanować wyznanie każdego i respektować jego sumienie. Duch Boży działa we wszystkich wspólnotach, nawet jeśli nie wszędzie z taką samą mocą"
A właśnie myślałem nad unią prawosławia z katolicyzmem na Bałkanach.
  •  

Ліцьвін

Ej w ogóle jak tak patrzę to przecież zostali jeszcze jedni Azjaci właśnie w tej Papui, której połowa wszakże należała do Indonezji.
Skośny sułtanat byłby śmieszny, no ale to już twoja wola co zrobisz. xd Madagaskaru z tego co widzę nikt nie wziął.

Litewski = Białoruski
  •  

Kazimierz

Cytat: マシオ w Wrzesień 26, 2017, 19:16:07
Ej w ogóle jak tak patrzę to przecież zostali jeszcze jedni Azjaci właśnie w tej Papui, której połowa wszakże należała do Indonezji.
Skośny sułtanat byłby śmieszny, no ale to już twoja wola co zrobisz. xd Madagaskaru z tego co widzę nikt nie wziął.
Tylko, że oni są chrześcijanami w większości xD Poza tym w grze jest jakaś zaniżona liczba ludności tej wyspy, ich tam jest ponad 10 mln razem. xD
  •  

Ліцьвін

#183
Przecież Indonezja to głównie islam. Zgodzę się chyba prawie tych żółtków w Papui nie ma ale przecież mogli zwiać z wysp zachodnich i jakimś cudem zwiali tylko ci którzy się nie zarazili. No ale jak mówiłem twoja wola cóż tam zrobisz. xd No właśnie też wcześniej mi coś z tą liczbą nie pasowało. Może się Henryk pomylił?
Edit: No racja dominuje chrześcijaństwo ale islamu też trochę jest i nawet jednak nie musiałby nikt z zachodu uciekać bo w Zachodniej Papui masz 14,8% Jawajczyków.

Litewski = Białoruski
  •  

Kazimierz

Nie, nie pomylił się, serio tak w grze jest.
  •  

Todsmer

Cytat: マシオ w Wrzesień 26, 2017, 19:16:07
Skośny sułtanat byłby śmieszny (...).
Były już takie w historii.

A niektóre dalej istnieją.
  •  

Ліцьвін

#186
Cytat: Kazimierz w Wrzesień 26, 2017, 19:44:48
Nie, nie pomylił się, serio tak w grze jest.
No to twórcy gry się pomylili. :v
Cytat: Todsmer w Wrzesień 26, 2017, 19:44:58
Cytat: マシオ w Wrzesień 26, 2017, 19:16:07
Skośny sułtanat byłby śmieszny (...).
Były już takie w historii.

A niektóre dalej istnieją.
No to była ino luźna propozycja. Nieważne co tam Kazimierz stworzy pewnie i tak będzie ciekawie. :v Wiem, że były, bardziej mi chodziło, że islam póki co po tej zarazie ma się kiepsko więc śmiesznie by było jeśli przetrwałby głównie u Azjatów, a nie jak każdy by się spodziewał u Arabów.

Litewski = Białoruski
  •  

Kazimierz

Co powiecie na taki wstępny podział? Na zachodzie islam, a na wschodzie dzicz?
  •  

Ліцьвін


Litewski = Białoruski
  •  

Widsið

  •  

Ліцьвін

W sumie taka mapa też może i być do wstępnego ustalenia. :v
Dodałem swoje strefy.

Litewski = Białoruski
  •  

Todsmer

Również dodałem swoje strefy zainteresowań (trochę optymistycznie ;-) ).

Ale tak ogólnie to jeśm zainteresowan całym południowym Pacyfikiem, nie chciałem zbytnio zagarniać terytoriów na mapie ;)
  •  

Henryk Pruthenia

To sobie weź!
Na świecie jest dużo miejsca dla wszystkich! I to dosłownie :]

Ліцьвін

Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 26, 2017, 22:12:00
To sobie weź!
Na świecie jest dużo miejsca dla wszystkich! I to dosłownie :]
Nie przeszkadza Ci, że wziąłem sobie Smoleńsk? :v W ogóle jak bardzo chcesz Estonię to mogę oddać. Nie wiem jakie masz plany. xd

Litewski = Białoruski
  •  

Henryk Pruthenia

Wiesz, na razie nie. Rosja będzie bardziej szła na południe z osadnictwem. Zresztą niedługo przedstawię szczegóły :)