Dobry dzień

Zaczęty przez Renseyy, Lipiec 08, 2020, 19:05:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Renseyy

Dzień dobry, około 5/6 lat temu stworzyłem język i się nim podzielić ze światem, postanowiłem teraz. Dobrze trafiłem?
Posiadam także problem natury porządkowej, otóż język ten bazuje na moim wcześniejszym języku (gramatycznie i częścią słów), ale jednocześnie czerpie dość duży zasób słownictwa z Esperanto ( nie zawsze to samo słowa znacząc), do jakiej grupy należy język ten przyporządkować?
  •  

Emil

Witamy! Możesz się tu jak najbardziej podzielić :)

Jaki był twój stary język, brał słowa z prawdziwych języków?
  •  

Renseyy

Nie, język staro-quai-kow'ski  {obecny to quai-kow'ski} był całkowicie wymyślany od zera
  •  

Kazimierz

Witam!

Cytat: Renseyy w Lipiec 08, 2020, 19:05:29
Dzień dobry, około 5/6 lat temu stworzyłem język i się nim podzielić ze światem, postanowiłem teraz. Dobrze trafiłem?
Cóż za pytanie!? Trapiłeś najlepiej, jak się da  :)

Cytat: Renseyy w Lipiec 08, 2020, 19:05:29
Posiadam także problem natury porządkowej, otóż język ten bazuje na moim wcześniejszym języku (gramatycznie i częścią słów), ale jednocześnie czerpie dość duży zasób słownictwa z Esperanto ( nie zawsze to samo słowa znacząc), do jakiej grupy należy język ten przyporządkować?
Trudno powiedzieć, skoro nie jest całkowicie wyprowadzany z innego języka, to raczej a priori.
  •  

Canis

Cytat: Renseyy w Lipiec 08, 2020, 19:24:48
Nie, język staro-quai-kow'ski  {obecny to quai-kow'ski} był całkowicie wymyślany od zera
Czyli aprioryczny. No to witamy, jesteś we właściwym miejscu.
  •  

Henryk Pruthenia

Witamy! Czy z konlangiem idzie w parze konworld?

커래얟쓰

  •  

Renseyy

Cytat: Henryk Pruthenia w Lipiec 09, 2020, 00:19:46
Witamy! Czy z konlangiem idzie w parze konworld?
Niby tak ale nie do końca :) .  Język staro-quai-kow'ski powstał na bazie moich wczesnych opowiadań, których miejsce można by faktycznie umieścić w jakimś konworldzie, jednak moje późniejsze dzieła zawierają już tylko Quai-kow Renesaiz ( państwo Quai-kow ), które raz w azji, raz w europie centralnej, ale sytuowane jest w istniejącym świecie. Zatem bardziej stworzyłem koncountry  ;D
  •  

Henryk Pruthenia

Oki, to czekamy na strzeguły. Xd