Zapotrzebowanie, prośby, zamówienia

Zaczęty przez Canis, Wrzesień 26, 2011, 08:31:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

stadoszatanow

Ma ktoś ochotę na liznąć irlandzki? Chętnie sobie potworze/poukładam podstawy bo trochę zardzewiałem :p
Is fearr Gaeilge briste, ná Bearla cliste!
  •  

elslovako

O rumuński to się bardziej pytałem, czy ktokolwiek jest w stanie poprowadzić kurs xD Ale z duńskim to się postaram wkleić jak najszybciej lekcję.
  •  

CookieMonster93

Cytat: stadoszatanow w Styczeń 13, 2015, 07:25:30
Ma ktoś ochotę na liznąć irlandzki? Chętnie sobie potworze/poukładam podstawy bo trochę zardzewiałem :p
Ja na pewno chcę liznąć ich ortografię. :-)
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

stadoszatanow

To mi wystarczy :P Spróbuję się wziąć za to po sesji ;)
Is fearr Gaeilge briste, ná Bearla cliste!
  •  

Ghoster

#259
[...........]
  •  

Todsmer

  •  

ArturJD

Oj, na pewno nie zrobiłem tego specjalnie, nawet nie zauważyłem, wybaczcie.
  •  

Henryk Pruthenia

Co myślita, bym zrobił krótki kurs (głównie wymowa, gramatyka i podstawowa leksyka) serbołużyckiego?

Obcy

Mnie za to by się przydał kurs połabskiego.
  •  

Henryk Pruthenia


Wedyowisz

Cytat: Obcy w Styczeń 21, 2016, 22:09:56
Mnie za to by się przydał kurs połabskiego.

Tak pod Parĕ Certifikat Wensťĕ czy coś bardziej zaawansowanego?
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Obcy

Cytat: Wedyowisz w Styczeń 22, 2016, 15:26:41
Cytat: Obcy w Styczeń 21, 2016, 22:09:56
Mnie za to by się przydał kurs połabskiego.

Tak pod Parĕ Certifikat Wensťĕ czy coś bardziej zaawansowanego?

A nawet nie wiedziałem, aż tak dobrze zrekonstruowano połabski, żeby mówić o poziomie zaawansowanym, w każdym razie na normalnej Wikipedii jest zdecydowanie za mało informacji, by mieć dobry zarys języka.
  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Wedyowisz

CytatA nawet nie wiedziałem, aż tak dobrze zrekonstruowano połabski, żeby mówić o poziomie zaawansowanym,

Daj chwilę.*

*Raczej można się bawić w stworzenie neopołabskiego w jakiej-takiej zgodzie z historyczną fonetyką stanu poświadczonego (a żeby móc coś takiego robić, trzeba by rozgryźć w większym stopniu te kwestie iloczasowo-akcentuacyjne, co może się udać)  za dużo jest dziur w deklinacji, koniugacji, zaimkach itp. żeby faktycznie ,,zrekonstruować" późny połabski od strony gramatycznej, nie dowiesz się co się tam z czym zanalogizowało, a coś na pewno, mimo że połabski zadziwiająco nieraz zachowywał morfologię prasłowiańską, przepuszczoną jedynie przez jego zmiany fonetyczne. Za to wiadomo, jak były ,,kąpielówki" i ,,tchawica"... Połabski ma pecha bycia poświadczonym głównie jako słowniczki, a nie zwarte teksty, przez co to że w ogóle mamy inne formy niż mianownik czy bezokolicznik zawdzięczać należy nieogarowi spisujących. No, w dużym stopniu, czasem tam próbowali wyciągać liczby mnogie czy coś.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Draco332

Jak najbardziej przydałby się kurs walijskiego, nigdzie nie mogę znaleść :-P
  •